Sportowe tłumiki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!!! moje pytanie jest pewnie bardzo prozaiczne i juz rozpatrywane ale ja jednak chciałem poruszyć ten temat jeszcze raz chodzi mi mianowicie o sportowy tłumik do Poldasa 1.6 Gli. Zastanawiam się nad zakupem i nie wiem co wybrać, czy tlumik Wupex'a czy może TEKLA Motorsport i czy wogóle ma to sens. Może ktoś ma większe doświadczenie odemnie z góry wielkie dzięki za odpowiedż. Pozdrawiam.
 
 
A co chcesz osiagnac tym tlumikiem?? Moc, dzwiek bassowy, ladny wyglad koncowki?? Jezeli zalezy Ci na mocy, no to przykro caly wydech trzeba wymienic! jezeli zas na lekkim pomruku wystarczy koncowy wymienic, jesli na BASS-ie jak ....... to wstawic jakis koncowy tlumok (slyszalem ze Melon daje buuuuuuuuzo basu)... A jesli na BASS-ie, mocy itp ide to mix tego wszystkiego
  
 
Wolny wydech w FSO nie wchodzi w gre Kiedyś próbowałem przy okazji wymiany wydechu i więcej nieee chcę Dobre rozwiązanie to tylko tłumik końcowy wiadomo... kiedyś była taka firma EL-TEC. Robili fajne tłumiczki do poldków, z kominem o średnicy tej samej co reszta tłumika Fajnie to w gazecie wyglądało, nie wiem jak w praktyce. Ja miałem Michael ale nie polecam bo jest za cichy. Jedynie co musze przyznać, że dobrze złożony wydech był i w ogóle mi nie rezonował, tylko przyjemnie mruczał
  
 
generalnie to chciałbym wszystkiego po troszku bo chciałbym aby mój Poldasek był lepszy ihhihi
 
 
Ja zamontowałem TEKLE (końcową oczywiście) i narazie nie narzekam ma fajny basowy pomruk i nie jest droga, co do mocy to raczej nie wzrosła bo jak piszą koledzy trzebaby zmienić cały wydech ale po takim zabiegu współczuje jechać takim autem w trase 300 km bo głowe rozrywa w połowie drogi.

  
 
e.....idzie sie przyzwyczaic....no moze tylko pasazerowie miekna,ale to nie ich furmanka
  
 
Najlepszy tłumik to brak tłumika
  
 
Michas To slowa godne geniusza tylko male ale...jak przekonac o tym drogowke???
  
 
Cytat:
2003-08-23 09:42:10, Alan28 pisze:
Michas To slowa godne geniusza tylko male ale...jak przekonac o tym drogowke???

Że na parkingu ukradli HAHA HA
Ale tak Malon ma nie drogie tłumiki sa głośne cholernie tak mówił mi fdacet co je sprzedaje mówił tez że one nie są atestowane Malon pisze że ma. Mój ojciec ma Michaela i nic nie poczułem dżwięk inny może jak ucho do rury przyłoże ale ja chce wsadzić Tekle bo ma dobrą cene i na to mnie na razie stać. Mój kolega co miał Poldka miał wsadzonego Remusa i to mu ładnie chodziło cena też była ładna
  
 
E no mnie się ten tłumik Michaela dość podobał... a prawda jest taka, że jak będą chcieli zabrać dowodzik, to zabiorą nawet za serię
  
 
Ja mam tłumik końcowy Tekla ze zmienioną końcówką. Oprócz tego mam usunięty tłumik środkowy a zmiast niego mam włożoną rurkę. Moc zwiększona, dźwięk mocniejszy... basowy ale nie przeszkadzający podczas jazdy. Polecam takie rozwiązanie. Wiem gdzie gościu sprzedaje oryginalne Tekle za 95 zł.
  
 
Kupilem sobie tlumoka Tekli, dzis, o ile nie zapadne na chorobe zwana graniem w CS-a zaloze go, troche sie pobawie przed snem, z pewnoscia mi to na dobre wyjdzie, a dzis (wieczorem) postaram sie zdac wam relacje z tlumoka Takli
  
 
No i zalozylem... Niestety w nocy nie dalo rady, gdyz nie moglem odkrecic srub mocujacych tlumik koncowy ze srodkowym... wiec z rana pojechalem na warsztat dalem 20zeta i mi zrobili, dali nowa uszczelke, itp itd i jest gicio Co do koncowego efektu... Hmmm jest odrobine za cicho, ale jest to prawie to co chcialem, nie jest az tak glosno ze po 15min ma sie juz dosc jazdy, ale nie jest tez tak jak fabryczny, co do mocy i zrywnosci...to jedyne co odczuwam to powedrowanie maksymalnego momentu obrotowego lekko w nizszy zakres obrotow...czyli nie trzeba redukowac az tak szybko jadac pod gorke, jest elastyczniejszy... Ogolnie jestem zadowolony

A teraz pytanie do Wagi:
Jaka masz koncowke i co ona dala?? Czy wydech zrobil sie lekko glosniejszy?? Bo jesli tak to jescze tylko koncoweczka i bede zadowolony w 100%
  
 
A ja i tak twierdze, że bez wydechu jest spoko Bez tłumików (sama rura) na wolnych obrotach silnik bulgocze przyjemnie, żeby nie powiedzieć 'gotuje się' Jak jakiś hot rod
  
 
Ja miałem w Volvo wolny wydech. Trasa ze Szczecina do Gdyni i na zad była koszmarem. Na krótkich odcinkach da się żyć nawet przy 200 km/h, ale na takiej trasie powyżej 140 po 10 minutach głowa odpadała!!! Fakt że auto miało trochę lepszego kopa i było elastyczniejsze, ale w przyszłości wole założyć jakiś fajny wydech!
  
 
No ja sie tez przymierzam do Tekli tylko mi sie końcówki za bardzo nie podobie ale przecież można zmienić . Ciekaw jestem ile dałeś za Tekle
Podczas rozmowy z producentem Tekla Motorsport powiedzieli mi że ich tłumik to to samo co Michael bo jest to tłumik według opracowania inż. Pachonia. Michael wypracował sobie pozycję na rynku i znacznie podniósł ceny Jednak kupując Michaela można zamówic sobie dowolną końcówkę

  
 
Ja mam Malona plus wyciety pierwszy tlumik i gucio nie jest glosno natomiast nie polecam ombinacji przedostatni wyciety i ostatni Malon z tylu ciezko wytrzymac Pozdrawiam Gepard
 
 
Ale ja w swoim mam tylko dwa i tak dała fabryka zamiast pierwszego mam strumkę a drugi to seria ale czas się z nią rozstać i co wtedy ?
  
 
Dalem rowno 100 plus koszt przesylki i oplata na poczcie wyszlo mnie 120.50 o ile dobrze pamietam . Ale jak sie spotkamy na spocie to obadasz wszystko itd itp. Ja jestem zadowolony bo mozna z tym w trase pojechac, a i slychac ze jest cos w wydechu ruszone

Pzdr
  
 
No ja sie nie moge doczekać i panowie przyjedzcie z dziewczynami bo moja kochana ubolewała ze mało kobiet było Ja również