Lada 2105 by mrice

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Od niedawna w moich łapkach znalazła sie Lada 2105.

Auto trafiło do mnie i kolegi w celu wakacyjnego wyjazdu w 2010 roku nad jezioro Bajkał.

Rocznik 1984, silnik 1300 skrzynia czwórka, praktycznie seria.
Stan techniczny auta poza ślizgajacym sie sprzegłem bez zarzutu, stan blacharki zdecydowanie gorszy, ale mysle, że da się ją jeszcze wyspawać.

Docelowo auto przejdzie szereg róznych przeróbek, uprzyjemniających i ułatwiajacych podróż.

Aktualnie załozona kierownica od 2107. Fotele przednie założone od 2107 lotnicze z tapicerką materiałową w kolorze czerwonym, w kolejnym etapie wymiana tylnej kanapy na taka samą jak przednie fotele, wymiana pasów bezpieczeństwa na bezwładnościowe.
W kolejce czekają halogeny p. mgielne od poloneza oraz konsola środkowa także od łady 2107.
W kolejnych planach będzie remont blachy oraz utwardzenie tyłu i montaż reflektorów dalekosiężnych.
Na dzień montażu czeka także bagaźnik dachowy.

Plan wobec łady jest taki, że w 2010 roku zamierzamy pojechać nią nad jezioro Bajkał, a nastepnie wrócić nią do domu.
Czy sie to uda, zobaczymy...

Zdjęcia będą później, bo obecnie nie mam zadnych pod ręką.
  
 
Podziwiam Z opisu widzę, że masz podobny "setup" w swoim aucie jak ja-1300ccm, skrzynia 4 i blacharka domagająca się roboty a co do pasów- to chyba lepsze są samonapinające-chyba że to inna nazwa bezwładnościowych. Bo ja w 2107 z 1988 roku mam takie "oltskulowe"-tzw "łamacze żeber" i niepolecam takich, bo to chyba są bezwładnościowe. A poza tym podtrzymuję szacun za taki plan wyprawy i 3mam kciuki, abyś wytrwał w tym postanowieniu
  
 
bezwładnosciowe to włąsnie te które się zwijają na rolke.

Dziś własnie do końca przeprowadizlismy temat wymiany foteli, kanapy i pasów w ładnej. Obecnie w toku naprawa podnośnika szyby.
  
 
Aaaa to kaajam się uniżenie... Powodzenia w pracach.
  
 
dzieki
  
 
Cytat:
2008-11-05 01:47:56, mrice pisze:
dzieki



może i mi by sie udało dołączyć do was jak Lade zakupie....
plan ciekawy i godny uwagi udać sie wam uda troche samozaparcia i zaufania do własnych możliwości i będzie sukces....
ufajcie też Ładnej to sie wam odwdzięczy...
pozdrawiam
  
 
jak najbardziej zapraszam do wspólnego wyjazdu. Planowane jest to na 2010 rok, wiec masz czas na zakup ładnej
  
 
Ja napotkałem na niespodziewane trudności w postaci chęci zdrowia u Łady-rzuciła palenie no i panna powiedziałą że na Sylwka ze mną nią nie pojedzie, a jak powiedziałem "Bajkał", to popatrzyła jak na debila i wyszłą z pokoju... ale uparty jestem co do zaufania-zaufałem jej. I wracałem z roboty autobusem
  
 
No jednak zaufanie owocuje-pali. Ileby nie wlać, to pali Ale poważnie-auto gada, jeździ, grzeje i jest git. Jeśli dotrwa do 2010, lecimy koledzy nad Bajkał, a co tam... Pozdrawiam gorąco
  
 
No jednak zaufanie owocuje-pali. Ileby nie wlać, to pali Ale poważnie-auto gada, jeździ, grzeje i jest git. Jeśli dotrwa do 2010, lecimy koledzy nad Bajkał, a co tam... Pozdrawiam gorąco