[OGÓLNE] Folia carbon czy warto?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
co myślicie o carbonowej foli na kokpit, poprawi wygląd czy wręcz zeszpeci tkz wiejski tuning poruszam ten temat bo to wszsytkich dotyczy pozdro

[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2009-12-05 14:20:38 ]
[ powód edycji: dostosowanie tytułu do nowego regulaminu ]
  
 
Jest taka prosta, ale bardzo skuteczna zasada... tuning optyczny robimy TYLKO wtedy, gdy samochód jest w stanie idealnym pod względem mechanicznym i blacharskim.

W przeciwnym razie - robienie 'wyglądu' do dobitego silnika/budy zawsze będzie trącić wiochą.

  
 
moim zdaniem na pewno lepiej by wygladało niz pseudo drewno
  
 
dach marzenie.......

Oto prawdziwy carbon:





  
 
Darek, wiesz może jaki plan ma właściciel? Wycina dach i stawia carbon czy robi nakładkę?
  
 
Cytat:
dach marzenie.......

Oto prawdziwy carbon:


No i kosztuje tyle co cały Essi.
 
 
Ja bym sobie strzelił taki carbon na kokpit, ale to bedzie sie strasznie świecić. Dlatego pewnie pójdzie skóra czy coś takiego.
Gdybym miał siano to bym zrobił sobie z tego klapę, machę i pare innych rzeczy, żeby kg ubyło.
  
 
Cytat:
2009-12-05 11:39:44, przemo2 pisze:
No i kosztuje tyle co cały Essi.



niecałe 600 funtów.

Cytat:
2009-12-05 11:39:28, GrzEE pisze:
Darek, wiesz może jaki plan ma właściciel? Wycina dach i stawia carbon czy robi nakładkę?



Dach wycięty i carbon wstawiony. To nie jest nakładka, przyjrzyj się dobrze, że kształty są idealne tak jak dachu mk7 3d.

  
 
Moim zdaniem warto, tyle że to zależy jaką fakturę ma ta folia, bo wiesz jak takie czarno-szare kwadraciki za 5 zł, to lepiej odpuścić, ładnie za to wygląda folia 3M tylko tyle że jest droga, ale warto dopłacić, przy tym ładnie się formuje po podgrzaniu. Sam myślałem o oklejeniu tą folią elementów drewnopodobnych i pomalowaniu lakierem bezbarwnym i myślę że ładnie by się to prezentowało. Tu masz link do foli o której mówię : Folia_Carbon

[ wiadomość edytowana przez: Pietrq_TSZ dnia 2009-12-05 11:45:43 ]
  
 
Cytat:
2009-12-05 11:44:08, DarasBB pisze:
Dach wycięty i carbon wstawiony. To nie jest nakładka, przyjrzyj się dobrze, że kształty są idealne tak jak dachu mk7 3d.



Tak podejrzewałem, jednak wolałem się upewnić...
  
 
ja w starym esioku bawiłem sie kiedyś w oklejaniu paru elementów deski i nawet mi sie to podobało ale z umiarem było co by nie przebajerować
  
 
a nie lepiej wrzucić kokpit z Saubera Lub F1 ??
Ja bym widział coś takiego w swoim Essim "Carbonowe błotniki"


Ps. Jak taki dach się montuje


[ wiadomość edytowana przez: Diviz dnia 2009-12-05 12:15:46 ]
  
 
a co myslicie o oklejeniu folią carbon listewek i relingów ?? bo chciałem w swojej mk7 mu takie cos zrobic........ale nie wiem

ogólnie kokpit chyba bede robił na srebro albo biało ale to tez wszystko powolutku w swoim czasie ;D
  
 
no relingi i listewki ok, ale do tego trzeba by chyba jeszcze obudowy lusterek okleić i miałoby to rację bytu
  
 
ale jak mam lusterka w kolorze auta tzn. tylko tam co przy szybie boczki ......ale ogólnie lusterka białe to tez na carbon ?? bo bym zostawił białe ale ciekawi mnie opinia innych
  
 
Faktycznie ta najtańsza folia się niekoniecznie daje do wielu rzeczy bo ma nadrukowany wzór i jest cienka. Folia 3M jest fajna, efekt daje zadowalający ale ma jedną wadę można ją szybko porysować bo ma strukturę włókien węglowych, a szczególnie może być to uciążliwe na elementach karoserii. Jak się naruszy tą strukturę to potem jest to bardzo widoczne. Ostatnio się spotkałam jeszcze z folią - Carbon firmy Oracal - ona ma strukturę tych kwadracików carbonu częściej stosuje się ją do oklejania elementów zewnętrznych. Ona występuje akurat w połysku.
  
 
Cytat:
2012-02-09 08:43:18, zuza_m pisze:
Ostatnio się spotkałam jeszcze z folią - Carbon firmy Oracal - ona ma strukturę tych kwadracików carbonu częściej stosuje się ją do oklejania elementów zewnętrznych. Ona występuje akurat w połysku.



No i muszę przyznać, że ta folia robi robotę, tylko jej cena... kosmos. Po poprzednim właścicielu miałem na dwóch elementach tanią folię i zerwałem ją czym prędzej bo była totalnie beznadziejna. Nawet w małym stopniu nie przypominała prawdziwego carbonu. Plusem taniej folii jest na pewno cena ale z góry można założyć, że są to pieniądze wyrzucone w błoto
  
 
A ja mam pytanie odnośnie folii ale chrom - czy ktoś może miał, testował i może polecić? Mam w jednym aucie uszkodzoną plastikową pochromowaną atrapę chłodnicy i jak to pokleję to trzebaby to okleić...
  
 
tu taniej
W Gdańsku mam pod nosem, jakby co, to mogę kupić.
  
 
Folia Chrom nie jest termokurczliwa, mam słaby połysk.