Problem z iskrą, fajką, cewką.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam, niedawno wymieniłem uszczelke pod deklem zaworowym
Zbierał się olej na 2 gniazdach świec, i nie chodziła na 6 tylko na 4 cylindry. Po wymianie było okej, ponad tydzień a wczoraj znowu zaczeła kuleć i chodziła na 5 cyl.
Pojechałem do mechanika, posprawdzał mi mówi że wszystkie gniazda są suchutkie, ale na 4 cylindrze gumowa fajka, ze sprężynką w środku co idzie na świece jest mokra wewnątrz,i robi sie przebicie.
Woda nie dostaje się od silnika, ani raczej nie ma mozliwości aby dostawała się od góry (mamy tam pokrywe plastikową) . Mechanik mówi że nie ma pojęcia czemu tam dostaje się woda..Co mam zrobić? Kupić nową fajke, wraz z cewką bo samej fajki sie nie kupi chyba (tej gumki)

Dodam że wystarczy przedmuchac te fajke sprężonym powietrzem i chodzi dobrze przez jakis czas, a potem znowu kuleje..Może jakiś preparat przeciw skaraplaniu się wody, odrdzewiaczem psiknąć na te fajke, WD40

[ wiadomość edytowana przez: kosmat dnia 2009-04-07 11:31:38 ]
  
 
Cytat:
2009-04-07 11:29:59, kosmat pisze:
Co mam zrobić? Kupić nową fajke, wraz z cewką bo samej fajki sie nie kupi chyba (tej gumki)



myślę że sam sobie odpowiedziałeś kumpel miał podobny myk z wodą w kablach wn. wymienił i gitara. tyle ze nie pamiętam czy z cewką czy bez. ale jak widzę to cewki się sprzedaje bez kabli wn więc kabel sam kupisz
  
 
w silniku m50 2.0 24v cewka jest odrazu z kablem ( tą rurką ) co wchodzi na świece, patrze na allegro i nie moge znaleść, lub nie ma samej gumki bez cewki, którą mam dobrą.
POMOCY
  
 
Bez problemu dostaniesz osobno fajki cena o ile sie nie myle okolo 15zl szt.Musisz wymienić każdą ktura byla zaolejona bo problem będzie wracal.Woda dostaje się z dziurawych przewodow spryskiwaczy.
  
 
Witam,

Zgadza sie, gumowa fajka na swiece jest sprzedawana oddzielnie, w kazdym Intercarsie nowa oryginalna fajka marki BMW kosztuje 28 zl brutto.

Fajke po zdjeciu z swiecy nalezy obejzec od wewnatrz, zcisnac palcami i sprawdzic czy guma fajki nie jest peknieta. Jezeli jest to fajka nadaje sie do kosza. Bedzie przebicie iskry na blok silnika. Standardowa sprawa.
Na szczescie fajka jest wspolna / ta sama w silnikach benzynowych do E36, E34 oraz E38.

Pozdrawiam,
Jacek