ABS i deszcz

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Co może być z ABS-em. Od czasu do czasu potrafi się odłączyć i jak popada deszcz to wtedy jest ok. na nowo działa. Dwa tygodnie temu zaczął działać po deszczu i wytrzymał tydziń i przez kolejny jeździłem bez ABS-u.
Wczoraj po deszczu na nowo działa. Może mi ktoś to wytłumaczy co ma wspólnego woda?
pozdrawiam
krido
krido@simplusnet.pl
 
 
Miałem kiedyś odwrotny problem: ABS "padał" kiedy padało. Winien był poluzowany czujnik ABS, który na dodatek wydawał "buczący" odgłos podczas toczenia się koła. Na marginesie, stało się to po jednorazowym przejechaniu "płytowego" odcinka A4 pomiędzy Olszyną a Wrocławiem. Wymiana czujnika (został uszkodzony przez wilgoć i wyboje) rozwiązała problem. Może w twoim przypadku wilgoć powoduje "nadprzewodnictwo" uszkodzonej instalacji elektrycznej?
Pozdrawiam,
Dungood
  
 
Wiesz co a moze jest tak ze po deszczu jak jedziesz to dziala a jak jest sucha jezdnia to nie powinien? Moze on jest sprawny?
Sprubuj wjechac na piasek wtedy gdy twierdzisz ze nie dziala i zobacz jak bedzie efekt. Jesli na piasku nie dzial to musi to byc jakies "nadprzewodnictwo" tak jak pisal kolega.
  
 
jak pali mi się kontrolka od abs-u to mam go wyłączonego - sprawdzałem
działa mi wtedy kiedy kontrolka się nie świeci i mam wrażenie że są lepsze hamulce

pozdrawiam
krido
krido@simplusnet.pl
 
 
Ok. w takim razie odpadam ..............
  
 
Cytat:
2002-09-17 08:39:57, krido pisze:
Co może być z ABS-em. Od czasu do czasu potrafi się odłączyć i jak popada deszcz to wtedy jest ok. na nowo działa. Dwa tygodnie temu zaczął działać po deszczu i wytrzymał tydziń i przez kolejny jeździłem bez ABS-u.
Wczoraj po deszczu na nowo działa. Może mi ktoś to wytłumaczy co ma wspólnego woda?
pozdrawiam
krido
krido@simplusnet.pl



To chyba jest OK. Na deszczu koła się ślizgają, ABS zaczyna działać i kontrolka o tym informuje. Tak mi się wydaje
  
 
Kontrolka nie zapala się w chwili zadziałania układu tylko po przekręceniu kluczyka i powinna gasnąć po sprawdzeniu obwodu - kilka sekund, podobnie jak od poduszek.
Sprawa z deszczem - ?? - wskazuje na przebicie.
Oprócz tego dla pewności sprawdź przekażnik ABS - wyjmij i ew. włóż dobry.
  
 
a gdzie jest przekaźnik od ABS-u w Kadecie

pozdrawiam
krido
 
 
Sorry, Kadetta to tak dobrze nie znam. Zazwyczaj jest jest innymi tzn. skrzynka bezpieczn. lub komorze silnika tam gdzie główny przekażnik sterow. wtryskiem. Powinien chyba być opisany na pokrywce. Ale głowy nie dam.
Najlepiej sprawdź na schemacie, a może jakaś dobra dusza odpowie.