Wibracje kierownicy

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Kolegów
Podczas jazdy z predkoscia 80-90 km/h pojawiaja się wibracje kierownicy. Nie moge sobie z tym poradzic - wymieniałam kilka razy opony sprawdzałem felgi wszystko ok, nie wspomne juz o wielokrotnym wywazaniau. Czy przyczyną moze być jakis defekt zawiszenia? Prosze o pomoc bo mnie szlag trafia
  
 
To tak jak u mnie od 90 w górę trzpie autem. Wymiana kół nie pomogła.
  
 
Sprawdziłbym silentbloki wahaczy


[ wiadomość edytowana przez: HNT dnia 2008-11-26 15:21:32 ]
  
 
Silentbloki wymienione, ale mam lekki luz na sworzniu wahacza dolnego. Czy to może być przyczyną?
  
 
Teoretycznie - tak, choć przy luzie na sworzniu wachacz - zwrotnica bardziej dokuczliwe mogą być stuki na dziurawej drodze.
  
 
Mam po problemie. Wyważyłem ponownie zimówki i jest OK. Wychodzi na to że letnie były źle wyważone albo coś z nimi nie tak.
  
 
może teraz były wyważone na nowym skalibrowanym sprzecie.
bo serwisy ogumienia maja te sprawy w powaznym poważaniu. bylę gumy zmienione i skasować byle szybciej.


Cytat:
2008-11-29 18:53:07, Milas pisze:
Mam po problemie. Wyważyłem ponownie zimówki i jest OK. Wychodzi na to że letnie były źle wyważone albo coś z nimi nie tak.

  
 
Cytat:
2008-11-26 08:53:29, marciano1973 pisze:
Witam Kolegów Podczas jazdy z predkoscia 80-90 km/h pojawiaja się wibracje kierownicy. Nie moge sobie z tym poradzic - wymieniałam kilka razy opony sprawdzałem felgi wszystko ok, nie wspomne juz o wielokrotnym wywazaniau. Czy przyczyną moze być jakis defekt zawiszenia? Prosze o pomoc bo mnie szlag trafia


jeśli przy wchodzeniu w większy łuk wibracje się nasilają to będzie raczej wina sworznia zwrotnicy
  
 
a o koncowce drazka kierowniczego nikt nie wspomnial
  
 
Witam Kolegow,

Za takie zachowanie przewaznie odpowiada srodkowy glowny drazek kierowniczy. A dokladniej luz na glowce koncowki wprasowanej w drazek, ktora to mocuje go do ramienia przymocowanego do kolumny kierowniczej.
Na kanale latwo to sprawdzic naciskajac lyzka montazowa.

Przy malych luzach drgania czuje sie przy 140-160 km/h, przy wiekszych - wolniej.

Nowy kuty drazek okolo 600 zl.

Prosze spojzec na ten rysunek, czesc nr. 9 - przykladowy:

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=HB51&mospid=47370&btnr=32_0334&hg=32&fg=25

Pozdrawiam,
Jacek