Wspomaganie w 131 (regeneracja przekładni)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.

Czy ktos regenerował może przekładnie ze wspomaganiem? da sie do tego kupic uszczelnienia?
  
 
podepne się pod temat równiez mam przekladnie od wspomy do regeneracji, jak ktos by to zrobił to proszę o priva.Albo namiar na zaklad co to zregeneruje w ludzkich pieniądzach.
  
 
Generalnie słyszałem tylko opinie o beznadziejności tego zadania ...
  
 
pierwsza sprawa jest taka ze byly dwa typy wspomaganych przekladni do 131, rozniazce sie dosc znacznie wewnatrz (nawet drazki kierownicze sa inne). No nic, postaram sie rozebrac to co mam i zobacze co sie da z tym zrobic.

  
 
Cytat:
2009-02-05 22:46:33, bolger pisze:
Generalnie słyszałem tylko opinie o beznadziejności tego zadania ...


ja takze.i do tego szlyszalem ,ze ta przekladnia po regeneracji sie rozwalila,polecial olej i sie mirafiori zapalilo...ale to tylko plotka
  
 
rozebralem ta przekladnie i raczej nic z niej nie bedzie. Lozysko igielkowe dawno staleno dęba, wytarlo rowek w walku, w srodku bloto... Zobacze jeszcze na czesci z dwoch innych przekladni ale czarno to widze.
  
 
131 ma listwe, poka kosa fote tej listwy moze poprostu poratujecie sie calym elementem ze wspoma z ritmo regaty tipo itp?


jak do 124 sporta zakladaja listwe to czemu nie podmienic w 131?
  
 
odgrzebuje temat. Po rozebraniu 3 przekladni jedna zakwalifikowalem do wymiany uszczelnien (listwa zebata bez jakichkolwiek wzerow). Uszczelnienia da sie kupic, zamowilem, jutro powinny przyjsc. Za dwa komplety i przesylke mam zaplacic okolo stowki. Postaram sie podac wymiary uszczelnien (w samochodzie zostala kartka z wypisanymi wymiarami). Dam znac jak bede wiedzial cos wiecej.
  
 
przyszly uszczelnienia, przekladnia poskladana. Czy to cos dalo bede wiedzial po zamontowaniu jej do auta

wymiary uszczelniaczy listwy to:

24,97x37,41x6,35 Corteco I2 CFW

24,97x37,54/41,24x4,2/7,4 Corteco I1 CFW

  
 
Dzieki za info, bede robil te sama operacje u siebie
  
 
Udalo mi sie zamowic komplet naprawczy do przekladni. w sklad wchodza 4 uszczelniacze i 2 harmonijki. Koszt calosci to ok 50 funtow z wysylka do polski . Czesci pochodza z jakiegos Maserati ktore ma identyczna listwe jak mirafiorka. Tutaj mozna to zamowic http://www.davidaskew.co.uk/

Poki co czekam na przesylke wiec dam znac jak czesci dotra do mnie
  
 
Dostalem dzis komplet naprawczy, paczka szla okolo 7 dni. w komplecie sa wszystkie oringi, simmery, pierscien segera , uszczelka korki plastikowe w miejsce przewodow hydraulicznych i dwie skarpety na drążki. te skarpety sa niestety nie dokladkie takie same jak w mirafiorce bo nie ma w nich miejsca na rurke ale powinny pasowac- sa raczej wysokiej jakosci bo guma jest miekka i nie powinna pękać za szybko.
Poskladam cale to badziewie w tym tygodniu i dam znac co i jak.