Oznaczenia skrzyń biegów.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam.
przeczytałem wszystkie posty o skrzyniach i nigdzie nie znalazłem opisu oznaczeń. mam przed sobą tabelkę w której podane są obroty silnika i szybkości na poszczególnych biegach. są również podane przełożenia poszczególnych biegów w skrzyniach stosowanych w rodzinie 132. przełożenia w skrzyniach były różne w zależności od modelu sam. i pojemności silnika. niestety, nic nie pisze jak były oznaczane, jakimi numerami. moja skrzynia posiada takie oznaczenia-
FIAT 131 BB 1A 1005 a poniżej 44 048 77.
proszę o dane tej skrzyni, w jakim smochodzie była stosowana lub jakie są w niej przełożenia poszczególnych biegów (to jest ważniejsze). odkręciłem obudowę sprzęgła i zauważyłem że widoczne tam łożyska nie mają wianków (kulki wsadzone luzem), czy wszystkie te skrzynie tak mają?
pozdrawiam.

[ wiadomość edytowana przez: GaznikWrb dnia 2009-06-26 03:50:43 ]
  
 
W ostatecznosci zostaje policzenie zebow kol kazdego biegu - stosunek liczby zebow jednego kola do liczby z drugiego i znasz przelozenie.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
obudowa tej skrzyni nie ma dekla po zdjęciu którego widać by było mechanizm. nie odważę się jej rozbierać.
  
 
wygląda na 131 racing - "cywilna" wersja 131 rally - ale to jest z tego co wiem seryjna skrzynia do 131. rally miały dwa rodzaje skrzyń ale racing miał jedną