[MKVII] Wymiana sondy lambda w Escorcie 1.3 Bolero 2

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chcę wymienić sondę lambda w swoim Fordzie Escorcie 1.3 Bolero 2 ale nie wiem dokładnie, gdzie jest i jak do tego się zabrać. Jak mam zrobić restart kompa. Jaki ma wpływ sonda na pracę silnika, czy uszkodzona sonda ma wpływ na zużycie oleju? Poznaję ten samochód dopiero teraz, więc proszę sie nie dziwić moim pytaniom. mirek19560@onet.eu

[ wiadomość edytowana przez: mirek1956 dnia 2008-10-05 21:09:09 ]

[ wiadomość edytowana przez: mirek1956 dnia 2008-10-05 21:09:40 ]

[ wiadomość edytowana przez: Miro dnia 2009-12-04 16:59:36 ]
[ powód edycji: dostosowanie tytułu do nowego regulaminu ]
  
 
proponuje zapoznac sie z regulaminem i kolezanka wyszukiwarka
  
 
A jakie masz objawy że chcesz zmieniać sonde?
  
 
sonda nie ma nic wspólnego ze spalaniem olej. Gdy silnik bierze olej to są dwie tego przyczyny no trzy jedna to pierścienie, druga uszczelniacze zaworowe, trzecia wycieki. Sonde można podejrzewać gdy motor lubi się dużo napić benzynki.... fordy z padnięta sondą lambdą potrafią do 20 i więcej spalić.. POZDRO
  
 
Podepne się pod temat.

Czy jest jakieś badanie sondy? np. na stacji kontroli? jaki ew. tego koszt.

Moje auto coraz więcej pali no i normalnie nie wiem czy wymieniać czy da sie jakoś sprawdzić
  
 
Cytat:
2009-12-04 14:00:25, EmCe2006 pisze:
Podepne się pod temat. Czy jest jakieś badanie sondy? np. na stacji kontroli? jaki ew. tego koszt. Moje auto coraz więcej pali no i normalnie nie wiem czy wymieniać czy da sie jakoś sprawdzić



Jak coś mam praktycznie nówkę
  
 
bede zainteresowany jezeli ktos powie jak z pomiarem. doczytalem ze sie da ale ze ja nie biore sie za to ...to czy stacja kontroli to zrobi?
  
 
Cytat:
2009-12-04 14:17:47, EmCe2006 pisze:
bede zainteresowany jezeli ktos powie jak z pomiarem. doczytalem ze sie da ale ze ja nie biore sie za to ...to czy stacja kontroli to zrobi?



Nie wiem ale chyba sprawdzają CO2 z układu wydechowego o sprawdzaniu sądy nic nie słyszałem jedyne co sprawdzą na Stacji Diagnostycznej to czy auto nie wydala za dużo szkodliwych dla środowiska emisji spalin
  
 
Jeżeli sonda jest padnięta to pomiar CO2 wykaże dużo większą wartość, co jest zasadne z tym że więcej pali.
  
 
Cytat:
2009-12-05 09:47:06, sambor2 pisze:
Jeżeli sonda jest padnięta to pomiar CO2 wykaże dużo większą wartość, co jest zasadne z tym że więcej pali.


Kolego.
Miałeś kiedyś chemie w szkole?
Jeżeli mnie pamięć nie myli to CO2 to jest dwutlenek węgla...
Sonda bada ilość tlenu w spalinach.
Przy padniętej sondzie jak już, to CO może być duże