Malutki wyciek

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moze ktoś z Was bedzie wiedział co to może być i jak to szybko zlikwidować. Otóż zauważyłem malutki wyciek pod kołem pasowym a raczej pod pokrywą rozrządu w miejscu "styku" z miską olejową.
Pasek rozrządu jest suchy więc to nie wał, a może coś z uszczelnieniem miski
Czy coś mi poradzicie.
  
 
Napewno coś poradzą tylko musisz uzbroić się w cierpliwość aż zajrzą na forum klubowi mechanicy....
  
 
Heh, też miałem w tym m-cu malutki wyciek. Najlepiej byłoby zdjąć miskę i porządnie ją uszczelnić na styku z kadłubem, ale to strasznie dużo roboty (zdaje się, że aby miskę zdjąć, trzeba odkręcić belkę, a to już wymaga trochę cudowania). Proponuję doraźną partaninę a'la Adam Słodowy: odkręćić osłonę rozrządu, dokładnie oczyścić zaolejone m-ce, następnie porządnie je odtłuścić benzyną ekstrakcyjną. Na koniec posmarować silikonem wysokotemperaturowym w m-cu wycieku połączenie miski z kadłubem. U mnie póki co pomogło (robiłem to jakieś 2 m-ce temu).
  
 
Dzięki za poradę, ale odkręcenie w tym miejscu pokrywy rozrządu wymaga odkręcenia koła pasowego a to juz nie jest taka prosta sprawa.
  
 
Łączenie widać od spodu samochody, szmatka na paluszek odtłuscic zasmarować silikonem i po problemie.
  
 
Dziękulski Iceman prosto i oto mi chodziło.