Clarion DB189 + Helix DB 62.1 + Sub DIY czyli audio w Kombii

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak sie naczytalem o tych glosnikach ze postanowilem pobawic sie troche i zmienic fabryczne naglosnienie na cos lepszego
Zrodlem dzwieku bedzie radio ( Ford 5000 moze w przyszlosci sie zmieni), zadnego wzmacniacza nie przewiduje.
Za dystanse juz sie wzialem, musze posklejac do kupy 3 plytki z mdf-u a potem troche porzezbic pilnikiem i glosniki...
No wlasnie, poslucham sie Was i za alpiardy, buszmeny to podziekuje.
Co Wy na takie cos:
Klik1
czy lepiej troche dolozyc i takie cos:
Klik2
chyba ze jeszcze cos innego polecicie.
Kasy chce przeznaczyc jak najmniej ale wiem ze jak zaoszczedsze pare zloty i kupie szajs to pozniej bede sobie w brode plul. Takze szukam cos sensownie grajacego i w sensownej cenie.
Czekam na rady. Pozdr



[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2008-09-24 11:51:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2008-10-06 09:56:55 ]

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2009-07-30 14:50:55 ]
  
 
link 1
link 2
  
 
Wielkie dzieki, tylko na przyszlosc dobrze wiedziec jak to robic
  
 
A więc piszesz [url =jakiś tam link wklejasz] tu piszesz np. link 1[ /url]
tylko bez żadnych spacji

A ogólnie to też się podepnę pod pytanie odnośnie głośników.
Tylko, ze muszę mieć jeszcze jakieś radyjko, może być takie
Alpine
albo Pioneer
Prawdopodobnie planuje zakup wzmacniacza z jakaś z skrzynią do bagażnika(ale na początek radio + głośniki) i nie wiem czy do któregoś z tych mogę podpiąć wzmacniacz?
Oczywiście dystanse z mdfu i wygłuszenie drzwi taśmą dekarską. Co o tym myślicie?
P.S. Też mam dylemat pomiędzy tymi samymi głośnikami co kolega i nie wiem co wybrać.

Sorry kolego że popiołem moje pytanko ale po co robić 2 prawie identyczne wątki.


[ wiadomość edytowana przez: mateq111 dnia 2008-09-24 11:50:54 ]
  
 
Powiedzmy ze wybaczam za to ze dzieki Tobie wiem juz jak sie linki wkleja
Odnosnie radia to sam zapodalbym sobie tego pajoniera, gdybym mial wolne 350zl


[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2008-09-24 11:57:21 ]
  
 
To wersja jeden, w której trzeba pamiętam znaczniki.

Wersja dwa, to wykorzystanie magicznego klikacza pod oknem posta z napisem "adres URL".... wklejasz http://............. -> OK -> napis -> OK.

Co do radyjka: Alpina lepsza, bo ma 4 RCA i sterowanie subwooferem, które jeśli planujesz suba, jest dobrą rzeczą, mnie brakuje.

Tak czy siak nie należy się spodziewać odtwarzacz w tej klasie cenowej grania takiego, z jakiego słynie Alpine. To nie to. One mają wyglądać jak tamte i tyle.

Głośniki jedne i drugie lepiej byłoby podpiąć pod wzmacniacz. Na ilość Watt na wzmacniaczu w radiu nie patrzcie, bo to i tak są przebajerzone wartości, a rzeczywiste są zbyt małe żeby ruszyć z sensem głośniki o jakich piszecie.
  
 
dino84 te hertz-y pod samo radyjko są za mocne one potrzebują wzmaka.
  
 
Cytat:
2008-09-24 12:40:43, Szczurek1986 pisze:
dino84 te hertz-y pod samo radyjko są za mocne one potrzebują wzmaka.


Co nie bedzie gralo? Nie musi lupac ze z daleka bedzie mnie slychac tylko chce aby to ladnie cykalo.
Srednio chce mi sie bawic we wzmacniacze bo to juz robota konkretna i dodatkowe koszty

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2008-09-24 12:52:43 ]
  
 
Żeby taki głośnik grał, nie łupał, bo zakładam że od początku mówimy o graniu musi być spora moc żeby go ruszyć. To już nie seryjny, leciutki, papierowy głośniczek 10cm, a 2 razy większy klocek który może dużo, ale musi mieć czym. Tak jak byś kazał Pudzianowi jeść mleko z płatkami tydzień a potem wysłał na siłownie

Jak nie planujesz dyskoteki robić, zastanów się na zestawem odseparowanym ale z 13cm, np. takie ESK 130, z wytłumionymi drzwiami to naprawdę potrafi bardzo dobrze zagrać.

A zawsze potem możesz rozbudować o suba, odciążysz przód z najniższych tonów, walniesz w plecy z bagażnika, to będzie całkiem miło
  
 
I badz tu madry...
Wiedzialem ze bez komplikacji sie nie obedzie. Poczatkowo chcialem wstawic 10cm glosnik tylko troche lepszy. Poczytalem opinie i zdecydowalem sie na dystanse i pod glosniki 165mm. No ale gdzie tam okazuje sie ze tez zle bo bez wzmacniacza nie pojdzie
To wszyscy majacy glosniki 165mmm podpieli je pod wzmaka?
Poprosze o opinie osob ktore nie maja wzmacniaczy a glosniki wieksze niz seryjne.
OT: a co sie stanie po podlaczeniu glosnika 8 omowego?

[ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2008-09-24 13:48:43 ]
  
 
Wojo thx za odp. Ja już wszystko wiem. Ponieważ lubię muzyczkę z dobrym basem więc będzie sub i wzmacniacz.
Więc w takim układnie u mnie zagości:
Alpine CDE-9872R+ Hertz DSK 165 na początek i prawdopodobnie w przyszłości sub. Teraz tylko $$ dozbierać i będzie gut.
Napewno lepiej to zagra niż radio z Biedronki i głośniki no name. No i będą wygłuszone drzwi zawsze to coś da.
  
 
Oczywiście że da, a wygłuszenie drzwi, da bardzo dużo, o czym nie jeden się już przekonał, w tym ja Przy okazji dźwięk zamykanych drzwi będzie jak w klasie wyższej, a nie metaliczny brzdęk

Założenie jakie sobie stawiasz jest OK, jeśli myślisz o subie i wzmacniaczu, spróbuj to zbudować (okablowanie) pod kątem przyszłościowym - do wzmacniacza potem możesz podpiąć nie tylko sub, ale i zestaw przedni, i będzie klasa

Dino, nie wszyscy mający 165mm mają je na wzmacniaczu. Różne głośniki mają też różne wymagania. I każdy powie Ci że gra ładnie. Ale jak pisałem, pakując takie głośnik, robisz to żeby wycisnąć z nich to, co oferują, a nie połowę tego, bo efekt będzie podobny albo i gorszy, jak wyciśnięcie całości z dobrze zrobionego zestawu 130mm. Przynajmniej taka jest moja opinia, z którą oczywiście reszta może się nie zgodzić.
  
 
Cytat:
2008-09-24 13:05:25, dino84 pisze:
I badz tu madry... Wiedzialem ze bez komplikacji sie nie obedzie. Poczatkowo chcialem wstawic 10cm glosnik tylko troche lepszy. Poczytalem opinie i zdecydowalem sie na dystanse i pod glosniki 165mm. No ale gdzie tam okazuje sie ze tez zle bo bez wzmacniacza nie pojdzie To wszyscy majacy glosniki 165mmm podpieli je pod wzmaka? Poprosze o opinie osob ktore nie maja wzmacniaczy a glosniki wieksze niz seryjne. OT: a co sie stanie po podlaczeniu glosnika 8 omowego? [ wiadomość edytowana przez: dino84 dnia 2008-09-24 13:48:43 ]


To co Wojo niżej napisał potraktuj jak święte, bo lepiej tego nie można ująć...
ode mnie taka szybka rada:
chcesz przeznaczyć 200-250 zł na głośniki, proponuję abyś zrobił tak:
100zł przeznacz teraz na wygłuszenie drzwi, a obecne głośniki zagrają prawie tak jak 16-tki w nie wygłuszonych
(no może góra nie będzie zachwycać), ale pamiętaj jakie "radio" ma to napędzać. Dozbieraj tą stówkę i kup głośniki, dopiero wtedy poczujesz jak to powinno grać. Jeśli tak właśnie zrobisz, to gwarantuję Ci, że w przeciągu roku zmienisz też radio
  
 
A te Helix-y co one warte? Przyznam sie ze podlubalbym troche tymbardziej ze sobote mam wolna i zima sie zbliza. Te helixy moglbym odebrac osobiscie bo jutro wyjazd mam do Lublina.
Jesli mialbym glosniki to i od razu wygluszyl bym drzwi
  
 
Są OK.
  
 
Ja mam te helixy i kiedyś grały pod samym radiem, w porównaniu z serią to nie ma porównania, nie baw się w 13 skoro stac cię na 16, powinieneś wytłumic drzwi i zapakowac 16, pograsz tak jakiś czas i poczujesz że czegoś brakuje wtedy podpinasz wzmacniacz i znowu odkrywasz nowe dźwięki, a jak po jakimś czasie znowu będzie mało to zapodasz suba do bagażnika, a wtedy będzie super.
p.s. Co do helixów to pod samym radiem nie będą one chulac nie wiadomo jak, ot jeśli podkręcisz bas to będą się dławic bo wzmacniacz z radyjka nie da sobie rady, jeśli upuścisz trochę basu to zagrają głośno, jednak basu nie uświadczysz, one potrzebują co najmniej 40W mocy ciągłej, a radyjko daje co najwyżej 19 W mocy szczytowej czyli rozkręcone na cały regulator a wtedy wiadomo straszne zniekształcenia są, Jak powiedział św Łukasz ręką konia nie oszukasz)
  
 
Pastooh, to co piszesz jest prawdą, ale zależy od podejścia właściciela. Jednemu wystarczy sensownie grający sprzęt, czego wydaje mi się oczekuje Dino, za niewygórowana cenę, drugi będzie chciał dążyć do rozbudowanego audio jak mateq. Jeśli wie że wystarczy mu w przyzwoity dźwięk i nie ma zamiaru rozbudowywać, bo nie jest audiofilem albo woli jeszcze inwestować w coś innego, to nie ma sensu ładować ciężkiej artylerii która nie będzie wykorzystana i nie zagra pod radiem na 100% swoich możliwości. Powodów takiego działania jest dużo i znam więcej ludzi tak robiących, niż rozbudowujących o wzmacniacze. Ktoś może jak wyżej napisałem nie być audiofilem, ktoś może akurat mieć kasę z premii etc. i chcieć ją na to przeznaczyć, a następna nie wiadomo kiedy będzie, a jak będzie to trzeba wsadzić w mieszkanie, wakacje, przegląd auta etc.
  
 
Zgadzam się w stu procentach z tym co napisałeś, ale jeśli teraz mogę więcej to później będzie mniej. Przecież jeśli po paru miesiącach słuchania buszmenów będzie chciał rozbudowac system to będzie musiał zacząc od wymiany głośników, jeśli więc kolega deklaruje że chciałby miec helixy czy hertze to ja jestem za, za kupnem systemu odseparowanego który pod radiem też zagra i to znacznie lepiej niż oryginały, mało, zagra zaje..iscie plusem tego jest że w przyszłości jeśli zajdzie taka potrzeba nie będzie musiał walic dużej gotówki na wymianę całego sprzętu wystarczy trochę mniej, a radości będzie więcej.
p.s. Zresztą helixy mają bardzo dużą skutecznośc rzędu 91dB i wzmak z radia naprawdę na początek wystarczy, jednak żeby z nich wycisnąc wszystko potrzeba pieca.
  
 
Witam
Założyłem helixy jakiś czas temu pod samym radiem. Było ok.
Pare tygodni temu natrafiła się okazja zakupić dobry wzmak. Kupiłem.
Teraz juz nie jest ok. jest po prostu rewelacja
Polecam montaż sopranów na słupkach.

Nie do końca zgodze się z jednym z przedmówców apropo tego że "wzmacniacz w radiu" (czyt końcówki mocy) produkuje 19 W max.
Owszem 19 watt to możliwa do osiągnięcia granica w lepszych radiach. ale to moc RMS czyli taka przy której THD nie przekracza 0,1% , inaczej moc nominalna ( maksymalna moc ciągła).
Moc RMS Helixów to 50 Watt czyli jak mój przedmówca słusznie zauważył mamy niedobór rzędu 31 watt.
W śmiesznej matematyce Wuszy_sedana oznacza to mniej więcej tyle że helix zagra 2 razy lepiej jak da mu się 50 w rms-u.
Co najśmieszniejsze, w praktyce się sprawdza

Jaki z tego wniosek? Kup Helix-y. Będzie super, na pewno.
I od razu zacznij zbierać na wzmaka do przodu, dobrze wydane pieniądze

A co powiecie na ten zestaw?
JBL klikkkk
  
 
Pod samo radyjko musisz szukać głośników które mają mało RMS-u...