Sub pasujący do Magnata 240 classic ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam Magnata 240 classic producent podaje 240 watt rms na mostku i tu moje pytanie co by było optymalne pod ten wzmak. Wymyśliłem ze kupie głośnik i pod niego zamówię skrzynie z najlepiej pasującym litrażem. Nie chciał bym wydać więcej niż 250 zł.

Znalazłem 2 głośniki które mnie zainteresowały:

Pioneer - http://www.allegro.pl/item455477295_pioneer_ts_w307d2_1200_w_subwoofer_30cm_nowy_gw2l.html
Lanzar - http://www.allegro.pl/item443794884_nowy_super_bas_lanzar_tanio_gwarancja_jednocewkow.html

Czy cały ten plan ma w ogolę sens ? czy lepiej kupić już gotowy produkt niż bawić się w składanie ?


Pozdrawiam i Proszę o rade
  
 
ma sens takie właśnie składanie ale te głośniki do tego wzmacniacza jeśli on ma 240 rmsu to jest za mało do tych głośników i to dużo za mało. Nie będziesz miał nad takim głośnikiem kontroli i nie zagra tak jak powinien. Ten wzmacniacz nie da sobie rady z tak mocnymi głośnikami.
  
 
Tak więc idąc za podpowiedzią stwierdzam że ten był by idealny ?
http://www.allegro.pl/item459036527_promocja_tygodniowa_crb_25hq_carpower_by_monacor.html

?
  
 
Ten Carpower za mocny trochę moim zdaniem. Miałem Magnata Classica 360 teraz mam 480. 360 nie był za mocny, a co dopiero 240. Kup coś 12" bardziej klasycznej budowy.
  
 
a ja Ci powiem ze oba te glosniki ktore podales na poczatku spokojnie ten wzmacniacz pociagnie jezeli rzeczywiscie ma 240rms`u, zawsze glosnik musi byc przynajmniej 2razy mocniejszy od mocy wzmacniacza inaczej moze sie zdarzyc ze glosnik nie wytrzyma...
  
 
Skąd ta teoria iż głośnik musi być mocniejszy od wzmaka ? heh to już dawno wygasło teraz przy głośnikach basowych to przeważnie wzmacniacz dobiera się mocniejszy od głośnika ponieważ ma się większą kontrolę nad głośnikiem a przy rozsądnym ustawieniu gaina i rozsądnym pod głaszaniu się go nie spali
  
 
Cytat:
2008-11-24 22:40:01, jojompf pisze:
a ja Ci powiem ze oba te glosniki ktore podales na poczatku spokojnie ten wzmacniacz pociagnie jezeli rzeczywiscie ma 240rms`u, zawsze glosnik musi byc przynajmniej 2razy mocniejszy od mocy wzmacniacza inaczej moze sie zdarzyc ze glosnik nie wytrzyma...


Wypowiedź godna stwierdzenia, że gdzieś coś grali ale nie wiem gdzie i co. To co napisane wyżej to totalna bzdura, powiem więcej, prędzej spalisz głośnik 2x słabszym wzmacniaczem niż 2x mocniejszym.

Wzmacniacz powinno się dobierać pod głośnik, a nie odwrotnie, no ale skoro magnat już jest, to poszukaj sobie głośnika w przedziale 200-250W i najlepiej już w gotowej skrzyni, jeśli nie masz smykałki do dłubania samemu. Jest to najlepsze wyjście, najpewniejsze pod względem akustycznym, co prawda robiąc samemu skrzynie, możesz dostosować jej parametry do własnych upodobań, ale zakupiony gotowy zestaw nie będzie grał źle.
Rodzaj słuchanej muzyki też jest ważny, bo do szybkich bitów lepiej kupić skrzynkę zamkniętą, do HH i czarnej muzy lepsza będzie BR. Jeśli słuchasz wszystkiego po trochu (tak też bywa) proponowałbym obudowę BR na "szybkim" głośniku i nie koniecznie 12", możnaby się pokusić o 10" i też będzie tłuc po nerach, ważne żeby membrana wykonana była z lekkich materiałów, wtedy jej odpowiedź będzie zdecydowanie szybsza.

A "przód" też czymś napędzasz? Czy będzie grać pod samym radiem? Bo jeśli radio to nie pakuj zbyt mocnego suba, zagłuszy przód i z muzyki zostanie tylko łup, łup, łup.... No chyba, że tak lubisz