Zanieczyszczenia z układu nawiewu w Carinie E.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Czesc wszytkim,

mam maly problemik ze swoja Carinka E, mianowicie chodzi o to ze prawodopodnonie przez dziury w plastiku obok wycieraczek do srodka komor nawiewu przedostaja sie zanieczyszczenia z zewnatrz.

Gdy samochodzik postal sobie pod drzewkiem ok tygodnia momencie wlaczenia nawiewu w srodu nastala jesien ).

W zwiazku z tym moje pytanko: Czy moze to byc wina braku jakiegos filtra czy przegrody oraz czy znajde gdzies rysunek obrazujący uklad nawiewu Cariny ???

Slyszalem, ze jest cos takiego jak filtr przeciwpylkowy ale nie wiem czy posiadam takowy poniewaz nie mam klimy. Pozatym to co pojawilo sie w srodku raczej nie mialo rozmiarow pylkow - przynajmniej w moim postrzeganiu.

Dzieki i pozdrawiam
Yaaco

  
 
Cytat:
2003-08-21 14:01:50, Yaaco pisze:
Czesc wszytkim,

mam maly problemik ze swoja Carinka E, mianowicie chodzi o to ze prawodopodnonie przez dziury w plastiku obok wycieraczek do srodka komor nawiewu przedostaja sie zanieczyszczenia z zewnatrz.

Gdy samochodzik postal sobie pod drzewkiem ok tygodnia momencie wlaczenia nawiewu w srodu nastala jesien ).

W zwiazku z tym moje pytanko: Czy moze to byc wina braku jakiegos filtra czy przegrody oraz czy znajde gdzies rysunek obrazujący uklad nawiewu Cariny ???

Slyszalem, ze jest cos takiego jak filtr przeciwpylkowy ale nie wiem czy posiadam takowy poniewaz nie mam klimy. Pozatym to co pojawilo sie w srodku raczej nie mialo rozmiarow pylkow - przynajmniej w moim postrzeganiu.

Dzieki i pozdrawiam
Yaaco





niestety na carinkach się nie znam za bardzo ale w kwestii filtra:
też nie mam klimy a takowy filtr posiadam, po 2 miasiącach jazdy filtr był czarny...
  
 
Oj o filtrach ppylkowych byla masa postow na forum.
Jak podasz maila to ci wysle rysunek gdzie widac jak to wyglada.
Musisz sie mocno schylic pod konsole i aby wyciagnac filtr trzeba troche wcisnac pedal gazu. Jest tam taki plastikowy zaczep ktory trzeba scisnac i wyciagnac kratke. Jak wyciagnie pierwsza kratke to z gory powinna spasc druga czesc.
Mozna czyscic - ponoc niektorzy prali.
Z czytanie forum pamietam ze chyba nie wszystkie modele mialy ten filterek. I jeszcze pod ta kratka kolo wycieraczek niektorzy tez mieli jakis dodatkowy filtr.
  
 
To ja poprosze o ten rysunek,
moj adresik: jaacek@polbox.com

Z gory dziekuje
Yaaco
  
 
Juz
  
 
Dzieki, dotarlo. Bede dzis drazyl temat.
Pozdrawiam
Yaaco
  
 
W sobote zrobilem w koncu filterek na samym wlocie powietrza pod wycieraczka.Filtrowanie powietrza wewnatrz za wentylatorem jest niemozliwe bo mam tam wymiennik klimy a do wentylatora wpadaly rozne dziwne rzeczy i powodowaly dziwne odglosy pracy wiatraka.Od dzisiaj juz mam ten problem z glowy i proponuje wlasnie tam na samym wlocie zakladac cos co oczysci powietrze ze smieci.
  
 
Ja założyłem coś takiego u siebie w Corollce efekt ciszej i czysciel ale troche mniej powietrza.
  
 
Cytat:
2003-08-24 21:59:09, carinus pisze:
W sobote zrobilem w koncu filterek na samym wlocie powietrza pod wycieraczka.Filtrowanie powietrza wewnatrz za wentylatorem jest niemozliwe bo mam tam wymiennik klimy a do wentylatora wpadaly rozne dziwne rzeczy i powodowaly dziwne odglosy pracy wiatraka.Od dzisiaj juz mam ten problem z glowy i proponuje wlasnie tam na samym wlocie zakladac cos co oczysci powietrze ze smieci.


wlasnie w tym miejscu zalozylem wkladke filtrujaca z okapu kuchennego i jest oki (skonczyla sie jesien w autku) mysle by w przyszlosci zastosowac filtr z wegla aktywnego taki jak uzywa sie w lodowkach do pochlaniania zapachow (jak sie czlowiek w domu nudzi to cos wykombinuje)
  
 
Cytat:
2003-08-25 11:25:42, wojkow pisze:
wlasnie w tym miejscu zalozylem wkladke filtrujaca z okapu kuchennego i jest oki (skonczyla sie jesien w autku) mysle by w przyszlosci zastosowac filtr z wegla aktywnego taki jak uzywa sie w lodowkach do pochlaniania zapachow (jak sie czlowiek w domu nudzi to cos wykombinuje)


Też o tym myślałem ale nie miałem pod reką tego filtra, może lepiej zastosować tą mate jaką stosuje w okapach kuchennych z weglem aktywnym, jest ciennka i nie bedzie tak chamowć przepływy jak te pochłaniacze powietrza
  
 
Ej, chłopaki to był mój patent z matą od okapu
Ale dobra, niech tam Wam służy
Tylko nie kumam jak to mogło Wam Wojkow i Carinus pomóc skoro tam są już filtry gąbkowe (w tym otworze na podszybiu). Przecież dodanie nowego nic nie zmieni. Zdejmowałem kratkę podszybia 2 miechy temu. Tam są dwa filtry z gąbki i zero miejsca na jakieś niekontrolowane przeloty, więc dalej nie wiem skąd mam te igły i inne takie w nawiewach.
  
 
ten gąbkowy tez mam bo wczesniejszy sobie ktoś pożyczył
  
 
w mojej carince byla tylko dziura przez ktora widac bylo wentylator bez gabek
  
 
Gdzie można taką matę do okapu kupić?
  
 
Pytaj w sklepach AGD
  
 
[quote]
2003-08-25 14:09:15, wojkow pisze:
Pytaj w sklepach AGD
dawno dawno temu prosilem o podanie wymiarow filterkow przeciw pylkowych ktos sie deklarowal i zapadla cisza wiec ponawiam prosbe mile widziany szkic lub fotka (zwymiarowana)
DZIEKI
  
 
[quote]
2003-08-25 14:13:59, wojkow pisze:
[quote]
2003-08-25 14:09:15, wojkow pisze:
Pytaj w sklepach AGD
dawno dawno temu prosilem o podanie wymiarow filterkow przeciw pylkowych ktos sie deklarowal i zapadla cisza wiec ponawiam prosbe mile widziany szkic lub fotka (zwymiarowana)
DZIEKI

emilek w profilu
  
 
[quote]
2003-08-25 14:13:59, wojkow pisze:
[quote]
2003-08-25 14:09:15, wojkow pisze:
Pytaj w sklepach AGD
dawno dawno temu prosilem o podanie wymiarow filterkow przeciw pylkowych ktos sie deklarowal i zapadla cisza wiec ponawiam prosbe mile widziany szkic lub fotka (zwymiarowana)
DZIEKI

emilek w profilu
  
 
U mnie niestety byla duza dziura z widokiem na wentylator i zapchany wymiennik klimy.Nawet nie wiem jak wyglada taki filterek z gabki ale zrobilem cos na podobienstwo olejowych filterkow powietrza i mysle ze powinno zadzialac bo jeszcze nie sprawdzalem.