A jednak może LOTOS.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Hejka.
Tylko tym razem nie krzyczcie, że LOTOS jest najgorszym olejem jaki może być. Po przeczytaniu "... chyba wpada w nałóg" ponownie napiszę o oleju, który mam w silniku.
Przejechałem już 40 kkm i nic, samochód ma przejechane obecnie 95 kkm i już trzeci raz zalałem 5W/40 Lotos. Po pierwszym zalaniu i przejechaniu 15 kkm nie ubyło nić a byłem (z Gdańska) na Słowacji i we Włoszech. Po drugim zalaniu też LOTOSEM byłem w czerwcu na Sycyli w ciągu 40 godzin zrobiłem 3 kkm i oleju nic nie ubyło, po powrocie do domu i przejechaniu 8,3 kkm na bagnecie można było zauważyć minimalny ubytek, ok. 2 mm. Ten wyjazd był w cztery osoby full bagażnik, lodówka zasilana z zapalniczki. Dzisiaj właśnie zmieniłem na nowy LOTOSIK a opisany wcześniej ubytek przed wymianą nie powiększył się.
Z opisanych powodów, rad mechanika, choć nie ukrywam, że wbrew moim poglądom, nie uznaję innych olejów.

Pozdrawiam posiadaczy LOTOSA w silniku
i oczywiście wszystkich klubowiczy.
  
 
Cytat:
2003-08-01 12:45:38, rogru pisze:
Hejka.
Tylko tym razem nie krzyczcie, że LOTOS jest najgorszym olejem jaki może być.



Niekoniecznie najgorszy Jezdzilem np. na syntetyku i z odczuwalnych roznic miedzy nim a np. RS to mniejsza trwalosc. Po czym poznalem? Ano juz po ~7.000km wystepowaly objawy akustyczne jego rozrzedzenia i gorszej pompowalnosci. Silnik po nim pozostaje czysciutki ale po tym krytycznym przebiegu - znacznie glosniejszy...
  
 
I dlatego nie leje tego oleju do swojego autka
  
 
Kurde a moze jednak nie
To jest tak ze wszystkie oleje w Polsce to jednakowy szajs
Kupe ludzi leje Lotosa, ale po porstu wymieniaja go 2 x czesciej i wszystko wychodzi na jedno. Czyli tak jak pisze pin555 co 7k zamiast co 15k W Toyotach z tego co czytam opinie uzytkownikow niezle sie sprawdza Mobil1, no i Quacker to tez bardzo dobry olej i do nie dawna (nie wiem jak teraz ) nie byl rozlewany u nas w kraju. Moge tez polecic Castrola TWS. Na oleju lepiej nie oszczedzac i jaki by nie by po prostu warto go czesto wymieniac
  
 
Lotos - bardzo dobry olej, ale nie dla mnie. Jak ktoś chce niech kupuje.

Jak szukałem dobrego syntetyku 5W/50, to akurat Lotos takiego nie produkował. Więcej Lotos mnie nie interesował.