Pasek rozrządu - kiedy zmieniac ??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co ile w km w TOYOCIE powinno sie zmieniac pasek rozrzadku. Chodzi mi o zalecenia producenta.

Z gory dziekuje za pomoc
  
 
A o jakiej Toyocie mówimy, o którym modelu? Wydaje mi się, że różne modele z różnych lat mają inne zalecenia producenta. Jak chcesz to zajrzę do książeczki przegladów, co tam jest napisane i podam przy okazji.
  
 
Toyota Starlet 1.3i 12v 1993

  
 
Fajna Toyka, 75 KM no no. Zadzwoń do ASO, bo nie mogę teraz znaleźć i dzisiaj już nie znajdę
  
 
co 100 000km powinno być ale kwestia tez jak sie jeżdzi
  
 
Z tego co sie dowiadywałem to zmień wczesniej jeżeli troche ostrzej jeżdzisz, oststnio słyszałem ze co 60-70 tyś.
  
 
ja zmieniam co 60 tyś nie zależnie jakim akurat jeżdzę samochodem

pasek kosztuję około 10pln i wymiana 150pln

a koszt naprawy głowicy w przypadku gdy takowy pier.......nie to sami możecie policzyć

według serwisowych danych nowe autka( a racej i paski) wytrzymują 100 000 ale jak wspomniałem wyżej lepiej nie ryzykować

pozdrawiam
  
 
Zawsze lepiej słuchać się karty gwarancyjnej ale w przypadku samochodów używanych proponowałbym wymienić jak najwcześniej
  
 
Cytat:
2003-08-05 17:03:19, konos pisze:
ja zmieniam co 60 tyś nie zależnie jakim akurat jeżdzę samochodem

pasek kosztuję około 10pln i wymiana 150pln

a koszt naprawy głowicy w przypadku gdy takowy pier.......nie to sami możecie policzyć

według serwisowych danych nowe autka( a racej i paski) wytrzymują 100 000 ale jak wspomniałem wyżej lepiej nie ryzykować

pozdrawiam



Konos, gdzie Ty znalazłeś pasek za 10zł? Najtańszy jaki widziałem (co prawda do korolki), to koreański flennor za 40zł. Był też japoński sun za 70. Ja kupiłem good year'a za 79. Wymiana kosztowała mnie 90zł.