[MKVII]Spryskiwacz przedniej szyby raz działa, raz nie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam mały problem ze spryskiwaczem przedniej szyby. Raz działa, a raz nie (małe ciśnienie), częściej nie działa. Tył działa bez żadnego problemu. Jaka może być przyczyna?




[ wiadomość edytowana przez: ALLka dnia 2009-12-25 22:14:45 ]
  
 
albo paproch jakis albo zespolony (tak mi sie wydaje)
  
 
Paproch raczej odpada, bo cały czas by słabo psikał. To zaczęło się na początku stycznia (jak były te mrozy), ale dopiero teraz miałem czas żeby wziąść się za to.
  
 
nic nie cieknie pod samochod... skad mozesz byc pewny ze nie...
  
 
Czasami psika tak jak trzeba...
  
 
Paproch też może być. Tam jest chyba zaworek zwrotny. też można sprawdzić. A jak problem zaczął się przy mrozach, to może zamarznięty płyn coś tam uszkodził. Może też być silniczek pompki, zespolony, który załapał jakiś opór...
Podłącz pompkę na krótko i sprawdź, jak działa.
  
 
Mam taki sam problem, spryskiwacz z przodu lapie kiedy chce, co zauwazylem ze problem nasilal sie ze spadkiem temperatur: latem dzialal prawie zawsze, teraz nie dziala w ogole. Tak jakby cos sie kurczylo z zimna i nie stykalo. Zespolony, jakis zimny lut w skrzynce bezpiecznikow, czy jeszcze co innego??
  
 
Zespolony sie chrzani.Weż przypier dol dobrze łapą w niego to zadziała za każdym.Potem powinien załapać na jakiś czas na stałe i tak do skutku.On lubi ból
  
 
Sprawdź czy nie masz pozaginanych przewodów doprowadzających płyn.
  
 
Cytat:
2009-12-25 21:08:23, luckyboy pisze:
Mam taki sam problem, spryskiwacz z przodu lapie kiedy chce, co zauwazylem ze problem nasilal sie ze spadkiem temperatur: latem dzialal prawie zawsze, teraz nie dziala w ogole. Tak jakby cos sie kurczylo z zimna i nie stykalo. Zespolony, jakis zimny lut w skrzynce bezpiecznikow, czy jeszcze co innego??




witam w klubie
woda mimowolnie sika z dyszy sprysku, kolejno zamarza.
  
 
kamień może być w przewodzie. Idzie zima, trochę zamarza. Paproch może luźno pływać w przewodzie i czasami tryska lub nie. Wyciągnij spryskiwacz i przeczyść. Albo cieniutki drucik włóż w dyszę i podłub. Drucik może być sztywny z linki albo nawet z szczotki drucianej.

-----------------
W poszukiwaniu żywiciela ważną rolę u kleszczy odgrywa ruch, ciepło i inne czynniki chemiczne, np. zapach. Przypuszczalnie dlatego określone grupy ludzi są częściej kąsana przez kleszcze, niż inne. - Po prostu mają pociągający dla kleszczy zapach
  
 
Posłuchaj kleszczaka dobrze na tym wyjdziesz
  
 
Stawiam na zespolony.
Miałem dokładnie to samo, nadłubałem się 6 godzin aż się okazało że problem tkwi w przełączniku zespolonym. Po wymianie wszystko gra!!