Glosnik do tuby 30cm jaki?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
panowie, potrzebuje glosnik 30cm do tuby, poprzedni mi sie spalil...
prosze o porade co bardziej warto? kenwooda takiego jak ten?
dodam ze jestem zwolennikiem tej firmy..

czy może lepiej zagra sprawdzony [bo mam w kolumnach domowych altusa] tonsil?

dodam ze cena kenwooda to maksymalna kwota jaka moge wywalic na glosnik i nie zamierzam zmieniac obudowy tuby itp, poprzednia tuba ktora sie spalila byla alphard'a 120W/240W..

/zaznacze od razu ze NIE ZAKLADAM TEGO WATKU PO TO BY WYSLUCHIWAC O WYZSZOSCI SKRZYN NAD TUBAMI - wiem doskonale jak gra i jedno i drugie i wiem ze potrzebna mi tuba../
  
 
do tuby jakiego głośnika się nie włoży to gra tak samo :]
  
 
mozliwe ale zalezy mi na tym zeby znow nie poszlo z dymem..poza tym pewnie to wymontuje kiedys i moze pojdzie w zabudowe..

ten tonsil mnie kusi strasznie..


[ wiadomość edytowana przez: Rurzowy_Rzufff dnia 2008-09-13 10:53:23 ]
  
 
Rurzowy_Rzufff, ile Wat miał głośnik który się spalił ?
wbrew pozorom jest to ważne...
i napisz jaki wzmacniacz to napędza, ile ma W?

Z podanych przez Ciebie głośników, wybrałbym kenwooda, ma moc 200W, więc nie potrzeba jakiegoś pieca do niego, natomiast o tonsilu nic nie wiem, niewiele informacji na szybko znalazłem, ale jeśli nie był projektowany jako car audio, to zawieszenie poleci w rok od włożenia go do auta...

  
 
wzmacniacz cos pochodnego [albo taki sam] alpine

wiec nie jest specjalnie mocny, glosnik ktory poszedl z dymem tak jak mowilem z tego co pisze na tubie 120/240W 4ohm,
tuba bedzie pod wzmacniacz podlaczona
  
 
200 w rms to myślę że troszkę za dużo na ten wzmak :]
  
 
znaczy mam brac mniejszy glosnik a jak nie to czym to grozi? bo chcialbym zauwazyc ze to nie wzmacniacz sie zjaral bo nie dal rady tylko tuba nie podołała
  
 
Cytat:
2008-09-13 14:39:29, Rurzowy_Rzufff pisze:
znaczy mam brac mniejszy glosnik a jak nie to czym to grozi? bo chcialbym zauwazyc ze to nie wzmacniacz sie zjaral bo nie dal rady tylko tuba nie podołała


polecałbym raczej wymianę wzmacniacza na mocniejszy, bo to właśnie on "robi problem", albo zainwestowanie w jakiś max 60W głośnik (tylko że do suba to trochę za mało).

Najlepiej byłoby podłączyć tą alpinę pod przednie głośniki i dokupić drugi wzmak na samą skrzynkę, ale to dodatkowy koszt. Moja rada to sprzedać alpinę i kupić wzmaka na tył, szukaj dwa razy mocniejszego od tego co już masz, nowy w mostku powinien mieć coś ok 150W, można coś takiego trafić za niewielkie pieniądze...
  
 
tez tak chcialem zrobic - 2 wzmacniacze..nei stać mnie na to w chwili obecnej i pewnie dlugo nie bedzie..dobra zamykamy wątek..
  
 
To nie jest taki wzmak ani pochodny ;P

Rzufffiu ten który ty masz ma 150 albo 160 watt na mostku ;P dokładnie nie pamiętam
  
 
thx za podpowiedz wiecznie zagladam co to za model i nigdy nie pamietam