Jak podłączyć radio aby wyłączało się razem z silnikiem?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Jak podłączyc radio aby wylaczalo sie z chwila wylaczenia silnika i zalaczalo sie z chwila przekrecenia go na 1pozycje . Pytam sie poniewaz nie mam kostki orginalnej w aucie. mowa tu o esco mkV


[ wiadomość edytowana przez: Kalor dnia 2010-03-03 19:22:26 ]
[ powód edycji: uściślenie tematu ]
  
 
Jakieś kolory kabli ?
  
 
kabelek od stacyjki żółty z żółtym od radia jak taki kolor posiada
kabelek od stacyjki czerwony z czerwonym do radia jak taki kolor posiada
oczywiście masa czarny

[ wiadomość edytowana przez: djsmleko dnia 2009-06-07 20:14:14 ]
  
 
Czerwony- +12 po zapłonie
Brązowy- masa
Zółty- +12 stałe
szaro>żółty- podświetlenie
W mk VII mogą być inne kolory

[ wiadomość edytowana przez: skorpion19 dnia 2009-06-07 20:22:04 ]
  
 
a jezeli nie ma na wierzchu zoltego?
  
 
Weź próbówkę do ręki i zobacz na jakim kablu pojawia się zasilanie po włączeniu stacyjki na 1 poziom. Powinny tam być 3 kable:
+12 stałe
masa
+12 w momencie przekręcenia kluczyka.
  
 
trzeba szukać ale strzeże miałem tak podłaczone ale mnie to denerwowało za każdym razem 10 min poswiecałem na ustawianiu radijka pozdrawiam
  
 
Szukajcie a znajdziecie!!! Zolty byl gleboko pod polka ukryty. Nie znalazlbym go bez Was!!! Wielkie DZIEKI
  
 
Cytat:
2009-06-07 20:45:04, djsmleko pisze:
trzeba szukać ale strzeże miałem tak podłaczone ale mnie to denerwowało za każdym razem 10 min poswiecałem na ustawianiu radijka pozdrawiam

mialem malca w takim kolorze z takimi pasami COOL
  
 
Cytat:
2009-06-07 20:45:04, djsmleko pisze:
trzeba szukać ale strzeże miałem tak podłaczone ale mnie to denerwowało za każdym razem 10 min poswiecałem na ustawianiu radijka pozdrawiam



Ale tylko czerwony podłączasz pod zasilanie ze stacyjki a żółty (odpowiedzialny za pamięć ustawień) bezpośrednio pod 12+ i nie ma kłopotów z ustawianiem radyjka
  
 
Dokladnie tak. Jak bedziesz mial odwrotnie to zawsze bedzie Ci sie resetowalo
  
 
Odkopie trochę temat, ale mam problem z radiem. Mianowicie posiadam Pioneer'a 2300UB i działa tylko na stacyjke. Chciałbym, żeby włączało/wyłączało się przy zapłonie oraz na postoju bez kluczyków. Próbowałem robić jakieś mostkowania, ale nic większego z tego nie wyszło. Tak mam podłączone kable:

wybaczcie te prowizorke, ale musiałem to poprawić po poprzednim właścicielu. Chyba się nie pomyliłem w kolorowaniu kabli, bo zdjęcia słabo wyszły.

Próbowałem mostkować z zółtego do żółtego i czerwonego, ale radio działało wtedy tylko na guzik, a chciałbym żeby reagowało także na stacyjkę.

PS
Do radia będzie podłączony wzmacniacz, jeżeli to coś zmienia.

[ wiadomość edytowana przez: bubs0n dnia 2012-04-20 18:43:04 ]
  
 
Można zrobić, jak masz fabryczne radio i magistralę sieciową, która steruje zasilaniem. Jak wyłączysz stacyjkę, to radio zgaśnie, ale po wciśnięciu on na radiu, znowu się zaświeci. Jak wyłączysz radio na zapłonie, zgasisz i znowu zapalisz silnik, to radio się nie włączy. To nie jest kwestia mostkowania, ale sterowania zasilaniem.