Poszerzanie

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.Czy ktoś wie czy są dostępne jakieś nakłądki czy coś takiego do poszerzenia kół w poldku? Mam 1,5GLE wszystko Ok tylko ten rozstaw...
 
 
Można wykorzystać jako dystanse te 5-cio milimetrowe podkładki, które są między felgą a chyba tarczą hamulcową. Można podłożyć np.2, 3 tylko musisz mieć dłuższe śruby. Ja płaciłem za te śruby 2 zł/szt ale to było wyjątkowo dużo. Poza tym to rozwiązanie jest dość mało bezpieczne, ponieważ felga po założeniu "wisi" tylko na śrubach a nie jest osadzona na tulei tak jak normalnie. Generalnie nikt nie poleca tego rozwiązania, ale może ono dać jakieś tam efekty wizualne. Najlepiej założyć szerszy most i tyle. Z przednim zawiasem bywa gorzej. Działają większe siły itd. Można jeszcze założyć jakieś homologowane dystanse ponieważ one mają dookoło środkowego wycięcia pierścień, na którym może trzymać się felga - wtedy na pewno śruby są trochę odciążone podczas różnych uderzeń o koła o glebe. Tyle Ale to w sumie wie każdy
  
 
Proponuje załozyć uniwersalne dystanse, można takie kupić w sklepie tuningpwym np. http://www.2fast.com.pl
  
 
a ja nie polecam kombinowac tak aby felga wisiala tylko na srubach,to jest (sorki)zajebiscie nie bezpieczne,sam przez taka kombinacje stracikem kolo podczas jazdy mialem szczescie ze nikt z naprzeciwka nie jechal,lepiej poszukaj sobie jakis ladnych alu,wypuszczanych na zewnatrz,kazdy pozadny zaklad ktory zajmuje sie felgami takowe ci dobieze
  
 
No to chyba zależy od tego ile chcesz poszerzyć jak np 5mm z każdej strony to chyba tak bardzo kolo nie wisi na śrubie
  
 
No mnie się wydaje że 10 mm to granica bezpieczeństwa. Kiedyś tak jeździłem i w sumie nic złego się nie stało
  
 
ja przypalilem glupa,wypuscilem po 20mm i stracilem kolo
  
 
Nooo 20mm to łooo
  
 
looo to bylo jak przy 90km/h stracilem lewe tylne kolo
  
 
jednym słowem: jak poszerzać - to z głową
  
 
a mozna tez załozyc poszerzane felgi stalowe.mam w ładzie szersze po 3.5 cm czyli 7 cm na osi w mikołowie jest gosc co poszerza tel322262944 pan mandera
  
 
o spoooko przyda mi się ten numer!!! nie wiesz ile za to chce? za 4 fele oczywiście...
  
 
powiem ci tak .kiedys krzyczał 40 zeta za jedno koło teraz niewiem .jak duzo to ojciec mojego kumpla w mysłowicach tez to robi 30 zeta za sztuke .ja na nich juz jezdze jakies pol roku i jak narazie sa ok
  
 
a dałbyś jeszcze jakieś namiary na tego gościa z Mysłowic???
  
 
Kiedyś gadałem z gościem co wsadził sobie dystanse po 25 mm sam je sobi wytoczył ponawiercał otwory, mówił że jest ok, Jednak ja bym sie troche bał jeździć takim autem. A tak swoja droga jakie to uczucie jak odjezdza Tobie koło
Mi kiedyś jak miałem VW jakiś ch..j odkęcił 3 sruby od koła ale dojechałem na kole w prawie było w poprzek. Zawsze cos stukało w nim i dlatego jak jechałem nie zwracałem za bardzo uwagi. A nikt z jadących tez mi nic nie pokazał
  
 
jakie uczucie?w pierwszym momecie strach,pozniej zdziwienie(oooooo!!!!wyprzedza mnie moje kolo!!!!)no i jeszcze trzeba sie utrzymac na drodze,dobra rada jesli sie stanie nie chamowac
  
 
a ile jechałes wtedy ?
  
 
okolo90km/h a mialem szczescie bo droga byla szeroka i sucha,a wracalem wtedy z warszawy jechalem 320km w trzy godziny a kolo odpadlo w centrum opola
  
 
ws umie trzeba przyznac że dużo miałeś szczęścia w tym wszystkim
  
 
ta...napewno wiecej szczescia niz rozumu