Spalanie gazu silnika 2.0dohc w polonezie????

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc drodzy koledzy.
Temat poswiecam na ilosc spanego gazu w waszym polonezach 2.0dohc.
Bo umnie cholenir duzo se pali.Okolo 18litrow gazu an miescie.

Jeszcze zastanawiam sie nad montarzem blosa do silnika ale niewiem czy mi to cos pomoze wogle.
Jesli mozecie to napiszcie ile wasze polonezy 2.0dohc pala bo bardzo mnie to ciekawi....
  
 
Moj Poldek palil w zaleznosci od nogi/buta. W trasie bral mi 8-9 w miescie przy spokojnej jezdzie zadawalal sie 12 ale i 17 sie zdarzalo jak mu nie zalowalem. Mowimy o Wroclawiu gdzie spalanie czasem liczy sie w motogodzinach.


[ wiadomość edytowana przez: -SerU- dnia 2008-11-08 19:49:03 ]
  
 
Ale jaki masz gaznik??
Bo posiadam gaznik weber 34adf 250 i pali mi jak głupi.....

Ale tez musze sprawdzic na przyrzadzie lambde gazu to zas musze jechac na ustawianie??????

  
 
Dohec pali różnie . Minimalnie wciągnął 12,5L na setkę (w-wa), maksymalnie prawie 17l, w trasie ~10 (jazda mało ekonomiczna).
Gaźnik z poldera, mikser palnikowy. Teraz zamontowałem u siebie sondę i ustawiłem lpg wg. jej wskazań - zobaczymy jakie będzie spalnie.
  
 
Cytat:
2008-11-10 02:16:26, jimo1921 pisze:
Dohec pali różnie . Minimalnie wciągnął 12,5L na setkę (w-wa), maksymalnie prawie 17l, w trasie ~10 (jazda mało ekonomiczna). Gaźnik z poldera, mikser palnikowy. Teraz zamontowałem u siebie sondę i ustawiłem lpg wg. jej wskazań - zobaczymy jakie będzie spalnie.



no mi spalał na trasie 8-9l po mieście wychodziło 12-15l teraz znów mam 1.6 i spalanie ma porównywalne do 2.0 a różnica w mocy ogromna
  
 
Cytat:
2008-11-11 00:56:27, P_T_R pisze:
no mi spalał na trasie 8-9l po mieście wychodziło 12-15l teraz znów mam 1.6 i spalanie ma porównywalne do 2.0 a różnica w mocy ogromna




TZN ILE GAZU PALI WAM NA GAZNIKU WEBER 34ADF 250.
  
 
tyle samo co na 34 s2c.

mi schodzi w miescie 18 a w trasie 10(econo do 140kph) lub 11l (pelny but, do konca obrotka)
  
 
mnie, co prawda Fiat 125p, ale biorąc pod uwagę bardziej pionowy przód wychodzi na to samo - 9 l. w trasie, 12 l. w mieście na gaźniku 35 ADF 250, na przełożeniu mostu 4,1.
Teraz, na przełożeniu 3,7 chyba trochę niej, ale za mało jeździłem na razie dla pełnego obrazu.
Z ciekawostek, to 1,8 DOHC w tym samym aucie palił tyle samo, choć mniejszy niby.

Jeśli pali Ci więcej proponuję sprawdzić reduktor , czy nie jest już wylatany.. no i częściej noga z gazu