Pojemność skrzynki biegów w corolli"91 xl (silnik 2E)

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Chciałem zmienić olej w skrzyni i pojawił się mały problem: nie wiem ile kupić oleju Książka serwisowa do powyższego modelu podaje, że w skrzynce mieszczą się ponad 2 litry, natomiast książka do corolli E10 (również z silnikiem 2E) podaje już tylko 1,9 l. Ktoś może ostatnio wymieniał?
  
 
w zielonej książce o Corolli (sam naprawiam Etzolda) jest 2.4 l oleju dla modelu 1.3 powyżej 87r, a w książce od Starletki 92 (silnik 2EE) jest również 2.4 l, ja ci moge tylko tyle pomóc
  
 
Ha, czyli jednak będę musaił kupić 3 butelczyny... Dzięi! Czuy mógłbyś jeszcze sprawdzić, jaka powinna być lepkość?? Aktualnie mam tylko instrukcję do E10 (Etzolda zabrał ojciec) - tam piszą o 75W/90. Co do klasy to iwem, że powinno być GL-5.
  
 
dokładnie jak piszesz: "API GL-4 oder GL-5 und SAE 75W-90 oder 80W-90"
  
 
przeciez masz napisane w ksiazce ile wchodzi to trzymaj sie ksiazki
  
 
Niop, teraz wszystko jasne, dzięki Co od książki, to nie jest zupełnie tak - książkę od E9 ma mój ojciec (po zakupie E10 nie kupił sobie nowej, bo konstrukcja jest b. podobna) i nie mam na codzień do niej wglądu. Ja zostałem za to uszczęśliwiony manualem w wersji anglojęzycznej od E10, bo rodziciel kupując nowe auto dostał 2 egzemplarze - w jęz. pol. i ang. Wiekszość danych jest podobna, ale nie identyczna (vide pytanie rozpoczynające wątek). A pytam, bo dodatkowy litr oleju to zawsze kilkanaście zł, które można przecież wydać na coś innego


[ wiadomość edytowana przez: Golden_Flyer dnia 2003-08-20 15:11:21 ]
  
 
jedz do mechaniora, spuszcza stary, patrzycie ile jest, kupujesz tyle samo i dolewasz. gestosc mechanior tez ci sprawdzi
  
 
Sam to będę robił (kolejna oszczędność) a od garażu do hurtowni mam kawałek drogi