[OGÓLNE] Syczenie przy wciśniętym pedale hamulca

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Dokladnie cos takiego slysze gdy wciskam hamulec i trzymam.Brzmi to tak jakby gdzies pod cisnieniem uchodzilo powietrzei jestem ciekaw czy to moze przypadkiem nie jest servo pompa.Tak przy okazji to apropo hamulcow to jeszcze mam tak ze przy gwaltownym wkrecaniu silnika na obroty i naglym mocnym wcisnieciu hamulca ten pedal jest tak twardy ze z ledwoscia hamuje.Pomozcie bo to irytujace i czesto niebezpieczne.Pozdrawiam

[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2009-11-03 21:08:11 ]
[ powód edycji: Dostosowanie tematu do nowego regulaminu. ]
  
 
jak sam napisałeś albo serwo albo masz źle zamontowany przwud podciśńienia chociaż mi to bardziej na serwo wygląda
  
 
jesli wkrecasz go na obroty i hamulec twardnieje... to z serwem jest zwiazane.... a co do syczenia..... moze plyn hamulcowy ci gdzies ucieka? hihihihi gdzies juz kiedys w jakims aucie tez tak mialem, ze syczalo, chyba serwo to bylo... ale nie robilo to nic zlego wiec sie tego nie chwytalem
  
 
Przewod to raczej nie ejst bo bym juz dawno nie mail plynu.To nie jest jakos strasznie dokuczliwe dlatego jezdze juz tak pare dobrych miesiecy.Czasami jest tylko troche niebezpiecznie jak musze gwaltownie zachamowac po ostrym przyspieszeniu.Wtedy to jest dokuczliwe.
  
 
... mi to na serwo wyglada :/ moze dlatego pedal jest twardy bo gdzies masz przewod od podcisnienia nieszczelny i nie ma wspomagania hamowania?? Dlatego tez moze syczec. Sprawdz to.
  
 
Hm...dlamnie serwo, a pompki chyba nie masz. W samochodach z silnikiem benzynowym podciśnienie w serwie wytwarza się przez podłączenie go do kolektora ssącego. No i ten sztywny pedał hamulca...poszukaj serwa. W golfie giedyś miałem coś takiego...wymieniłem serwo i cześć...spokój.
Pozdro
  
 
Bylem z tym u mechanikow to nie mieli pojecia co to jest mimo ze mowilem ze podejrzewam servo.Sprawdzili "wszystko" i na koniec powiedzieli ze dla nich mk4 to samochod zagadka i wszystko jest nietypowe Juz wiecej tam nie pojechalem
  
 
Sprawdz klocki tarcze bebny i szczeki... mi to wyglada na okladziny na szczekach
  
 
Witam aby nie zaczynać nowego wątku dołączę się do tego tylko, że ja mam MK7 i moje pytanie jest następujące : co może być nie tak z moimi hamulcami bo gdy wciskam hamulec to slychac z okolic pedału hamulca syczenie wręcz upuszczane skądś powietrze. Czy to może być serwo albo pompa ABS?