Niskie obroty silnika

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Jestem posiadaczem Toyoty Corolli 1.6 2002r. Już odbierając auto z salonu zauważyłem, że samochód posiada niskie obroty na biegu jałowym po rozgrzaniu się silnika. Zwróciłem się do sprzedawcy z tym problemem niestety stwierdził, ze tak już jest i po wielu sporach nic nie zrobił aby to naprawić. Obroty spadaja do około 600obr/min i auto zaczyna drżeć, co wiadomo jest bardzo niekorzystne z punktu widzenia eksploatacji maszyn. Proszę o pomoc jak mogę usunąć ta wadę.
  
 
Tak ma byc ,a jedyne co mozesz usunac to silnik Tak zostal zaprojektowany wraz z calym durnym systemem VVTi

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer
  
 
Usunąć to zaraz może i nie ponieważ silnik ogólnie pracuje bardzo dobrze i jest przemyślana konstrukcją a że jest to rocznik 2002 czyli pierwsze egzemplarze to zawsze wynikają z tego jakieś niedopracowania np pękajace przegrody kolektora ssącego z czym równiez miałem styczność. Moze to mozna przez komputer naprawić. Ostatnio jakiś mechanik mówiłże to z przepustnica coś nie tak i to mozna zrobić.
  
 
Cytat:
2008-10-21 20:51:51, Bartosz180482 pisze:
Usunąć to zaraz może i nie ponieważ silnik ogólnie pracuje bardzo dobrze i jest przemyślana konstrukcją a że jest to rocznik 2002 czyli pierwsze egzemplarze to zawsze wynikają z tego jakieś niedopracowania np pękajace przegrody kolektora ssącego z czym równiez miałem styczność. Moze to mozna przez komputer naprawić. Ostatnio jakiś mechanik mówiłże to z przepustnica coś nie tak i to mozna zrobić.


To ze ma 600-650 nwk to akurat nie jest niedorobka tylko tak jest zaprogramowane ECU ,to co ten mechanik chcialby naprawiac??
A cale VVTi to poroniony pomysl. Miedzy innymi to 600 nwk to efekt dzialania VVTi ...obnizono bieg jalowy aby zaoszczedzic paliwa,kosztem telepiacego sie silnika i trzesacej sie budy,ze o ruszaniu z miejsca nie wspomne.

-----------------
Toyota Lexus diagnostyka i naprawa
Rowniez hybrydowe i wersje USA
Tester toyoty Intelligent Tester 2 Techstream
Kodowanie kluczy takze w przypadku zgubienia Mastera.
Naprawa elektroniki.
Regeneracja sterownikow Air bag.
Wpisywanie nr.Vin w komputer