Nietypowa malutka skrzyneczka self-made :)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam.

w wyszukiwarce na ten temat cos wygrzebac pomiedzy skrzyniami biegow nie sposob...

ogolnie tematow odnosnie skrzyn masa... ale potrzebuje czegos bardzo specyficznego...
skrzynie o wymiarach nie przekraczajacych 30x30x30... oczywiscie moge cos samemu sklepac tylko co do tego wlozyc? moze ktos podac jakis lopatologiczny przepis?


dlaczego takie wymiary? nie chce wiekszej skrzyni... mam w domu zestaw creative gdzie skrzynia jest jeszcze mniejsza i gra to jak na moj gust wybornie (tu troszke przesadzam... ale mi takie cos w aucie w zupelnosci by wystarczylo).

z gory dzieki za wszelkie wskazowki...

pozdrawiam
  
 
Po pierwsze creative w domu to nie samochód. Tu warunki są trochę inne, a nawet bardzo. Twoje wymiary jak rozumiem są zew. daje to 27L przy ściance 18mm masz ok 22L wew minus z 3 na głośnik zostaje ci 18L oczywiście jeżleli skrzynia będzie zamknięta. Proponował bym jakiś głośnik 8'' chyba, że masz dużo kasy to znalazł by mocą 10''.
Np. IT mds 8 jakieś Re 10 one w małym litrażu grają ponoć przyzwoicie.

I jeszcze podstawowe pytanie pod czym to ma grać bo chyba nie pod radiem ?
Czego oczekujesz od głośnika i jakiej muzyki słuchasz ?
A i jeszcze jedno skrzynie dobiera się pod głośnik, a nie na odwrót .
  
 
a tak tak..
radio mam alpine 9874 o ile dobrze pamietam...

wzmacniacza jeszcze niemam... a to mialo byc kolejne pytanie... chociaz chyba powinienem zaczac w odwrotnej kolejnosci

wiec jeszcze raz:
alpine 9874
przod alpine jakies 13" (troszke sie na nich zawiodlem... myslalem ze beda ladniej grac... ale tu nie o tym )
tyl JBL 6x9 jakies GTO... niepamietam dokladnego modelu.. jak trzeba to posprawdzam.

slucham... hmm.. ostatnio naszlo mnie na cos bardziej dudniacego wlasnie.. jakies lekkie techno... przewaznie jednak rock, pop.


na tym co mam, pojawia sie ladny basik ale dopiero jak dosc mocno podkrece radyjko... czasem jednak chcialbym wiecej basu a na radiu juz jest ustawiony bass na max...


budzecik w jakim chcialbym sie zamknac to razem ze wzmacniaczem ok 600zl... oczywiscie jesli zajdzie potrzeba moge cos dolozyc (kabli w tych 600zl nie licze... na to idzie osobna kasa).

dzieki
  
 
Proponuje coś takiego klik w zamkniętą skrzynkę - raczej nie przekroczy podanego przez ciebie wymiaru.
Do tego CarPower 350 i ładnie to będzie grało.
  
 
Cytat:
2009-03-14 12:22:28, deathrider_85 pisze:
Do tego CarPower 350 i ładnie to będzie grało.



Carpower 350 co ta za model bo nie znam ?
Może hpb-602.
Ładne granie i ten cp to chyba jakieś nie porozumienie.
Co do "dudnienia" to Hertz czemu nie.
Co do wzmacniacza a może i głośnika to muszą być nowe ??
  
 
Cytat:
2009-03-14 14:33:27, Skwaromir pisze:
Co do wzmacniacza a może i głośnika to muszą być nowe ??



czy nowe? to Wy sie na tym znacie. jesli o mnie chodzi to nie musi byc nowe - nie zalezy mi na nowiutkim opakowaniu zeby ladnie gralo...
niewiem jak tam jest z np. zywotnoscia? czy to sie zuzywa? czy ktos mogl takie cos "katowac" ?



EDIT:

a tak sie jeszcze zastanawiam... jakbym postawil jakis wzmacniacz w bagazniku, to moge do niego podpiac jeszcze tylnie glosniki? czyli w sumie na wzmacniaczu by bylo 3 glosniki... a moze jeszcze przednie ?

[ wiadomość edytowana przez: archivi dnia 2009-03-14 15:41:36 ]
  
 
Czy nowe albo używane. To zależy od kupującego.
Ja mam większość używanego, czasem trafia się coś uszkodzonego, ale mam większe pole manewru np kupiłem radio za 600 zł za coś podobnego nowego musiał bym w chwili kupna pewnie szykować z 3 tys tak się kiedyś nad tym radiem zastanawiałem.

Możesz podpiąć więcej głośników ale to zależy od liczby kanałów i kasy albo możesz też mieć kilka wzmacniaczy.

Na początek powinno styknąć:

Soundstream p205 : tylko budżet nie ten...


A tu tak zwana "okazja"
Soundstream p305

[ wiadomość edytowana przez: Skwaromir dnia 2009-03-14 15:58:28 ]
  
 
Szczerze mówiąc jeśli chodzi o głośnik używany to bał bym się takiego rozwiązania no chyba że to pewne źródło i sami wiemy jak dana osoba używała tego głośnika, a tak to nie wiadomo na co trafimy :]
  
 
Kupiłem przeszło 20 wcale nie tanich głośników i naciełem się 2 razy.
Na resztę nie narzekam ja ani osoby dla których kupowałem. Ale to kwestia osobista nie ma co kogoś utwierdzać w fakcie, że używane jest lepsze. Ja napewno będę kupował dalej używane bo gdzie choćby trafie dwa nowe RF rfd2110 w przystępnej kasie (tak do 500 zł sztuka)
  
 
Cytat:
2009-03-14 16:03:48, Skwaromir pisze:
Ale to kwestia osobista nie ma co kogoś utwierdzać w fakcie, że używane jest lepsze.



hmm.. ale inna sprawa ze glosniki prosto ze sklepu graja troszke inaczej niz te, ktore juz lekko sie rozchodzily? (przynajmniej u mnie tak bylo... albo tak mi sie wydaje - na poczatku to gralo tak jakos plasko... teraz chodzi dosc przyjemnie ale jeszcze mi malo basu).

pozatym nie mowimy czy lepsze czy gorsze, tylko ze tansze, a co za tym idzie, przy ograniczonym budzecie mozna kupic cos z wyzszej polki...

przy 2/20 - moge zaryzykowac i wziac cos uzywanego. jakies propozycje?

wzmacniacza narazie nie bede bral 5 kanalowego... niema sensu... nie slucham muzyki bardzo glosno (dlatego tez chce skrzynke... bo u mnie basy pojawiaja sie dopeiro jak sie podkreci glosnosc)


tak wiec:
glosnik moze byc uzywany
wzmacniacz moze byc uzywany
cena do 600zl za komplet najlepiej ze skrzynka
skrzynka 30x30x30 max.

podsuniecie jakies konkretne modele?
jesli chodzi o czas to tez mi sie tak strasznie nie spieszy... moge poczekac az ktos w koncu wystawi jakis model na allegro...


dzieki wielkie.
pozdrawiam
  
 
Skrzynia 30x30x30 to bardzo zly pomysl bo:

1. zajmie wiecej miejsca w aucie niz skrzynia "wpasowana" w skos tylnej kanapy o tej samej objetosci.

2. w skrzyni o ksztalcie szescianu powstaje fala stojaca co moze powodowac efekt dudnienia.
  
 
Cytat:
2009-03-15 09:47:32, archivi pisze:
hmm.. ale inna sprawa ze glosniki prosto ze sklepu graja troszke inaczej niz te, ktore juz lekko sie rozchodzily? (przynajmniej u mnie tak bylo... albo tak mi sie wydaje - na poczatku to gralo tak jakos plasko... teraz chodzi dosc przyjemnie ale jeszcze mi malo basu). pozatym nie mowimy czy lepsze czy gorsze, tylko ze tansze, a co za tym idzie, przy ograniczonym budzecie mozna kupic cos z wyzszej polki... przy 2/20 - moge zaryzykowac i wziac cos uzywanego. jakies propozycje? wzmacniacza narazie nie bede bral 5 kanalowego... niema sensu... nie slucham muzyki bardzo glosno (dlatego tez chce skrzynke... bo u mnie basy pojawiaja sie dopeiro jak sie podkreci glosnosc) tak wiec: glosnik moze byc uzywany wzmacniacz moze byc uzywany cena do 600zl za komplet najlepiej ze skrzynka skrzynka 30x30x30 max. podsuniecie jakies konkretne modele? jesli chodzi o czas to tez mi sie tak strasznie nie spieszy... moge poczekac az ktos w koncu wystawi jakis model na allegro... dzieki wielkie. pozdrawiam



SKRZYNIA
Wzmacniacz
KABLE

I za tą cenę będziesz zadowolony.........
  
 
Cytat:
2009-03-15 10:05:30, Pre100n pisze:
Skrzynia 30x30x30 to bardzo zly pomysl ...



Pre100n tzn ta skrzynia nie musi byc idealnie takich wymiarow w pierwszym poscie zaznaczylem - max wielkosc skrzynki to szescian 30cm... dlaczego? mam w domu zestaw creative 5.1 gdzie subwoofer ma rozmiar mniejwiecej 30x20x30 i jak dla mnie gra bardzo dobrze... tyle mi wystarczy w aucie... fakt ze auto i dom to dwie rozne rzeczy...

ok czyli do tych wymiarow mozna dodac jeszcze to wlasnie wypelnienie pomiedzy tym szescianem a siedzeniem... bede musial to zmierzyc i wrzuce pewnie dzisiaj poznym wieczorem wymiary...


dzieki.
  
 
Cytat:
2009-03-15 10:13:48, Asior pisze:
SKRZYNIA Wzmacniacz KABLE I za tą cenę będziesz zadowolony.........



tak Asior ale to troszke juz poza moje wymiary...
patrzylem na te skosy... faktycznie tam mozna jeszcze kawal pudla wpakowac...

stwierdzilem ze troszke zwieksze te wymiary... chcialbym cos takiego:


(podstawa 40x40, gora 30x40, wysokosc 30cm)
  
 
Cytat:
2009-03-14 11:33:50, Skwaromir pisze:
(...) skrzynie dobiera się pod głośnik, a nie na odwrót .



tylko jak nie masz miejsca to nie kupisz pierwszego lepszego glosnika i pozniej i pozniej bedziesz cudowal jak zrobic do neigo skrzynie, tez szukam glosniczka na maly litraz bez BR, z powodu ograniczonego miejsca, oczywiscie wymiary skrzyni beda dopasowane do glosnika, jednakze najpierw musze wybrac odpowiedni glosnik zeby prawidlowo zagral w malym litrazu...
  
 
Cytat:
2009-03-15 11:18:37, zenq pisze:
tylko jak nie masz miejsca to nie kupisz pierwszego lepszego glosnika i pozniej i pozniej bedziesz cudowal jak zrobic do neigo skrzynie, tez szukam glosniczka na maly litraz bez BR, z powodu ograniczonego miejsca, oczywiscie wymiary skrzyni beda dopasowane do glosnika, jednakze najpierw musze wybrac odpowiedni glosnik zeby prawidlowo zagral w malym litrazu...



Kolego nikt nie każe ci kupować pierwszego lepszego głośnika, ja nie kupuje głośników do których nie mam parametrów T/S, żeby po symulować sobie zachowanie przetwornika w konkretnym litrażu i strojeniu. Oprócz tego jak ktoś ma możliwość to dobrze posłuchać "wygrzanego" głośnika.

Moja propozycja głośnika RF P1S410
Kable raczej wszystko oddzielnie (jeszcze kwestia czy minus z karoseri czy od akumulatora?)
Wzmacniacz Audison
Podejrzewam tylko że sprzedawca będzie chciał więcej niż rynek zaoferuje :/
  
 
witam

odgrzebie swoj temat... za 3 dni minie dokladnie pol roku od zalozenia tego tematu . do tej pory nic nie kupilem... glownie z powodu ceny i wymiarow...

przegladajac allegro, calkowicie przez przypadek natknalem sie na taki zestaw: allegro. moze ktos sie wypowiedziec czy to moze byc warte swojej ceny? a cena naprawde by mi odpowiadala.

pozdrawiam
  
 
Ja Ci to mocno odradzam ale jeśli chcesz sprzęt który po prostu będzie grał to możesz kupić a czy będziesz z niego zadowolony to na to pytanie tylko Ty sam sobie będziesz wstanie odpowiedzieć.
  
 
Szczurek1986 - dzieki
jak mozesz to napisz jeszcze w dwoch slowach czemu... co tam nie tak? czy wzmacniacz powiedzmy do d... czy sama skrzynia do niczego? czy i jedno i drugie szerokim lukiem?
  
 
Cytat:
2009-09-11 12:05:45, archivi pisze:
witam odgrzebie swoj temat... za 3 dni minie dokladnie pol roku od zalozenia tego tematu . do tej pory nic nie kupilem... glownie z powodu ceny i wymiarow... przegladajac allegro, calkowicie przez przypadek natknalem sie na taki zestaw: allegro. moze ktos sie wypowiedziec czy to moze byc warte swojej ceny? a cena naprawde by mi odpowiadala. pozdrawiam


NIE NIE NIE !!! Absolutnie tego nie oglądaj nawet.

Swoją drogą to właśnie przeczytałem cały wątek (od marca ) i tak sobie myślę że mam dla Ciebie idealne rozwiązanie. Mała skrzynka (19L), głośnik nieziemski (nowy), piecyk 4 kanałowy. Dwa kanały w mostek na piec ok. 150W plus 2 kanały na zestaw przedni. W kwocie deklarowanej pół roku temu powinieneś się spokojnie zmieścić.