Wzrost zuzycia paliwa

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam Wszystkich

Od pewnego czasu moja Toyota zaczela palic o jakies 2 litry/100 km. Wcześniej w trasie spalanie wychodziło ok 6l/100km, a teraz nie moge zejsc ponizej 8l/100km.
Odrazu napisze, ze styl mojej jazdy sie nie zmienil.
Mam Toyote Corolle z silnikiem 1332ccm3 z 1997, przebieg 270 tys km.

Licze na Wasza pomoc

Pozdrawiam

migmig
  
 
Zajrzyj pod maske skrzynka z bezpiecznikami i wyciagasz bezpiecznik od EFI na jakąś minute. Wkładasz odpalasz czekaż aż włączy sie wentylator i można jeżdzić. Jak to nie pomoże to bedziemy szukać dalej.

Jak chcesz wiedzieć wiecej to poszukaj w watku o resetowaniu komputera.
  
 
Sprawdż filtr powietrza czy jest czysty jak nie to wymień bo przy nowym lepiej przechodzi powietze i może być powodem złego lub zwiększonego spalania. jeżeli nie to zgłoś się o rade do XTREE jak już jest klubowiczem bo on pewnie będzie wiedział.
  
 
Cytat:
2003-08-05 10:20:40, mike951 pisze:
Sprawdż filtr powietrza czy jest czysty jak nie to wymień bo przy nowym lepiej przechodzi powietze i może być powodem złego lub zwiększonego spalania.


Nie pisałem o takich rzeczach bo to jest oczywiste, tak samo jak sprawdzenie swiec, jezeli czlowiek pisze ze mu wiecej pali to znaczy ze to wszystko juz sprawdził a nadal ma problem.
Winna moze byc rownierz sonda dlatego proponowalem restart kompa.
  
 
Dzieki

jak tylko sprawdze dam znac czy podzialalo.

Pozdrawiam

migmig
  
 
Reset komputera zadziałał, wczoraj na trasie z Katowic do Warszawy spalanie było na poziomie ok. 6,5

Dzięki za pomoc
  
 
Nie ma za co