Jak zmieścić 6x9 na tyle ?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam

Powolutku zaczynam modzić w aucie i zakupiłem sobie takie głośniki na tył KLIK.
Przyszły one dzisiaj i jak zabrałem się do montażu to się okazało, że nie wejdą one w otwory po starych ( mieszczą się one obok półki, pod słupkiem ). Strasznie się wkurzyłem bo głośniki szkoda odsyłać i chce je zamontować, czy półka to jedyne rozwiązanie ??

Pozdrawiam i czekam na pomoc
  
 
Kup plastiki na szrocie i pokombinuj. Te głośniki masz z osłonami?
  
 
Zajedź do mnie na weekend to ci przymocuje i podłącze
  
 
Seryjne mają maskownice przyklejoną na stałe do podszybia, a JBL opcjonalną ( ale chce mieć ). Jutro zamieszczę zdjęcia z przymiarkami maskownic na półce i na seryjnych otworach.
  
 
Jaja sobie robicie......
Wpisz w szukajce dystanse 6x9 i jazda.....
nie pakuj nic w półkę, to zło ostateczne......

ps. masz kierownice zamontowaną z tyłu? czy robisz za taksówkę i chcesz żeby pasażerom grało zamiast Tobie?
  
 
Co do tego, że zacząłem "od d*py strony" czego tu nikt nie pochwala, to miałem tylko kasę na zrobienie tyłu i tyle. Co za różnica czy go zrobię teraz czy później ??

[ wiadomość edytowana przez: BogdanROX dnia 2008-12-08 19:46:36 ]
  
 
Zapodaje pierwsze zdjęcia ( tak na szybkiego ) ze wstępnych przymiarek głośników.
Jak widać, chyba będzie trzeba poszerzyć seryjne otwory i zrobić 4 ( zamiast 3 ) otwory na śruby.

Seria:

New:


I najgorsza opcja ( w razie niepowodzenia w pierwotnym planie )
  
 
ja tam wolalem zakupic przejsciówki z 5x7 na 165mm. Duzo lepszy dzwiek niż z jajka i większy wybór głośników a roboty nie dużo
  
 
Cytat:
2008-12-08 19:43:39, BogdanROX pisze:
Co do tego, że zacząłem "od d*py strony" czego tu nikt nie pochwala, to miałem tylko kasę na zrobienie tyłu i tyle. Co za różnica czy go zrobię teraz czy później ?? [ wiadomość edytowana przez: BogdanROX dnia 2008-12-08 19:46:36 ]


Uwialbiam takie podejście jak Twoje...
71 dni na forum ale już pozjadał wszystkie rozumy i krytukuje forum za podejście...
Zadaje pytanie, ale na odpowiedzi stawia sie okoniem a do tego i tak słucha tylko swojej racji...
I choć dobrze wie że robi źle ślepo brnie raz obranym torem...
Typ człowieka dla którego największą przeszkodą w działaniu jest ona sam...


Od początku.
Za nim zabrałeś sie do dzieła trzeba było przeczytać to : klik tam wszystko masz opisane i każde z nurtujących cie pytań odnośnie car audio w essim zostało przewałkowane.
Dwa kupiłes głośniki a za nim to zrobiłeś wystarczyło sprzawdzić nawet na allegro wpisując ''głośniki ford'' zeby dowiedzieć sie iż rozmiarem na tył jest :Rozmiar - 5"x7" (158mm x 130mm)
Jak już jednak posiadasz głośniki 6x9 to wystarczy zakupić z allegro dystans redukcyjny z 5x7 na 6x9 i po problemie.
Cięcie dziur nie jest sensownym rozwiązaniem bo okaleczysz plastiki a dwa nie nie oszukujmy sie zbyt atrakcyjnie to maskownice Twoich głośników nie wyglądają więc po co je eksponować.Zreszta ich udziwniony kształt będzie bił po oczach dodatkowo przyciągając wzrok amatorów cudzej własności.

Trzy nie ma sensu nagłaśniać tyłu tam mogłes założyć nawet tanie 13cm średnicy głośniki dwudrożne. Z tych elips i tak nie wyciśniesz ani basu ani efektu sceny dźwiękowej a nawet marny subwofer aktywny rodem z allegro za 240 zł czyli tyle ile dałes za te elipsy z połączeniu z dwudrożnymi 13 cm na przodzie zbuduje ci ciekawszą scene dźwiekową i da namiastke basu.


PS Użyj czasem wyszukiwarki ( wpisz głośniki tył ) i zobaczysz że takich wątków bylo tu koło 20-stu...
  
 
No troszkę się rozpędziłem z moją wypowiedzią za co przepraszam.
A sprawę głośników to omawiałem z Witexem i myślałem, że wejdą bez problemu ( o przeróbkach nic nie wspomniał ). Byłem w piątek u niego i po krótkich konsultacjach i kilku godzinach roboty udało nam się je wstawić na tył ( foty niebawem ).

Wbrew pozorom efekt jest naprawdę ciekawy i brzmienie też niczego sobie ( albo ja mam taki kiepski gust ).
  
 
Cytat:
2008-12-15 13:45:22, BogdanROX pisze:
No troszkę się rozpędziłem z moją wypowiedzią za co przepraszam. A sprawę głośników to omawiałem z Witexem i myślałem, że wejdą bez problemu ( o przeróbkach nic nie wspomniał ). Byłem w piątek u niego i po krótkich konsultacjach i kilku godzinach roboty udało nam się je wstawić na tył ( foty niebawem ). Wbrew pozorom efekt jest naprawdę ciekawy i brzmienie też niczego sobie ( albo ja mam taki kiepski gust ).

spox grunt że ty jestes zadowolony, a to przeciez Twój samochód