Automat w Yarisce

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czy ktoś ma Yariskę z 1.3 i automatem, albo 1.0 z sekwencyjną skrzynią i mógłby coś napisać o wrażeniach z użytkowania, tak z ciekawości pytam
Valeo
  
 
no widze że nikt nie ma, a może ktoś ma znajomych z automatem w yarce i mógłyby coś napisać
  
 
Valeo, na takiego Yarisa trzeba pasjonata. Ja wiem, że w Japonii ponad 90% samochodów ma automatyczną skrzynię, w Stanach pewnie niewiele mniej, ale to jest tylko Polska. Zresztą ten Yarisek jest w sprzedaży dopiero od niedawna, pojawił się dopiero wiosną tego roku, po faceliftingu.

  
 
Cytat:
2003-08-20 12:31:56, valeo pisze:
no widze że nikt nie ma, a może ktoś ma znajomych z automatem w yarce i mógłyby coś napisać



Ma ma tylko byl poza zasiegiem internetu
Mam 1.0 MMT, niecale 1500km, 3 miesiace
Spala ja narazie w miescie 7.3-7.5 (jest na dotarciu wiec moze sie to zmieni).
O aucie pisal nie bede bo wiadomo Yaris jak Yaris co do skrzyni to:
trzeba tym umiec jezdzic - tzn nie mozna dusic gazu w podloge tak jak w normalnych automatych mozna bo to nie ma sensu - auto lepiej nie bedzie przyspieszalo a tylko zmiany biegow beda b. odczuwalne. Generalnie zmiany biegow objawiaja sie lekkim spowolnieniem - tak jakby sie w manualu powoli puszczalo sprzeglo po zmianie biegu. najbardziej czuc zmiany przy 1>2 i 2>3 pozniej praktycznie nie wyczuwalne. Oczywiscie jesli jezdzimy spokojnie to zaminy sa prawie nie wyczuwalne, przy ciezszym bucie tak jak i w manualu wyrazniej czuc zmiany.
Coz wiecej ... podobnie jak w automacie mamy pelzanie - po puszczeniu hamulca auto powoli jedzie - przy ruszaniu powinno sie pozowolic mu ruszyc a dopiero wtedy dodawac gaz - sprzeglo sie tak nie pali.
Jesli masz jakis ine pytania pytaj - duzo tym autem nie jezdze ale z tych 1500km pewnie ok 400km zrobilem wiec cos moge powiedziec.
  
 
Cytat:
2003-08-25 21:55:36, tmw pisze:
Spala ja narazie w miescie 7.3-7.5 (jest na dotarciu wiec moze sie to zmieni).


o koofa, 1.0 i ponad siedem litrów, ta skrzynka chyba nie była najlepszym rozwiązaniem, mój 1.3 pali w mieście 6.3-6.5 i palił mi tak już po 1000km, więc raczej nie licz na zmniejszenie spalania. A jak osiągi??? Porównywałeś je może z Yarkiem z manualem?
  
 
Cytat:
2003-08-25 23:26:54, wwtcka pisze:
o koofa, 1.0 i ponad siedem litrów, ta skrzynka chyba nie była najlepszym rozwiązaniem, mój 1.3 pali w mieście 6.3-6.5 i palił mi tak już po 1000km, więc raczej nie licz na zmniejszenie spalania.



Zapomnialem dodac iz te 7 z hakiem uzyskiwane jest podczas jazdy miejskiej ale na b. krotkich dystansach i z klima mniej wiecej tak: odpalenie, 5km, gaszenie, odpalenie 5km, do garazu, gaszenie. Przy jezdzie typu 20km po miescie spokojnie schodzi sie ponizej 7 Poza tym ostatnio troche podszkolilem kierowniczke ktora jezdzi tym autem i od nastepnego tankowania powinno byc lepiej.

A jak osiągi??? Porównywałeś je może z Yarkiem z manualem?
[/quote]

Nie sprawdzalem bo jestem z tych ktorzy auta docieraja - jak wymienie olej to zaczne powoli go sprawdzac - ale nie licze na to, ze bedzie jechal jak manual - napewno te 1,5-2s bedzie gorszy ale zostal kupiony do ekonomicznego jezdzenia po miescie i jak narazie sie sprawdza
  
 
Seredczene dzięki za info. mam tylko jedno pytanie czy musisz ruszac lewrkiem zmieniając biegi, czy jest opcja pełnego automatu bez dotykania się do lewarka zmainy biegów. Rozumiem, że biego do góry,lewarek do przodu a redukcja ruch do tyłu czy tak?
Pozdr Valeo
  
 
Cytat:
2003-08-26 15:02:27, valeo pisze:
Seredczene dzięki za info. mam tylko jedno pytanie czy musisz ruszac lewrkiem zmieniając biegi, czy jest opcja pełnego automatu bez dotykania się do lewarka zmainy biegów. Rozumiem, że biego do góry,lewarek do przodu a redukcja ruch do tyłu czy tak?



Jest i automat - oznaczony jako E (Easy) i manual (M). W kazdej chwili mozna zmienic z E na M i z M na E. Zmiana biegow w "M" odbywa sie tak jak napisales.

Dealerzy maja takie auta jako demo - jak kupowalem to w Poznaniu jeszcze nikt nie mial ale np w Plocku byl - udalo sie pojezdzic. Krotko po moim zakupie jeden z dealerow w Poznaniu deklarowal, ze ma MMT "demo" - zorientuj sie jak to wyglada u Ciebie w okolicy i umow sie na jazde.

ps. wczoraj sprawdzilem ile Yaris pali w normalnej jezdzie miejskiej z odcinkami drog gdzie mozna kawalek na 5 biegu pojechac - wg komputera 5.3 (jazda dosc dynamiczna). Komputer raczej jakos grastycznie nie przeklamuje spalania (ok 0.1-0.3 - wszystko zalezy ile sie wleje paliwa - jesli b. duzo to troche glupieje wiec mu wierze. Dokladajac do tego korki itd licze ze w 6 bym sie zmiescil.
  
 
Zazdroszczę wam ja mam swój rekord komp pokazuje mi 12 litrów na sto a przejechałem już 200 km i niedługo stacja się kłania
  
 
[/quote]nullDealerzy maja takie auta jako demo - jak kupowalem to w Poznaniu jeszcze nikt nie mial ale np w Plocku byl - udalo sie pojezdzic. Krotko po moim zakupie jeden z dealerow w Poznaniu deklarowal, ze ma MMT "demo" - zorientuj sie jak to wyglada u Ciebie w okolicy i umow sie na jazde.

Dzięki za informacje, ale na razie nie planuję zmiany wozu. moja Yara ma niecałe 2 lata, ale w przyszłości zastanowię się nad automatem bo jazda w korkach po Wawie jest strasznie męcząca i skrzynia w Yarisce też nie jest zbyt rewelacyjna.

Co do spalania u mnie komp pokazała ostatnio 5.9 ale korków trochę jest. U mnie zaniża dokładnieo 0,4 l parę razy sprawdzałem.