Ford Focus a Avensis

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Sluchajcie,
Moj Tato chce kupic nowe auto. Sa dwa w polu razenia: Nowa Avensis i Ford Focus.
Tato sie lamie, bo mowi ze chcialby Avensis, ale Ford na 100lecie ponoc ma fajny deal i w sumie Focus jest ok 10 tys tanszy, a tez dobrze wyposazony. Do tego akcja ma byc w przyszlym roku i ponoc w Toyocie powiedzieli mu, ze Avensis pojdzie wkrotce do gory.
Co bysie wybrali (biorac pod uwage roznice w cenie)?
Moze ktos mial Focusa i moglby podzielic sie wrazeniami?

Pozdrawiam
  
 
Trochę z różnych klas te auta, więc różnicę w cenie ciężko tak wprost porównywać.

focus - corolla
mondeo - avensis

Focus ma specyficzną stylistykę deski rozdzielczej, ale to kwestia gustu. No i też nieźle stoi w raportach awaryjności - jak ave.
  
 
Wiesz jezdziłem troche focusem i nie ma co porównywać do Avensisa szczegolnie tego nowego. Komfort jazdy i wykonanie jest nieporównywalne no i silniczek Toyoty jest znacznie przyjemniejszy w uzytkowaniu.
  
 
Niech lepiej kupi szybko Ave. Po wakacjach pierwsza podwyżka. Po nowym roku następna. Razem do czerwca przyszłego roku 8% więcej. To dużo. Ja to bym się nie zastanawiał ani sekundy. Ale nie jestem obiektywny. Focus fajna furka ale nie ten segment. Jak ojciec chce komfortową limuzynkę - niech bierze Ave, jak chce troszkę adrenaliny niech weźmie Focusa.
Jezu, żebym miał kasę na takie dylematy
Zresztą co ja bredzę, jakie dylematy???
  
 
link do postu dot. korozji w fokusach:
http://www1.gazeta.pl/forum/794674,30353,794652.html?f=20&w=7172836
  
 
Jak już ktoś słusznie zauwazył są to auta z dwóch różnych segmentów. Niemniej Twój ojciec musi pamiętać o tym, że choć Focus należy do konecernu Forda to przeczy znanej maksymie - Ford gó### wort

sprzedaż na poziomie pponad milion sztuk rocznie tez o czyms świadczy a jeżeli dodamy do tego czołowe miejsca w rankigach TUV to otrzymujemy sympatyczne autko, bogato wyposażone (X100) w całkiem przyzwoitej cenie. Jest tylko jedno "ale". Focusem wyjazd na wakacje w 4 osoby z bagażem jest nieco uciążliwy, czego na pewno nie można powiedzieć o Ave )

Ja na miejscu Twojego taty na pewno zdecydowałbym się na Ave i nie chodzi tylko o wilekość, ale także o rozwiązania rodem z 2003 roku a nie 1999

BTW - bardzo mi zaimponowali konstruktorzy Ave, kiedy na pytanie dziennikarza dlaczego nie ma automatycznego docisku klapy bagażnika stwierdzili, że woleli przygotować auta z minimalna ilością gadżetów a jak decydowali się juz na różne "usprawnienia" to poddawali je wielomiesięcznym testom (a nie tak jak postąpiło Renault ze swoimi cudownymi kartami).

Pamiętaj też o tym, ze jednak Ave jest o ta jedną gwiazdkę bezpieczniejszy
  
 
Jak Fokus niewiem ale ja miałam straszne kłopoty z Fiestę (w naprawy włożyłam tyle co w nowe autko - a była to nówka z salonu - praktycznie wszystko poza silnikiem wymieniałam) co spowodowało że Forda bym wzięła tylko jakby Mi dawali go za darmo
Nie wiem jak u Ciebie ale w Warszawie serwis Forda to porażka - dwa różne serwisy wypuściły moje autko po przegladzie jako w pełni sprawne a jak się okazało niedość że nie było sprawne to jeszcze stanowiło zagrożenie
  
 
niby trudno w to uwierzyć, ale oceńcie sami:

news:bg65pk$ppc$1@absinth.dialog.net.pl

  
 
Cytat:
2003-07-30 09:38:10, Nygus pisze:
niby trudno w to uwierzyć, ale oceńcie sami:

news:bg65pk$ppc$1@absinth.dialog.net.pl





Nygus - ja tego rodzaju pików nie mam możliwości odczytać - czy mógłbyś je po prostu przekopiowywać
  
 
Należy pamiętać, że Ford znajduje sie w ogromnych tarapatach finansowych i wykazuje miliardowe straty. W USA trwa wojna cenowa między GM, Fordem i DaimlerChryslerem, co powoduje, że Ford traci zamiast zyskiwać. Fachowcy przewidują, że w najbliższej przyszłości Toyota przegoni Forda w ilości sprzedanych nowych aut i zajmie 2-gie miejsce na świecie.

W związku z powyższym kupno tańszego Focusa, napakowanego bogatym wyposażeniem, może za jakiś czas okazać się błędem. Fabryki Forda muszą szybko wypchnąć dużą ilość aut, jakość spada, a narzekający klienci jeszcze bardziej mogą nadwątlić chwiejną pozycję giganta.

Jeśli takie argumenty ktoś uzna za nieważne, to spróbuję inaczej:
- Focus jest mniejszy, mniej wygodny dla większej ilości osób
- Focus ma już 5 lat, Avensis to nowa i bardziej bezpieczna konstrukcja
- Ford daje tylko 1 rok gwarancji, można ją wprawdzie przedłużyć na 2 lub 3 lata, ale za niemałe pieniądze i wtedy różnica cenowa do Toyoty nie będzie taka znaczna
- W Niemczech działają 3 firmy badające niezawodność aut: TUV, Dekra i ADAC. Tylko jedna z nich sklasyfikowała Focusa na pierwszym miejscu (może to przypadek, a może Focus jest faktycznie taki dobry - nie chcę tutaj polemizować), natomiast Toyota bezapelacyjnie znajduje się na topie we wszystkich rankingach
- serwisy Forda wypadają mocno poniżej oczekiwań, więc nawet mając najlepsze auto trzeba będzie z nimi mieć doczynienia.
- Focus na pewno więcej straci na wartości niż Avensis, co może mieć znaczenie za kilka lat przy sprzedaży, tym bardziej, że do tego czasu pojawi się nowy/poprawiony Focus.

Po za tym nie ta klasa, ale porównanie może wypaść ciekawie, choć z góry znamy zwycięzcę

  
 
Cytat:



Nygus - ja tego rodzaju pików nie mam możliwości odczytać - czy mógłbyś je po prostu przekopiowywać



"Rozmawialem dzisiaj u dealera Forda w Bielsku-Bialej, bez mojej sugestii dowiedzialem sie, ze opony kierunkowe w Focusie moga zabkowac. Tlumaczenie bylo dosc zawile, zlapalismy (bylo nas dwoch) z tego tyle, ze Focus ma bardzo nowoczesna (uzyto slowa 'inteligentne') zawieszenie i badania wykazaly, ze takowe zle wspolpracuje z oponami kierunkowymi, zdaje sie, ze
szczegolnie w zakretach. Jest to podobno problem nowoczesnych zawieszen, nie tylko w Focusie. Poniewaz wybralem gumy asymetryczne, wybor zostal pochwalony , padlo stwierdzenie, ze kierunkowych do Focusa by nie polecono. Zjawisko to nie wystapi w okresie gwarancji opony, dopiero po dluzszym przebiegu.
Nie biore odpowiedzialnosci za powyzsze informacje, jedynie cytuje. Ktos slyszal wiecej? Moze to urban legend?

pozdrawiam

Jurek"

tak na marginesie, na PMS-ie już jakiś czas trwa dyskusja na ten temat i końca nie widać. tzn. właściciel focusow ida w zaparte, ze wszystko jest cacy a "niezalezni" twierdzą, ze jest coś w temacie... ja się nie znam

BTW - gosiek, a co się dzieje jak wkleisz adres newsa do przeglądarki?
  
 
nie wiem jak wy, ale 90 % focusów, które widzę w Warszawie to samochody słuzbowo firmowe, wśród moich sąsiadów 4 jeździ focusami z kratą, jak sami mówią, nie kupiliby tego wozu prywatnie. a nowa Avensis to zupełnie inna jakość. Nawet bym się nie zastanawiał, gdybym miał takie dylematy. Ale dylemat w postaci avensisa 2.0 kombi to około 100 tys. peelenów, więc zostawiam se go na później.
Yarogniew
  
 
nie wiem jak wy, ale 90 % focusów, które widzę w Warszawie to samochody słuzbowo firmowe, wśród moich sąsiadów 4 jeździ focusami z kratą, jak sami mówią, nie kupiliby tego wozu prywatnie. a nowa Avensis to zupełnie inna jakość. Nawet bym się nie zastanawiał, gdybym miał takie dylematy. Ale dylemat w postaci avensisa 2.0 kombi to około 100 tys. peelenów, więc zostawiam se go na później.
Yarogniew
  
 
nie wiem jak wy, ale 90 % focusów, które widzę w Warszawie to samochody słuzbowo firmowe, wśród moich sąsiadów 4 jeździ focusami z kratą, jak sami mówią, nie kupiliby tego wozu prywatnie. a nowa Avensis to zupełnie inna jakość. Nawet bym się nie zastanawiał, gdybym miał takie dylematy. Ale dylemat w postaci avensisa 2.0 kombi to około 100 tys. peelenów, więc zostawiam se go na później.
Yarogniew
  
 
nie wiem jak wy, ale 90 % focusów, które widzę w Warszawie to samochody słuzbowo firmowe, wśród moich sąsiadów 4 jeździ focusami z kratą, jak sami mówią, nie kupiliby tego wozu prywatnie. a nowa Avensis to zupełnie inna jakość. Nawet bym się nie zastanawiał, gdybym miał takie dylematy. Ale dylemat w postaci avensisa 2.0 kombi to około 100 tys. peelenów, więc zostawiam se go na później.
Yarogniew
  
 
Czy moderator może wspomóc Yarogniewa i troszke posprzątać w tym wątku ???? Bez urazy Yarogniew

Po za tym wszystko prawda, tylko że ja wybrałbym Avensis Verso.
  
 
Cytat:
2003-07-30 10:17:01, Nygus pisze:
BTW - gosiek, a co się dzieje jak wkleisz adres newsa do przeglądarki?


"outlook Express could not be started. It may not be installed correctly. Make sure that your disc is not full or that you are not out of memory. Contact Microsoft support for futher assistance."
  
 
gosiek, a Ty masz w ogóle zainstalowanego OE?

  
 
Dzieki za opinie.
Ale ponoc w przyszlym roku ma byc nowy Focus i Ford twierdzi, ze cena bedzie taka sama.
Nie wiedzialem ze tak dobrze Focus wypadl w rankingach bezawaryjnosci. Wiem, ze Avensis jest fajniejsza, ale roznica w cenie jest znaczna. NO, w klasie tez. Fakt, ze Focusa trzeba porownac do Corolli raczej...
Micaj, czemu drozeja Avensisy? Najtanszy bedzie za ponad 70 tys?
  
 
Jackal, troche sie rozpedziłem. Avensis verso, też ładny. Ale to tym bardziej marzenie do odłożenia na półkę.

Pozdrawiam (juz z mniejszym rozrzutem)
Yarogniew