Co myslicie o tej Avensis 1999

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Cześć,
jednak ciągnie wilka do lasu i oglądałem dziś znowu Toyoty - co myślicie o tej Avensis
  
 
Ciekawe jaka instalacja gazowa tam jest i ile jest na niej przejechane. Silnik 1.6 wiec to prawdopodobnie lean burn(?), a lean burn z gazem sie chyba niezbyt lubi. Poza tym golas (wersja terra), ale to moze i nawet lepiej bo niektore wynalazki, typu automatyczna regulacja siły ogrzewania w wersji Sol, są chyba niezbyt trafionymi pomysłami.

Jeśli byś oglądał to poza gazownią zwróć uwagę na hamulce bo to bolączka Avensisów. Możliwe że będzie bicie przy hamowaniu i drżenie kierownicy przy prędkościach około 120 km/h. Pooglądaj też tylną klapę przy szybie czy nie ma gdzieś korozji.

Ciekawe jak wygląda kierownica pod tym pokrowcem, bo zwykle to takie coś się daje kiedy jest zużyta po dużym przebiegu. Ja mam przejechane trochę więcej kilometrów niż ta czerwona Ave i kierownica jest w dobrym stanie - nie ma sensu zakładać pokrowca. Może w wersji Terra były inne materiały - ja mam obszytą skórą - i szybciej się to zużywalo... no albo ktoś lubi takie nakładki.

Ogólnie to nie wygląda źle, ale trzeba by się przejechać i zobaczyć jak to zagazowane 1.6 radzi sobie z tym autem.

Co to jest kierownica wielofunkcyjna?
  
 
Rozmawiałem z właścicielką, jest to Avensis kupiony w Polsce, więc raczej nie lean burn (z tego co wiem nie były sprzedawane w Polsce), są właścicielami od trzech lat i zaraz po zakupie założyli gaz, niestety nie jest to sekwencja, spytałem babki czy auto miało jakieś kolizję, powiedziała że raz w cofała w jakiś słupek i była malowana tylna klapa. Kuźwa jak sobie pomyślę że znowu mam jechać 100km, oglądać a to jakiś paść to mi się odechciewa, choć ta mi się podoba chyba dlatego że z Polski - tylko ten gaz...
  
 
nie ma klimy
to jest imho dośc mocny argument na nie

gaz II generacji- kolejny minus


  
 
właśnie bardziej martwi mnie ten gaz niż brak klimy - kurczę że musi być z gazem
  
 
znalazłem jeszcze jednego Avensisa, bliżej domu - tyle że od handlarza, wypicowana strasznie Ave Kutno
  
 
Jak to u handlarza, przebieg pewnie przekręcony.