Przyciski otwierania szyb (tyl, przod)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Moze moje uwagi i pytania dla zaawansowanych uzytkownikow wydadza sie wrecz oczywiste i nie warte wyjasnien, lecz mimo to zapytam. W prawych przednich drzwiach nie dziala przycisk opuszczania szyby, da sie ja tylko podniesc tymze przyciskiem. Ciesze sie bo znaczy to, iz elektryka dziala, jednakze, w serwisie dowiedzialem sie, ze nalezy wymienic przycisk - koszt tego gadgety to 68 zl. Troche duzo, wiec pomyslalem, zeby samemy pomajsterkowac. Czy ktos juz to robil? Pozdrawiam
  
 
Chyba wszyscy... hahaha
W przednich prawych jest o tyle fajnie, ze przycisk latwo sie rozbiera, mozna przeczyscic styki papierem sciernym, byle nie za duzo i po klopocie.
Nie wiem jak u innych ale w moim autku tylne przyciski roznia sie budowa, na zewnatrz niby to samo ale zeby rozebrac tylne trzeba sie natrudzic a w koncu zadzialac spora sila. Jeden udalo mi sie rozlozyc ale drugi troche sie uszkodzil...
  
 
Dzieki, stad wniosek, ze mam latwiejsze zadanie. Jeszcze jakas instrukcja przydalaby sie Robert
  
 
A przyciski w drzwiach kierowcy ktoś rozbierał?? Ja mam problem z otwieraniem innych szyb, szczególnie przedniej lewej z poziomu kierowcy. Po prostu się przycina.
Jak dobrze pamiętam to na poprzednim forum temat był chyba przerabiany. Czy może ktoś mnie oświecić jak wyjąć, przeczyścić i oczywiście nie uszkodzić?!
  
 
Oj, wszystko mozna uszkodzic, nawet mlotek...
Trzeba wyjac caly panel z drzwi, odlaczyc wtyczke i zaniesc do domu, tam na spokojnie przy dobrym swietle rozebrac.
Kazda blaszke mozna wyjac, przy wkladaniu trzeba tylko nagiac lekko element, na ktorym jest zamocowana do srodka panelu, zalozyc i odgiac z powrotem na zewnatrz.
Zakrecilem ale jak popatrzycie to sie domyslicie.
  
 
Ja to robiłem na działce. Nie rozbierałem każdej blaszki tylko tą obudowę plastikową od każdego z przycisków. Następnie drobnym papierem ściernym i przy pomocy małego srubokręta wyczyściłem styki, trochę podgiąłem blaszki i chula. Raz za bardzo przegiąłem blaszkę i nie stykało tak że uważaj przy naginaniu aby zachować styk.

Janusz Figurski