Książka do starlety

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Tak sobie pomyślałam, ze wypadałoby dokładnie wiedzieć co jest w moim samochodzie. W salonach dziwnie się patrzą, a ja i tak poszukuję magicznej ksiażeczki, chyba, że ktoś zna holenderski. Dla nieznajomych mojego samochody, przypominam o roczniku 1989

Noan
  
 
No właśnie Noan ja mam ten sam problem. Moja wprawdzie jest z 1993r. ale dużej zamiany nie ma . Jest kilka Starletek w klubie może by ktoś zrobił ksero a koszty byśmy pokryły prawda?
  
 
witam szanowne koleżanki
nie wiem co mam rozumieć przez książkę do starlety, bo co do "szczegółowych" opisów technicznych to korzystam z książki do corollki, a do naszej gwiazdki mam 2 instrukcje obługi: english version AD 1991 oraz wersja polska AD 1997 oraz wszytkie możliwe papiery co dają przy wyjeździe z salonu (w 97r)


  
 
popieram przedmowce. sam w swojej krotkiej karierze posiadania starletki kozystam z materialow do corolli i musze pwiedziec, ze nawet kolory przewodow w instalacji elektrycznej zgadzaja sie z dokumentacja. na razie wiekszych roznic nie zauwazylem.
pozdrawiam
  
 
OK! rados taka też mi sie przeda . A jeszcze jakbyś mi podpowiedział czy mam kupić tą książeczkę do Corolli za 40,- czy za 70,- bo nie mam pojęcia na co zwracać uwagę . A w tej co dają z samochodem też są różne ciekawe sprawy a ja lubię czytać szczególnie o moim samochodziku
  
 
jesli chodzi o twoją brykę Bożenka (Noan zresztą też) to polecam albo książkę Etzolda tłum. z niemieckiego (to ta za 40 zł zielona o Corollce między 1983 a 1992) albo tłum. z angielskiego (taka zgniłozielona-to jest ta za 70 zł). Ostatnio dowiedziałem się, że ta droższa "angielska" obszerniej opisuje auto, natomiast ta "niemiecka", tańsza jest po prostu jej okrojoną wersją
tak czy siak jak będziesz kupować jakąś książkę to powinien być w niej opisany silnik 2E-E, bo taki masz w swoim aucie, jeśli tak będzie, to większość podzespołów będzie taka jak u Ciebie


[ wiadomość edytowana przez: ko-hoshi dnia 2003-09-03 01:14:22 ]
  
 
iii, to ja mam jakas inna. tytul to: sam naprawiam.. /jakos tak/ kolor rozowy /mniej wiecej/ zakupiona byla do poprzedniej toyoty /corolla '86r./, ktora miala wlasnie ten silnik: 2E-E. /taki zbieg okolicznosci/. jak wroce do domu to sprawdze dokladnie tytul i reszte i dam jutro znac. jak by kogos interesowala to sprobuje zorganizowac jakies ksero.
pozdrawiam.
  
 
Książka pana Etzolda (ta za 40zł) dotyczy modeli corolli z lat 1982-1992 (modele E8 i E9), natomiast ta za 70zł to wydanie Haynes'a i dot. modelu E10 produkowanego w latach 1992-1997. Do starszych starletek polecałbym więc książeczkę za 40zł
  
 
Wielkie dzięki !!! Obie książki są dostępne w motonews.pl. Przejrzałam je ale chyba pójdę do ksiegarni po bardziej szczegółowe opisy , bo nie ma nic o silniku 2E-E a i na silniku Toyotka sie nie kończy
  
 
W książce Etzolda na 100% jest cały rozdział poświęcony silnikowi 2E i 2E-E.