Citroen C5

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Przosze o opinie na temat citroena C5
  
 
Miałem okazję pojeździć trochę tym autkiem. Silniczek - turbodoładowany diesel 2,2. Fajna sprawa. Samochód całkiem przestronny, wygodny, dobrze wykonany. No i do tego ten silnik. Przede wszystkim bardzo elestyczny a to ważne. Ogólnie mogę śmiało powiedzieć, że byłbym skłonny nabyć taką C piątkę

Pozdro
  
 
moim skromnym zdaniem - wielka kicha!!! Citroen był niegdyś prowodyrem nowinek stylistycznych i technicznych. Obecnie (przepraszam tych którzy poczują sie urazeni) robi popelinę i tandetę. Miałem citroena Xsarę przez rok i nie chce więcej jeździć tym autem.
  
 
Faktycznie... z dawnego stylu Citroena niewiele już pozostało i patrząc przez ten pryzmat można poczuć się wielce rozczarowanym. Nie mniej jednak C5 mi się spodobał... spodobał nie oznacza zszokował
  
 
A że niby czym? taki fajny w środku, czy co?
  
 
Tym, że jest nieźle wykończony i przestronny. Największe wrażenie zrobił na mnie jednak silnik (o czym już wspominałem). Bardzo lubię dieselki a szczególnie te nowoczesne, bo zapewniają dynamiczną a zarazem oszczędną jazdę. Do tego dochodzi duzy bagażnik i komfortowe zawieszenie. Wszystko o czym pisze to moje pierwsze wrażenia, bo nie miałem okazji eksploatować auta przez dłuższy czas. We wrażeniach tych nie można doszukiwać się jednak maniakalnego entuzjazmu, bo nie estem milośnikiem Citroena i raczej nigdy nie będę. Starałem się tylko wspomnieć i kilku zaletech pojazdu
  
 
hm, niewiem do czego odnoszą go oceniejący, (pewnie do Mercedesa klasy S) może i nie jest to wielka rewolucja ale moim zdaniem bije na łeb konkurencje w swojej klasie (mondeo, etc...) pod względem komfortu jazdy, funkcjonalności, wyposażenia a przede wszystkim ceny, natomiast wykończenie wnętrza, przestronność, dynamika dostępnych silników oraz nowatorstwo pewnych rozwiązań stawia go wysoko wśród samochodów tej klasy.
  
 
Nie sadzę, żeby porównanie C5 do Ski było na miejscu... to raczej poziom C-klasse albo passata...
  
 
Absolutnie nie mogę sie zgodzic na porownanie C5 do Mondeo.Aktualnie jeżdżę nowym Mondeo 2500 V6 ghia Sedan, przebieg 28000km. Samochód sprawuje sie rewelacyjnie.
Zawieszenie jest tak dobre, że C5, a nawet słabsze modele BMW, nie dorastają mu do pięt!
W sierpniu jechałem z BMW 540 przez ok.200 km razem i kiedy na prostych odchodził, ja zyskiwalem w zakretach. Jeden i drugi miał predkośc max do 250km/h, ale to w zakretach /pow 200km/h/ ja bylem szybszy. Zuzycie paliwa bylo wtedy 13,7 a srednia 187km/h. Ja wiem że codziennie, tak sie nie jeździ ale jesli mowicie o zawieszeniu to najlepiej to sprawdzić a dopiero wtedy pisać.
Pragne dodac że po Focusie , Mondeo jest kolejnym samochodem ohonorowanym za zawieszenie i nie tylko. Jest jeszcze jedna , moim zdaniem najwazniejsza rzecz, na Citroena po 4-5 latach bardzo trudno znależć kupca.