Zestaw cb radio plus antena

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
zastanawiam się nad kupnem kompletu cb. Przyda się zarówno do auta prywatnego jak i służbowego. W takim przypdaku antena musi być na magnesie.

Znalazłem coś takiego CB

Co o tym sądzicie?
  
 
antenke polecał bym ML 145
  
 
Jak chcesz przekładać między autami to może coś przenośnego będzie lepsze. Antena 100 cm jest do osobówki w sam raz. Większa nie dość, że żałośnie wygląda to jeszcze może spowodować wywrócenie auta
  
 
Jeśli to faktcznie Hustler 100 ,antenka spokojnie się sprawdzi (prawda Krzychu-cha ? )
....ale samo radio nie jest chyba najlepszym wyborem ...nawet w tej grupie cenowej
  
 
Radio fakt - ciut zabytkowe już. I nie wierz w te teksty, że antena hustler jest zabezpieczona przed porysowaniem dachu. Folię nakleili która nawet całej powierzchni magnesu nie pokrywa. Przymagnesujesz antenę do dachu, będziesz chciał przesunąć i krecha zostanie.
  
 
Radio - szajs
Antena - wystarczy
  
 
Zamiast Alana 199 proponowałbym Alana 109. Jest całkiem, całkiem. I kosztuję nie wiele. Ma też rf-gain.
  
 
Jeśli idzie o radio, to z polecam UNIDEN 520XL.
Tak wiem, droższe, ale warte tej ceny.

Uniden Allegro
  
 
Cytat:
2009-03-26 00:48:33, Michal7e91 pisze:
Zamiast Alana 199 proponowałbym Alana 109. Jest całkiem, całkiem. I kosztuję nie wiele. Ma też rf-gain.




Ten sam szajs
  
 
Cytat:
2009-03-26 10:41:46, krzychu_ch pisze:
Ten sam szajs



No nie ten sam. Trochę lepszy szajs z rf-gainem Opinie o Alanie 109

[ wiadomość edytowana przez: Michal7e91 dnia 2009-03-26 11:09:45 ]
  
 
Alany 100,109,199 i temu podobne robione na ten sam wzór to szajs.
No chyba że chcesz mieć łączność na odległość 3-5 km i w mieście dużo zakłóceń-szumów
Te radia są nazywane szumofonami - zgadnij dlaczego
Lepiej dołożyć kilka złoty i kupić np. wspomnianego Unidena ale tylko i wyłącznie 520 lub wyższy (nie 510)
Lepsze radio + lepsze tłumienie zakłóceń + lepsza czułość = bardziej komfortowe użytkowanie
  
 
Cytat:
2009-03-26 12:24:16, krzychu_ch pisze:
Alany 100,109,199 i temu podobne robione na ten sam wzór to szajs. No chyba że chcesz mieć łączność na odległość 3-5 km i w mieście dużo zakłóceń-szumów Te radia są nazywane szumofonami - zgadnij dlaczego Lepiej dołożyć kilka złoty i kupić np. wspomnianego Unidena ale tylko i wyłącznie 520 lub wyższy (nie 510) Lepsze radio + lepsze tłumienie zakłóceń + lepsza czułość = bardziej komfortowe użytkowanie



Mam Alana 109 i łączność na metrowej antenie dochodzi do 9-10 km. Tyle, że komfortowy odbiór jest do ok 6 może 7 km. Jeżeli o miasto chodzi fakt są szumy ale od czego jest SQ i RF-gain, wiadomo mniejszy zasięg. Ale fakt lepiej dołożyć parę złoty o ile się ma i kupić coś droższego i lepszego. Sam myślę nad zmianą radia na lepsze.
  
 
Cytat:
2009-03-26 12:49:38, Michal7e91 pisze:
lepiej dołożyć parę złoty o ile się ma i kupić coś droższego i lepszego



Lepiej za cenę nowego szajsu kupić lepszy sprzęt z drugiej ręki
  
 
Etam... CB powinno mieć co najwyżej 3-4 kanały, włącznik, regulację głośności, squelch i tylę. Reszta do niczego nie jest potrzebna.
  
 
Cytat:
2009-03-26 15:51:07, piotr_ek pisze:
Etam... CB powinno mieć co najwyżej 3-4 kanały, włącznik, regulację głośności, squelch i tylę. Reszta do niczego nie jest potrzebna.



Jakiś czas temu na aledrogo.p znalazłem CB tylko z kanałem 19
  
 
No i żeby anteny jeszcze jakiś rozsądny rozmiar miały... tak ze 20-30 cm max. i zasięg z 5 km bo większy zbędny jest zupełnie.
  
 
Cytat:
2009-03-26 09:53:26, kisztan pisze:
Jeśli idzie o radio, to z polecam UNIDEN 520XL. Tak wiem, droższe, ale warte tej ceny. Uniden Allegro



Właśnie początkowo planowałem zakup zestawu radia Uniden 520XL plus antena President np. taka. Znalazłem informację, że te radyjka straciły homologację tzn. zostały wycofane ze sprzedaży i przestały być legalne. Prawda to?

W trakcie poszukiwan znalazłem taki komplecik jak w pierwszym poście.
  
 
Cytat:
2009-03-26 17:40:56, Nortonn pisze:
Znalazłem informację, że te radyjka straciły homologację tzn. zostały wycofane ze sprzedaży i przestały być legalne.



Wycofane ze sprzedaży <> nielegalne.
  
 
Cytat:
2009-03-26 12:24:16, krzychu_ch pisze:
Alany 100,109,199 i temu podobne robione na ten sam wzór to szajs. No chyba że chcesz mieć łączność na odległość 3-5 km i w mieście dużo zakłóceń-szumów Te radia są nazywane szumofonami - zgadnij dlaczego (...)



Mam Alana 100 plus , przed zestrojeniem faktycznie był kiepski zasięg i szumy, po zestrojeniu z metrowym hustlerem zdarzyło mi się kilka razy złapać wyraźne rozmowy nawet z ponad 20km (w linii prostej).
  
 
Cytat:
2009-03-26 18:17:49, piotr_ek pisze:
Wycofane ze sprzedaży <> nielegalne.



Dokładnie jak piszesz kolego, aczkolwiek niektórzy użytkownicy twierdzą, że używanie Unidena 520XL nie jest zabronione, a zabronione jest samo wprowadzanie na rynek, czyli sprzedaż.


[ wiadomość edytowana przez: Michal7e91 dnia 2009-03-26 20:54:01 ]