Czy można wsadzić taki silnik?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Mam silnik 2.0 i (140 KM) ze skrzynią i wałem napędowym od volvo 360 (napęd na tył, a tylny most zintegrowany ze skrzynią która w volvo jest umieszczona z tyłu).
Czy ktoś może mi powiedzieć czy da się to wsadzić do Poldka i co trzeba przerobić?
Ten silnik mimo swojej mocy jest cholernie oszczędny (na trasie przy 140 km/h potrafi spalić tylko 6 litrów benzyny!!! wiem bo to od mojego Volvo) więc opłacało by się go wsadzić do poloneza.
 
 
Czyli ten silnik był w Volvo umieszczony wzdłużnie? Jak tak to pewnie w jakimś warsztacie sobie z tym poradzą...
  
 
Jezeli można wsadzic 2.8 od Scorpio V6 to Volvo chyba na pewno też. Musiałbys znależć takiego mechanika dłubka co lubi podłubać Jak mówi Cichy jak sie popieści to się wszystko zmieści
  
 
Tak ten silnik był umieszczony wzdłużnie.
 
 
Ja bym zaryzykował, masz silnik który znasz to wkładaj, znawcą nie jestem ale pomysł zajebisty
  
 
Dzięki za odpowiedzi na temat tego silnika. Mam jeszcze pytanie czy razem z silnikiem wymienić też skrzynię, która w Volvo umieszczona jest tam gdzie w Poldku tylny most (z tyłu dla lepszego rozłorzenia masy), a z silnikiem połączona wałem napędowym (tylny most jest zintegrowany ze skrzynią)? Pytam bo to może być dużo więcej przerubek, a może wsadzić skrzynię od czegoś innego?
  
 
hmm, no...z tyłu może być krucho z miejscem na tę skrzynię, poza tym auta mają różny rozstaw osi, więc długość zespołu może być inna. Inna sprawa, że silnik od Volvo pewnie nie pasi do skrzyni FSO. Jeszcze inna sprawa, że skrzynia i most FSO + 150KM=remont Sprzęgło się szybko spali i może być nieciekawie. Ale ja próbowałbym wcisnąć silnik na siłe ze skrzynią FSO Jak się nie zmieści to maska na złom i będzie POLONEZ HOT ROD
  
 
Żeby wszystko dobrze działało powinieneś wsadzic również skrzynie od VOLVO bo ta co jest nie będzie pasić, nastepną rzeczą to most podobno te co są w silnikach od Rovera nie wytrzymują mocy a to tylko 102 KM tak więc jeszcze most Teraz kwestia czy to wszystko będzie pasować nie znam podstawowych danych Volvo i trudno mi powiedzieć, natomiast kolejną sprawą jest to czy to się tam zmieści pogadaj z jakimś dobrym mechanikiem co lubi pogrzebać i lubi nietypowe zlecenia
  
 
OK. dzięki za odpowiedzi Będe próbował to wsadzić do Poldka, jak się nie uda to trudno, będe kombinował z czymś innym. Zato jak się uda to będe wkórzał na światłach i na trasie ludków z "lepszymi autami" niech wiedzą co Poldek potrafi!! i to przy niższym spalaniu. Jakby ktoś się dowiedział czegoś bardziej konkretnego to proszę o kontakt. DZIĘKI!!!!
  
 
Zawsze mozna wsadzic od Forda Sierry 2.0 DOHC albo Fiata 132 2.0 i teraz można sie zastanawiać czy ten silnik od 132 nie jest juz zdziebko przestarzały. Zdając sobie sprawę że sam Polonez nie jest nowoczesną myśłą techniki, jednak chodzi mi o to czy warto jest kupować ten silnik za jak mi sie wydaje dość spore pieniądze (bo w GT chodzi po około 1000 zł), o którym jeżeli kupujemy sam silnik to nuie wiadomo co jest - przecież może byc to padlina, a kolejną sprawą moga być kłopoty z częściami bo 132 juz baaardzooo dłuuuugooooooo nie produkują
  
 
Ten 2.0 DOHC jest zdecydowanie przereklamowany. No i właśnie to że nie wiadomo co się kupuje... zdecydowanie bardziej wolałbym 1.6 po dobrym remoncie i profesjonalnym tuningu. Ale jak już masz ten z Volvo to trzeba kombinować żeby wlazł pod machę...
  
 
Jeżeli tego nie da się wpakować do Poldka to myślałem raczej o silniku od Opla Manty 2.0! Fordowskich silników nie lubie, a kolesiowi do Fiata 125p wsadziliśmy taki od Opla i jeszcze mały tuning zrobiliśmy Wlazł razem ze skrzynią (bez problemowo w miarę) i gość jest zadowolony!!! Ludki z "lepszych aut" baranieją jak im duży fiat ze świateł ucieka, albo na trasie go dojść nie mogą!!!
  
 
a ja dalej przy swojim WTEDY TO JUZ NIE POLONEZ,tuning owszem ale poloneza z silnikiem poloneza(wzglednie rovera lub innych montowanych)

A ja sie z Toba nie zgodze bo przeciez w Polonezie były silniki Rovera Citroena Forda itd. Montowali je i błędem było ze nie robiono np. limitowanych serii sport z mocniekszymi silnikami Ale teraz nie ma juz fabryki i trzeba jak sie chce samemu coś polepszyć A ludziska na skrzyżowaniu baranieją bo dla nich to zawsze Polonez ot zwykły
  
 
Może i masz rację, najpierw i tak go zrobie z zewnątrz a potem zobaczymy!