Czystość przedniej szyby.

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Nowy temat, bo sprawa nietypowa. Od czego może "zachodzić" kurzem przednia szyba od wewnątrz ? Jak umyję dokładnie szybę to jest przejrzysta ale dzień-dwa i już od środka jest cała jakby zaparowana, tłusta .. w nocy bardzo to przeszkadza. Rozumiem, że osad może powstawać od papierosów ale w samochodzie nikt nie pali, poza tym nawet jak samochód przez te dwa dni dużo nie jeździ to szyba się brudzi więc kurz z zewnątrz też odpada bo tak szybko by się chyba nie osadzał .. Zaczyna mnie to drażnić bo zawsze lubię mieć przednią szybę wyczyszczoną od środka co szczególnie można docenić w nocy. Jakieś pomysły ?
  
 
Silnik masz czysty?
  
 
A może należałoby oczyścić wszystkie kanały wentylacji? wyczyścić komorę silnika przy podszybiu ?
  
 
Jeżeli to co się osadza jest tłuste to prawdopodobnie masz jakieś roszczelnienie w nagrzewnicy i pary plynu chłodzącego zostawiają tłuste osady
  
 
Silnik jak silnik. Suchy ale przykurzony. Myślałem też o nagrzewnicy ale w przecież latem jest odcięta od przepływu powietrza? Chyba, że już tam się taka mgła od niej wydziela, że wszędzie przepuszcza .. ale z drugiej strony byłoby czuć płynem chłodniczym i pewnie by zaczął ubywać ? Póki co nie stwierdziłem ani zapachu ani ubytków ..
  
 
Masz Plusa wiec masz stały obieg gorącego plynu przez nagrzewnice. To, że masz wyłączone ogrzewanie i powietrze pobierane z podszybia nie przechodzi przez nagrzewnice nic nie zmiania - jeżeli jest rozszcelnienie to i tak pary płynu znajdą sobie droge aby osadzić się na szybie. I może to być mała dziurka i nie wielkie ilosci pary - to wystarczy zeby zatłuscic szybe.
  
 
Dosc czesta przypadlosc w Plusie - jak powiedzial Road to nagrzewnica (kaloryfer) do wymiany.

Pozdrawiam
Adamus
  
 
Wsypałem uszczelniacz do obiegu .. może pomoże.
  
 
A nie używasz przypadkiem dużych ilości środków do plastików, odświeżaczy powietrza, nie wypsikałeś całego Plak-a na dywaniki gumowe? U siebie też zauważyłem, że po jakimś czasie na szybie od środka zbiera się taka jakby mgła. Im więcej samochód soi na słońcu tym więcej mgły. Jak jeżdżę, to zjawisko jest minimalne. Na Twoim miejscu nie wrzucałbym do układu chłodzenia uszczelniacza. Nagrzewnicę (jeśli jest jakikolwiek wyciek) uszczelni, ale grzania w zimie to miał nie będziesz.
  
 
Uszczelniacz działa tak, że aktywuje się po zetknięciu z powietrzem-dziurę zaklei i nagrzewnicy nie zamuli, przetestowane!
  
 
Już za późno, wsypałem i co ma być to będzie. 18 gramów nie powinno zaszkodzić. Może faktycznie parują na słońcu chemikalia z deski rozdzielczej ale z drugiej strony plaku nie nadużywam jakoś specjalnie - ale rzeczywiście w słoneczny dzień zjawisko jest jakby intensywniejsze.. może dochodzą do tego opary potu w upalny dzień ? cholera wie ..