Nie gasnacy silnik!!! Pomocy!

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie!
Mam Poltka Caro Plus z jednopunktowym wtryskiem. Ma już 6 latek ale sprawuje sie całkiem dobrze. Ostatnio jednak dzieje się bardzo dziwna rzecz. Mianowicie po wyłączeniu kluczyka w stacyjce silnik nie gaśnie! Moge wyjąć kluczyk a silnik dalej działa! Najdziwniejsze jest to, że po nacisnięciu hamulca lub po włączeniu swiateł mijania silnik gasnie! Sprawdziłem juz wszystkie przekaźniki, bezpieczniki i kabelki! Nie znalazłem żadnego zwarcia i nie mam pojęcia co to może byc.
Może ktoś z Was spotkał sie juz z takim objawem?

Prosze o pomoc!

Najlepiej piszcie na krzys@enterek.com, choc tutaj tez bedę często zaglądał!

Z góry dziekuję i pozdrawiam

Krzysiek
 
 
Sprawdz kostkę przy stacyjce - u mnie pomogło.
 
 
Kostke juz sprawdzałem i nic nie pomogło. Podobno trzeba jakąś diodę prostowniczą wpiąć gdzies przy licznikach, ale nie mam pojęcia gdzie! jak ktoś wie to napiszcie!!!!

krzysiek
 
 
Ja miałem tak że silnik chodził przez pewien czas po wyjęciu kluczyka w identycznym silniczku i trzeba było pompe paliwa wymienić bo jest elektroniczna i cos tam się zwierało Ale w 1.5 gaźnik rozrusznik zrobił mi zwarcie i poszło na kostke w stacyjce i wylączyłem silnik dopiero po odłączeniu klemy
  
 
U mnie niestety jest to sprawa mikroprocesora. Byłem u elektryka i powiedział, że nie trzeba zmieniać całego modułu (który całkiem sporo kosztuje) tylko wystarczy wlutować gdzieś przy liczniku diode prostowniczą. Niestety nie chciał mi dokładnie powiedziec gdzie z uwagi na to że sam chciał zarobic na tym lutowaniu.
Może więc ktoś z Was wie, gdzie trzeba ta diodę wlutować?
 
 
Niestety ja na elektryce sie nie znam
  
 
Widzę, że ciut mało tutaj osób faktycznie znających sie na Polonezie
Cóż, pozostaje mi w takim wypadku jednak udać się do elektryka.
Tak czy siak dzieki za próby pomocy!
 
 
pewnie dla tego ze malo kto ma plusa
  
 
to ze akurat Tobie nie mogli pomódz wcale nie znaczy ze sie nie znaja....cóż nie kazdy ma zawód elektryk!!
  
 
Ja moge tylko polecić elektryka w Gdyni i wszyscho
aaaaa !!!!!!!!!! musze go dodać do zniżek dla klubu