[Yaris] Centralny zamek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,
Mam jeszcze jedno pytanie zwiazane z drzwiami - przede wszystkim z ich otwieraniem. Czy w Waszych Yarisach mozecie majac zamkniete drzwi otworzyc je uzywajac tylko i wylacznie wewnetrznej klamki ? Czy najpierw musicie wyciagnac guzik a nastepnie otworzyc je wew. klamka ?
Jesli otwieracie tylko przy uzyciu klamki to napiszcie mi jak macie to zrobione/polaczone ? Ja musze najpierw wyciagac guzik i dopiero otwierzac klamka - bylby wdzieczny za sugestie jak to "przerobic"
  
 
Witaj!

Jeżeli drzwi są zablokowane, to klamka nie działa. Trzeba wcześniej odblokować albo przez wyciagnięcie "dingsa" - w przypadku jednych drzwi, albo przez naciśnięcie guzika na podłokietniku - dla odblokowania wszystkich.

Blokada dotyczy (zapewne - nie badałem) klamki zewnętrznej i wewnętrznej. Zdjęcie blokady klamki zewnętrznej wydaje mi się niezbyt korzystnym rozwiazaniem, bo jest to pozbawienie się podstawowej obrony przed wizytą niepożądanych gości, natomiast zdjęcie blokady tylko klamki wewnętrznej (z zachowaniem możliwości blokowania klamki zewnętrznej) może okazać się trudne.

Czy możesz powiedzieć, dlaczego to jest dla Ciebie kłopotliwe do tego stopnia, że chcesz przerabiać?

pzdr.
  
 
Cytat:
2003-08-02 11:06:16, tmw pisze:
Czy w Waszych Yarisach mozecie majac zamkniete drzwi otworzyc je uzywajac tylko i wylacznie wewnetrznej klamki ?



Tak . Ja normalnie otwieram od środka bez żadnych dodatkowych operacji. Ja kazałam sobie wyłączyć blokadę drzwi jeszcze przed odbiorem samochodu, dlatego nie powiem Ci jak to jest zrobione. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ja mam starego Yarisa jeszcze z przed potopu francuskiego .

Pozdrawiam
Katka
  
 
Cytat:
2003-08-02 11:33:30, epidian pisze:
Czy możesz powiedzieć, dlaczego to jest dla Ciebie kłopotliwe do tego stopnia, że chcesz przerabiać?



Na poczatek w ogole chce sie zorientowac czy jest techniczna mozliwosc aby taki cos w Yarisie miec.
Powod jest prosty chcialbym to zrobic dlatego, ze wszystkie poprzednie auta tak mialy a jak wiadomo czlowiek sie przyzwyczaja ..., poza tym w wersji 3d drzwi sa duze i siedzac blisko kierownicy otwieranie za pomoca guzika nie jest zbyt wygodne - jak sie nie da to sie nie da ale zapytac chyba nie zaszkodzi - jak bede to jeszcze pogadam w ASO moze maja jakis patent

Zablokowanie zew. i wew. klamek to chyba tzw dead lock IMO blokowanie wewnetrznej ma chyba maly sens - dla zlodzieja nie ma roznicy czy otworzy auto za pomoca wew. klamki czy przez pociagniecie guzika.
  
 
Cytat:
2003-08-02 11:46:05, Katka pisze:
Tak . Ja normalnie otwieram od środka bez żadnych dodatkowych operacji. Ja kazałam sobie wyłączyć blokadę drzwi jeszcze przed odbiorem samochodu, dlatego nie powiem Ci jak to jest zrobione. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale ja mam starego Yarisa jeszcze z przed potopu francuskiego .



Ja wybieram sie na podlaczenie zamykania w czasie jazdy (masz na czas czy uzaleznione od predkosci?) wiec popytam czy sa w stanie zrobic u mnie tak jak Ty to masz podpiete.
Dzieki za informacje.
  
 
Tmw udało Ci się przerobić tą klamkę?
  
 
Ja też jestem ciekawy
  
 
Cytat:
2003-08-18 10:02:34, janooop pisze:
Ja też jestem ciekawy



Witam, wlasnie wrocilem z wakacji - jutro umawiam sie na wymiane oleju po 1500km i na te wszystkie przestawiania alarmu, klamek itd - mam nadzieje, ze wyrobie sie w tym tygodniu i dam Wam znac co i jak
ps. jakby co to postaram sie pstryknac pare fotek - nie wiem jak wyjda bo SE T310 robi raczej srednie zdjecia no ale moze cos wyjdzie.
  
 
Cytat:
2003-08-25 22:00:18, tmw pisze:
Witam, wlasnie wrocilem z wakacji - jutro umawiam sie na wymiane oleju po 1500km i na te wszystkie przestawiania alarmu, klamek itd - mam nadzieje, ze wyrobie sie w tym tygodniu i dam Wam znac co i jak



No i nie jest dobrze ...
Najblizszy termin u Blaszki to poniedzialek a od poniedzialku juz nie maja autoryzacji (dostana ja ponownie w przyszlym roku) wiec musze wybrac inne ASO ... Ukleja ? (ktos serwisowal) Bonkowscy ?
Fietz raczej bym nie chcial tam jechac.
  
 
W mojej corollce niestety nie ma takiej możliwości bo blokada blokuje możliwość otwarcia zamka, możliwe ze u was jest inaczej.
  
 
Cytat:
2003-08-26 11:56:19, Iceman pisze:
W mojej corollce niestety nie ma takiej możliwości bo blokada blokuje możliwość otwarcia zamka, możliwe ze u was jest inaczej.



O ile sie nie myle to sie nazywa deadlock - umowilem sie na czwartek wiec zapytam czy i jak to mozna przestawic choc zastanawiam sie czy to u siebie zmienie - jednak to jest jakas forma zabezpieczenia.
  
 
Cytat:
2003-08-26 13:32:15, tmw pisze:
O ile sie nie myle to sie nazywa deadlock - umowilem sie na czwartek wiec zapytam czy i jak to mozna przestawic choc zastanawiam sie czy to u siebie zmienie - jednak to jest jakas forma zabezpieczenia.



Bylem w ASO i ... jestem b. mile zaskoczony nowym poznanskim serwisem !
- wymienilem olej (wlasny, 5W40 Magnatec) + filtr + podkladka
- podlaczenie alarmu pod czujnik predkosci i aktywacja aut. zamykania drzwi po przekroczeniu ok 25km/h
- pozbycie sie stukow z okolicy mocowania tylnego pasa bez.
- odstajaca na ok 0.5cm nad schowkiem deska rozdzielcza
- samoczynni wylaczajace sie radio (zdarzylo sie z 5 razy - ktos z Was juz to przerabial ?)

Pytalem sie rowniez o to otwieranie drzwi wew. klamka - wg serwisantow nie da sie tego zmienic.

I teraz najlepsze ! Poniewaz bylem tam 1. raz to w ramach zachety zaplacilem tylko za filtr i podkladke (lacznie niecale 75zl, 26zl filtr, 2zl podkladka i 30zl wymiana). Podpiecie alarmu bylo gratis - podoba mi sie taki podejscie do klienta. Mala reklama ale .. moze ktos w Poznaniu szuka dobrego (jak na te chwile) ASO - ASO Ukleja w Suchym Lesie.

Radio mam poobserwowac - jesli sie powtorzy to demontaz i dokladne sprawdzenie w serwisie elektronicznym.

ps. czekajac na auto spotkalem kolejnego niezadowolonego (delikatnie mowiac) z uslug ASO Fietz - zdecydowanie nie polecam ! Myslalem, ze tylko ja mam takie przejscia z tym ASO, ten Pan ktorego spotkalem dzisiaj mial jeszcze lepsze np: umowil sie na przeglad na 7 rano, jak zajechal to sie okazalo, ze jest tylko facet ktory otwiera zlecenia i pan z myjni ! mechanicy zaczynaja o 8 ! Na pytanie co beda robic do 8 powiedzieli, ze umyja auto ... masakra

ps2. co do drzenia na wolnych obrotach to okazalo sie, ze to jest normalne - sprawdzilem to w nowym MMT (dzisiaj dostali, 30km przebiegu) i tez mam mala tendencje do drzenia wiec ten temat odpuszczam.

[ wiadomość edytowana przez: tmw dnia 2003-08-28 17:01:14 ]
  
 
Aż miło poczytać, wygląda na to, że znalazłeś niezgorszy serwis. Troche daleko z Wawy, dlatego ja będę już wkrótce testował ASO w Markach.

Gratulacje.
  
 
ja neibawem bede zakladal sobei centralny ale wlasnorecznie, tzn znajomy mi to zrobi.niestety w serwisie kosztowaloby mnie to 1500zl a tak wydam 5 razy mniej.bede mial wszystkie piec silownikow 6kg i po przekreceniu stacyjki wszystkie drzwi beda zamykaly mi sie)
  
 
Cytat:
2003-08-29 22:14:01, FOKA pisze:
ja neibawem bede zakladal sobei centralny ale wlasnorecznie, tzn znajomy mi to zrobi.niestety w serwisie kosztowaloby mnie to 1500zl a tak wydam 5 razy mniej.bede mial wszystkie piec silownikow 6kg i po przekreceniu stacyjki wszystkie drzwi beda zamykaly mi sie)


iiiiiiiiillllllllllllllllleeeeeeeeeeee
ja tak nie mogę liczyć ponieważ ja kupiłem alarm z wbudowanym że tak powim centralnym więc oprucz alarmu zakupiłem tylko siłowniki

P.S. sorki że się przyczepię, ale po co Ci siłowniki 6Kg ????
do Yarichy wystarczą 3Kg - ja mam takie i działają wpożo
do bagażnika się zakłada 6Kg (ale też nie zawsze)
P.S.2 - a propos - jak zrobisz sobie siłownik w bagażniku - to podaj plis co to za siłownik, jakieś oznaczenia, albo zrób jakąś fotkę jak możesz jak on wygląda, bo ja mam do bagażnika siłownik ale niestety nie ma możliwości umieszczenia go tak aby poprawnie działał (ten mój oczywiście)
dzięx
pzdr
Kruchy
  
 
Ok.Dam znac jak bede mial juz silowniki.
A dlaczego 6kg?
poniewaz moj znajomy ma 6kg i w zime czsami mu drzwi si nie domykaja, bo sa za slabe w zime i dlatego chce 6kg
no oczywiscie autoalarm tez zaloze z centralnym
  
 
Jak zakładalem centrala w serwisie tośki przy zakupie fury.. nie płaciłem półtora koła tylko 500 z groszami, to tak dla info, poza tym upierałem się że chce otwierany bagażnik , gość mi powiedział że nie ma takiej fizycznej możliwości, więc FOKA jeśli Ci się to uda zrobić to proszę o opis, bo nie wiem czy tam wejdzie jakis siłownik i co z mocowaniem? Nie wiem czy brałeś to pod uwage.
pozdro
  
 
My płaciliśmy niedawno chyba 650 za centralny na wszystkie drzwi i bagażnik... Działa to bezproblemowo.
  
 
Cytat:
2003-08-29 16:58:36, jackal pisze:
Aż miło poczytać, wygląda na to, że znalazłeś niezgorszy serwis.



Narazie jeszcze nie maja calego sprzetu - to ASO powstalo chyba z 2 miesiace temu (albo cos kolo tego) - ale mysle, ze nie bedzie zle - widac, ze zalezy im aby wszystko bylo po mysli klienta.

Cytat:
Troche daleko z Wawy, dlatego ja będę już wkrótce testował ASO w Markach.



No coz ... Jedyne 330km w jedna strone. Zycze udanych testow.

Cytat:
Gratulacje.



thx
  
 
Ja za central w salonie dałem 400 ale na bagażnik nie chcieli mi założyć - powiedzieli że trzeba wymieniać cały zamek itd.