Okleina yaris

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
czy ktos z Was posiada w yaris okleine wewnetrzna deski???

okleina
  
 
ja mialem taka okleine.troche trzeba nameczyc sie zeby ja przykleic dobrze.mialem w kolorze aluminium.taka dziwne aluminium.raczej szare to bylo.kolejna wada ze grube bylo i nie jest to na caly srodkowy kokpit.lepiej byloby zalozyc od niowego yarisa lub samemu jakos to pomalowac.ta okleina raczej badziew.u mnie tez nie pasowalo to dokladnie,trzeba bylo troche podcinac.ogolnie nei polecam.sprzedalem swoja okleine
  
 
tez sie nad tym zastanawialem, ale stwierdzilem ze badziewnie musi byc wykonane i nie ryzykowalem zakupu
  
 
Jak już zwalczysz przyklejanie i odklejanie się w upalne dni to Ci to wypłowieje w przciągu roku i będzie wyglądało obciachowo Jak już to rozbieraj i do lakiernika z tym.
  
 
swieta racja Crit
  
 
Ostatecznie jak sam ładnie malujesz to jest do kupienia w NORAUTO zestaw firmy Foliatec do malowania plastiku, cena nie jest najniższa ale jak przyjemność że sam zrobiłeś. Kolega moj stosował i poleca. Ceny nie pamiętam niestety.

Wiem że wskład tego wchodził "zmiękczacz" (chodzi mi o jakiś podkład) do plastiku, lakier i utwardzacz.
  
 
Oklejałem Carinę pół roku temu. Dopasowana była bardzo dobrze bo sam brałem miarę. Po serii letnich upałów wygląda tragicznie. Odkleja się w miejscach większych krzywizn, odbarwia się na żółto, a teraz po kilkukrotnym dociskaniu zaczyna pękać. Stanowczo nie polecam tego rozwiązania. Maluj i się nie zastanawiaj, tak jak chłopaki radzą.
  
 
Jak chcesz lakierować to wybierz sie do sklepu i zapytaj o podkład do malowania plastiku i kładziesz na to normaly lakier samochodowy, jak chcesz to jeszcze dodatkowo zabezpieczyc to prysnij to lakierem bezbarwnym najlepiej motipem efekt jest ładny a co najważniejsze nie ściera sie i nie pęka.
  
 
a co myślicie o tym nowym patencie - Fantachrome?
malowanie chromem, może coś takiego zapodać?
  
 
Cytat:
2003-08-26 09:30:22, MaciekB pisze:
a co myślicie o tym nowym patencie - Fantachrome?
malowanie chromem, może coś takiego zapodać?



Właśnie dziś odbieram elementy z Fantachromowania to Wam napiszę wieczorkiem jak to wyszło.

Pozdrawiam
Katka


  
 
Przerabiałem temat rok temu. Dzwoniłem wtedy do dealera firmy i powiedział mi, że już trzy zakłady w polsce robią na ich urządzeniach. Niestety po kontakcie z tymi lakiernikami okazało się, że testują te maszyny dopiero. Potem żaden z nich nie podpisał kontraktu z firmą. Dostałem telefon od dealera, że mają dwa nowe zakłady otwarte z tą technologią. I z tego co mówił to już funkcjonują. Co ważne - podobno cena za element blacharski ma nie odbiegać od cen za zwykłe lakierowanie! Zobaczymy. Ja na razie pochromuję na próbę parę plastików wnętrza i jakiś girlek na zewnątrz. Jak się sprawdzi to zobaczymy co dalej.
Adres strony zakładu:
http://www.fantachrom.pl/
  
 
No i są elementy z Fantachromowania, wygląda to dokładnie jak chromowane metalowe rzeczy. Ja miałam chromowane małe elementy (klameczki, pokrętła) i efekt jest super, a jak wyglądają większe powierzchnie to napiszę później jak zobaczę u męża w samochodzie. Zrobię zdjęcia i wrzucę do profilu to zobaczycie.

Katka

  
 
Katka podaj przykładowe ceny takiej zabawy i czy można to korespondencyjnie załatwić
  
 
Cytat:
2003-08-26 20:04:04, Crit pisze:
Katka podaj przykładowe ceny takiej zabawy i czy można to korespondencyjnie załatwić



Tak, przesyłką kurierską było to dostarczone. Cenę oni sami określają indywidualnie, bo czasem na małe elementy idzie więcej tego fantachromu niż na większe. My zapłaciliśmy 650zł za moje (drobiazgi) i do męża samochodu (większe elementy), ale po ostrym targowaniu się, bo wycenili to na 800zł (450zł męża + 350zł moje).

Katka

  
 
Katka, a wysyłałaś do zakładu pod Poznaniem czy gdzie indziej?
  
 
Katka: a ktore czesci chromowalas?telefonicznie uzgadnailas z nimi cene?jak dlugo trwalo to chromowanie od momentu dostarczenia im czesci do ich odebrania?dokad to wysyla sie?
  
 
Cytat:
2003-08-27 07:34:38, Micaj pisze:
Katka, a wysyłałaś do zakładu pod Poznaniem czy gdzie indziej?



W Tychach.
  
 
Cytat:
2003-08-27 09:45:08, FOKA pisze:
Katka: a ktore czesci chromowalas?telefonicznie uzgadnailas z nimi cene?jak dlugo trwalo to chromowanie od momentu dostarczenia im czesci do ich odebrania?dokad to wysyla sie?



Chromowałam same klameczki i pokrętła od nawiewu. Mąż to wszystko uzgadniał mailowo i telefonicznie. Cały proces technologiczny z przygotowaniem, chromowaniem, utwardzaniem i schnięciem trwa 10dni czyli trzeba lekko liczyć dwa tygodnie na całą operacje. Musisz podzwonić, popytać i tam gdzie się dogadasz tam posyłasz, jest kilka takich punktów.

Katka

  
 
Katka a mozesz podac te punkty?