Miał ktoś z Was stycznośc z tymi głośnikami??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak w temacie, może słyszeliście jak grają i możecie się wypowiedzieć ewentualnie co polecilibyście w podobnej cenie?? Przejrzałem sporo postów o głośnikahc ale nie znalazłem nic ciekawego. Mają zagrać pod Alpine 9872 4x45W
KLIK 1
KLIK 2
KLIK 3
KLIK 4
KLIK 5
  
 
Jeżeli mają one grać tak jak napisałeś pod samym radiem i nie planujesz w niedalekiej przyszłości dokładać wzmacniacza to weź opcje nr gdyż te głośniki najlepiej sobie poradzą pod samym radiem
  
 
mam helixy pod samym radiem dobrze sobie radzą. polecam
  
 
reszta która auto podał to za mocne głośniczki na samo radyjko.
  
 
Cytat:
2009-01-14 15:32:34, Szczurek1986 pisze:
reszta która auto podał to za mocne głośniczki na samo radyjko.



co rozumiesz przez swierdzenie że za mocne????
Może się spali radio????

Mam helixy pod samym radiem i spoko ale ja to sie nie znam i juz stary jestem i głuchy a głośniki mam po to żeby słyszeć a nie po to żeby mnie całe osiedle słyszało.
  
 
Nie mam na myśli że coś się spali tylko to iż przy takiej różnicy mocowej będą dość duże zniekształcenia i to nie przy aż tak wielkim podkręceniu głośności
  
 
Pod samo radio to bym dał odseparowane 13 i maty w drzwi.
  
 
a dlaczego niby tylko 13-nastki ? Te Helixy są ciekawym wyborem pod samo radio i do tego wygłuszenie drzwi i całkiem wporządku przodzik jest
  
 
bo 13 jakos radjo da rade napedzic, no i wcisniesz je bez problemu z 16 wiecej kombinowania a i tak jakiegos rażącego bassu nie osiagniesz za cholere z tego :] a niejedne dobre 13 na pewno potrafią zadziwic
  
 
Dokładnie. Lepiej dołożyć kaskę na maty, porządnie zamontować, to lepiej zagra taka 13 dobrze zrobiona niż 165mm w drzwiach niewyklejonych. W dodatku łatwiej.
  
 
ja mam te helixy z fabrycznym pseudo wytłumieniem i niegra to jakoś źle niema co narzekać
  
 
Głosniki pójdą do Focusa także 13" odpadają. Seria gra całkiem nieźle no ale chciałbym cos odseparowanego. Drzwi wygłuszone. Szczurek, którą opcje miałes na myśli Podejrzewam że Alpine , bo one mają najmniejsza moc w RMS'ie.
Cytat:
Jeżeli mają one grać tak jak napisałeś pod samym radiem i nie planujesz w niedalekiej przyszłości dokładać wzmacniacza to weź opcje nr gdyż te głośniki najlepiej sobie poradzą pod samym radiem


Szczerze powiem że czekałem na opinie JBL'a, bo kumpel kupował coaxiale do Viki i słyszał te JBL GTO 607C, mówił ze głosniki wymiatają, ale myslałem że ma ktoś z Was może taki zamontowane.



[ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2009-01-14 20:14:43 ]
  
 
Cytat:
2009-01-14 20:10:22, Lukas_power pisze:
Szczerze powiem że czekałem na opinie JBL'a, bo kumpel kupował coaxiale do Viki i słyszał te JBL GTO 607C, mówił ze głosniki wymiatają, ale myslałem że ma ktoś z Was może taki zamontowane. [ wiadomość edytowana przez: Lukas_power dnia 2009-01-14 20:14:43 ]



ja mam zamontowane glosniki JBL 6507C to jest ten wlasnie model co przedstawiles tylko ze Ty zjadłeś jedna cyferke mam zamontowane 2 x taki zestaw w porządnie wytłumionych drzwiach ale graja na wzmacniaczu JBL PX300.4 wiec nie moge Ci powiedziec jak graja na radiu ale na wzmacniaczu powiem szczerze ze graja bardzo dobrze, czystko, glosno i dobrze
  
 
Cytat:
ja mam zamontowane glosniki JBL 6507C to jest ten wlasnie model co przedstawiles tylko ze Ty zjadłeś jedna cyferk

a być może kopiowałem z aukcji a tam nie ma
  
 
Ja mówiłem o opcji nr 3 (Helixy) Zakładam z góry że autor wątku zrobi montaż porządnie ponieważ to połowa sukcesu jak nie 3/4
  
 
ja mam takie cos
nulljbl

co prawda to sa jajka z tylu w polke ale graja dobrze pod samaym radiem je mam (jvc kdg-r302)
ja bym bral jbl
  
 
Radio znakomicie sobie poradzi z głośnikiem 165. Tylko to musi być głośnik miękko zawieszony. Takim głośnikiem jest właśnie helix dark blue. I będzie działać on już poprawnie napędzany samym radiem. Reszta głośników też oczywiście zagra, tyle tylko, ze głośniki te nie pokażą w pełni swoich większych możliwości. To tak, jak z samochodem - mały silnik (radio) w dużym aucie (mocne głośniki). Pojedzie ale niespecjalnie (zamienić słowo "pojedzie" na "zagra" ).
Problemem w zestawach odseparowanych może być zwrotnica. niektóre zwrotnice potrafią obciążyć tak mozno końcówkę w radiu, że ta się wyłącza (zabezpieczenie końcówki wykrywa zwrotnicę jako zwarcie).
Co do montażu - oczywiście porządnie. Choć przy napędzaniu głośników samym radiem, nie przesadzał bym z wytłumianiem drzwi, bo radio dysponuje mocą zaledwie kilkunastu wat i urwania dupy nie będie. Oczywiście zadbać o sfazowanie głośńikó i ich równomierne mocne przykręcenie. Wysotonówki najlepiej w słupki lub trójkąty przy lusterkach.