Wymiana oleju w silniku. Mineralny czy nie?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam,

Od niedawna posiadam samochod rocznik 1994 i nie wiem jakiego oleju uzywal poprzedni wlasciciel. W zwiazku z tym chyba najpewniej jest zalac olej zwykly mineralny.

Jesli wlasciciel poprzedni uzywal np syntetyk to czy moge po prostu wymienic na mineralny czy nie?
  
 
Mozesz ale szkoda silnika lepiej zalej np Valvoline MaxLife olej półsyntetyczny do silników o przebiegu powyżej 100 tyś. Nie powinieneś mieć żadnych problemów
  
 
Wiec nie bede mial problemow takich ze olej bedzie ciekl ?? moze lepiej wlac mineralny i zmieniac go czesciej?
  
 
Ten olej jest taki ze nie powinieneś mieć wycieków. Ile ma przebiegu ten samochodzik
  
 
moj samochod ma okolo 200 tkm.
  
 
To prawie tak jak mój a mam obecnie zalanego RS. Wycieków nie mam ale robiłem uszczelniacze na silniku z tyłu.
Zalej MaxLifa powinno być ok.
  
 
Ja bym zalał półsyntetykiem , na minerala jest zawsze czas....
Ja mam mały wyciek na syntetyku ale na razie nie chcę zmieniać ... co syntetyk to syntetyk...
  
 
Cytat:
Ja bym zalał półsyntetykiem , na minerala jest zawsze czas....
Ja mam mały wyciek na syntetyku ale na razie nie chcę zmieniać ... co syntetyk to syntetyk...



Ale polsyntetyk (szczegolnie z tej grupy "bardziej syntetycznych" - hydrokrakingowych) tez moze sie przyczynic do wyplukania osadow po oleju mineralnym i rozszczelnienia tego i owego. Jesli Iceman ma przetestowanego Valvolina i go konsekwentnie doradza , to pewnie ma ku temu powod. Zawsze mozesz posluchac rady doswiadczonego kolegi i go ewentualnie pozniej na zlotach scigac
  
 
Jasne
U siebie leje obecnie RS. Olej zmieniłem z minerala na Mobil 1 + środki do mycia silników jak miał przejechane 150 tyś, po dwóch zmianach zalalem go RS i śmigam do dziś, ale ze względu na to ze RS zaczyna mi ubywać zmieniam na MaxLifa bo jak to mówią 200 tyś jak jeden dzień

MaxLife jest olejem dla silników o sporym przebiegu, wiec wszystko powinno być OK. Z tego co wiem to do dobrych mineralnych oleji też dodają teraz sirodków myjących.