[MKVII]Czujnik wstecznego i korek wlewu i kontroli oleju

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czołem

Na forum widziałem fotorelację z reanimacji czujnika świateł cofania. Zlokalizowałem ten czujnik (na zdjęciu). Pytanie moje brzmi, czy śruba zaznaczona strzałką służy do nalewania oleju? Czy dało by się wyeliminować ucieczkę oleju ze skrzyni podczas wymiany czujnika, gdyby lewe koła samochodu ustawić na podwyższeniu / wyżej niż prawe? Fordowski olej do skrzyń jest dość drogi i chciałbym ograniczyć się do zakupu jednego litra.


Pytanie pomocnicze: skąd tyle syfu w tamtych rejonach? Maź ta jest już na dolnej części obudowy filtra powietrza. Oleju mi pali ( czy ucieka?) jakiś 1-1,5litra na 10 tysięcy. Nigdy pod autem nie zauważyłem plamy.

ps. [WRC]Pozdrowienia dla zielonego XR3i dziś na moście pokoju. Widziałem auto na zdjęciach ze zlotu, więc domniemam, że to nasi =)

[ wiadomość edytowana przez: karbar dnia 2009-04-17 11:03:22 ]

[ wiadomość edytowana przez: thomas77 dnia 2011-01-30 20:14:53 ]
[ powód edycji: poprawa tytułu(cyfry rzymskie) ]
  
 
Karbar, zmień opis FOTO w nawiasie na mk7 bo podejrzewam, że taki posiadasz.

Co do zielonego XR3i to zapewne jechał Rocky. A zamiast pozdrawiać wpadłby kolega na spota
  
 
Cytat:
2009-04-17 10:59:34, slawcek pisze:
Karbar, zmień opis FOTO w nawiasie na mk7 bo podejrzewam, że taki posiadasz.


Zrobione!
Cytat:
Co do zielonego XR3i to zapewne jechał Rocky. A zamiast pozdrawiać wpadłby kolega na spota



Głupio może zabrzmieć....ale od paru tygodniu usiłuje dotrzeć...i nie mogę ;P
  
 
Tak. To sruba wlasnie od tego. Jesli ten syf zaczyna ci sie przy obudowie filtra,to sprawdz ten waz,ktory laczy sie z obudowa.Mi tez tem czilnik umarl i jak uslyszalem cene,to przeszla mi ochota na wymiane. Pociagnalem kable na srodkowa konsole i zalozylem zwykly wlacznik.
  
 
Jeśli dobrze widzę na zdjęciu, to na Twoim miejscu bardziej bym się przejmował pękniętą osłoną przegubu zewnętrznego niż czujnikiem wstecznego
  
 
Cytat:
2009-04-18 11:50:05, toradek pisze:
Jeśli dobrze widzę na zdjęciu, to na Twoim miejscu bardziej bym się przejmował pękniętą osłoną przegubu zewnętrznego niż czujnikiem wstecznego



Ta gumowa harmonijka przy kole? Wydaje się być ok. Zaglądałem pod auto po Twojej sugestii.
  
 
Mnie tez to niestety czeka (od dluzszego czasu).

Trzy pytania:

1. Ile mniejwiecej oleju wycieknie? 0,5l czy bardziej ok 2-3l?
2. Jak jest z doladniem tego oleju? rozumiem ze jakas szczykawka i wezyk?
3. I najwazniejsze... Da rade to zrobic bez kanalu? Trzeba cos wiecej rozbierac? (np. zderzak)

Bede probowal naprawic ta wtyczke, bo mam ta drozsza... na allegro cos takowych nie widac, a w ASO krzykneli 240zl... Przed operacja bede musial przebadac sytuacje w motoryzacyjnych...

Pozdrawiam.
  
 
Cytat:
2009-04-19 13:14:18, karbar pisze:
Ta gumowa harmonijka przy kole? Wydaje się być ok. Zaglądałem pod auto po Twojej sugestii.



mnie też się wydaje ,że jest uwalona,no ale skoro twierdzisz że jest cała to okej
  
 
Cytat:
2011-01-30 20:39:17, zigg pisze:
mnie też się wydaje ,że jest uwalona,no ale skoro twierdzisz że jest cała to okej



Jednak była uwalona