Fiat 131 2.0 DOHC Flansza wydechu w AutoCad

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!
Ma ktoś może zwymiarowaną w autocadzie flansze kolektora wydechowego FIAT 131 2.0 DOHC??
Pozdrawiam!

Wik
  
 
pamietaj o tym ze nie powinno to byc wyciete prostopadle do blachy...malo kto o tym pamieta a wtedy jestduze zalamanie w wydechu.

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
Hej!
Dzięki, cenna uwaga.
Pamiętałem o tym Tylko nie pytałem jeszcze tego co ma mi to zrobić czy maszyna mu podoła. hehe
Wydaje mi się że otwory na szpilki powinny być prostopadłe.
A jakiej grubości zrobić tą flansze 14mm?

Pozdro!

Wik
  
 
14mm bedzie ok, nie rzuci tym przy spawaniu. szpilki naturalnie prostopadle. moze daloby rade jakas przemyslowa plazma to wyciac. jak nie to mozesz zawsze wyciac prostopadle mniejsze otwory i trzpieniówką z frezem ladnie obrobić flanszę. jak masz dobry frez i np wd40 do przyskania na niego to dosc szybko to pójdzie. nie uzywaj wiertarki zamiast trzpieniówki bo bedzie to trwalo wieki.
Pierwsze rury daj 38mm srednicy wewnetrznej. istotne zeby nie byly mniejsze

[ wiadomość edytowana przez: Walezy dnia 2009-03-19 18:52:29 ]
  
 
Mój kolega pracuje w firmie gdzie mają maszyne do cięcia piaskiem(firma dorabia szyby na zamówienie),
powiedział że tam czasem takie rzeczy robią, tylko trzeba dobrze zagadać
Mam nadzieje że mi się uda taką flanszę dorobić, wreszcie zakończe kłopoty z wydechem.
Pozdrawiam!

Wik
  
 
moze warto by bylo spytac za ile zrobia kilka szt.naraz
pozdro
  
 
Witam!
Mam zamiar zrobić 3 flansze bo na tyle kupiłem materiału (akurat taki kawałek mieli) bo inaczej musiałbym kupować cały arkusz za chorą kasę.
Jak sie uda to zrobić to napisze.
Pozdrawiam!

Wik
  
 
ja również byłbym bardzo zainteresowany dorobieniem / odkupem od Ciebie jednej flanszy.

  
 
Witam ja tez bym byl zainteresowany kupnem jednej flanszy
  
 
Ja mam takowa flansze zwymiarowana i mam mozliwosc wyciecia na polterze plazmowym. Jesli bylo by wiecej chetnych to moglbym dac jakas rosadna cene.
  
 
to daj znac ile taka przyjemnosc. Jestem chetny, jesli jest mozliwosc to prosilbym o flansze z mniejszymi otworami na kanaly, zeby to obrobic na rowno z glowica
  
 
Cytat:
2009-04-06 19:45:55, kosa131 pisze:
to daj znac ile taka przyjemnosc. Jestem chetny, jesli jest mozliwosc to prosilbym o flansze z mniejszymi otworami na kanaly, zeby to obrobic na rowno z glowica



sorry za ot,ale kanaly to chyba lepiej jest dopasowywac do uszczelki
w kolektorze i glowicy pzdr
  
 
Podaj cene ile bedzie taka flansza kosztowala bo jestem zainteresowany kupnem
  
 
Cytat:
2009-04-06 22:27:04, andrzej131 pisze:
sorry za ot,ale kanaly to chyba lepiej jest dopasowywac do uszczelki w kolektorze i glowicy pzdr



chodzilo mi o to, ze nikt nie wycina otworow na kanaly we flanszy inaczej niz prostopadle do jej powierzchni, a jak wiadomo kanały w glowicy od dohc nie sa prostopadłe do plaszczyzny przylegania kolektora do głowicy. mam nadzieje ze udalo mi sie przekazac to co mialem na mysli.

A co do dopasowywania kanalow do srednicy uszczelki - to wcale nie jest taki swietny pomysl, o ile nie zwiekszysz srednic kanalow na calej ich dlugosci.
  
 
Co do korygowania kanałów, to chyba lepsze jest dopasowanie nawet takie przy samym łączeniu, niz zostawienie roznicy w postaci stopnia?

Kosa, czy wiesz pod jakim kątem dopasować flansze, i czy masz jakis specjalny przyrząd do tego (cos takiego jak pisał Walezy?)

  
 
Jesli chodzi o trzpieniowke to TU jest idealny sprzęt do tej roboty.
Sprawdzona, polecam

-----------------
Pozdrowienia
Walezy

Fiat 131 Abarth s2000 :)
  
 
Wiadomo juz cos z tymi flanszami???
  
 
Siemano!
Moja blacha podobno dalej leży przy WaterJet'cie nie ruszona
Wiec jeszcze to potrwa.

Pozdrawiam!

Wik
  
 
Oj chyba sie nie doczekamy na te kryzy do wydechu..........
  
 
Barti mógłby dać znać,jeśli ma rysunek to niech go udostępni.