Identyfikacja silnika 132db2a0

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam. jako że jestem nowy, przedstawię się krótko. mam na imię Daniel, motoryzacją interesuje się od zawsze. chcę zbudować replikę "cywilnego" fiata akropolis 1800. mam na oku kilka silników w związku z tym proszę o pomoc w identyfikacji. numer silnika 132db2a0. wiem napewno że pochodzi z fiata 132 i ma zamontowany wtrysk. czy ktoś może mi powiedzieć cokolwiek więcej na temat tego silnika? czy to dobry materiał na odbudowę? dziękuję i pozdr
  
 
Wg moich danych silnik 132DB.2A.O byl robiony od marca 1976 r i mial pojemnosc 1995 ccm, moc 82 kW 112 KM, st sprezania 9:1, sr cylindra 84 mm, skok tloka 90 mm

Pozdrawiam
Adamus
  
 
dzięki za szybką odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie, mam możliwość zdobycia silnika z fiata 124 spider cabrio, niestety nie mogę znaleść na nim oznaczenia, z prawej strony bloku jest tylko odlana litera s, silnik jest na jednym gaźniku. jak mogę go zidentyfikować? jaka skrzynia biegów powinna być w takim aucie? czy podejdzie do mojego 125p?
  
 
Podaj numer głowicy, to ci powiemy, jaki to motor (a przynajmniej jaki prawdopodobnie, bo głowice czasem wędrują)