Test rozrusznika "na krótko"

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Objawy o których pisze większość z was występowały także u mnie - owo słynne "cykanie",wyjąłem rozrusznik,poczyściłem styki w automacie,szczotki są o.k,tulejki wymienione niedawno i teraz pytanko:jak go sprawdzić tak na krótko w domu?Gdzie podpiąć + i - ?.Czytam innych a nie mogę zaskoczyć....a podejrzewam że to banalne...
  
 
bierzesz akumulator do domu minus podłaczasz na obudowe rozrusznika , a plusa podłaczasz pod automat tylko ze na krotko bo automat bedzie wysuwał bendiks. tylko teraz nie pamietam jak czy sie rozrusznik cały bedzie krecił.
tego co pamietam minus do obudowy rozrusznika musi byc podłaczony....

ja to miałem na kablach rozruchowych wszystko podłaczony bo jak probowałem na cienkie kabelki to zaraz sie grzały i raz mi sie zdarzyło ze mi sie izolacja stopiła.

  
 
A ja widziałem jak mechanik podłączał pod spawarkę hehe i kręcił
  
 
Przecież tu było wszystko ładnie opisane... - tzn jest.
  
 
Witam mi sie wydaje że chcesz podłaczyć sam rozrusznik omijając bedix - do obudowy ,a + gdzieś przy rozruszniku powinien być albo przy bendixie kabelek o rozrusznika..pzdrawiam może to coś pomoże...
  
 
ale macie Panowie problemy. Minus na obudowe, + gruby na stale pod wolny styk (srube) na elektromagnesie, plus na sterowanie na wsuwke na elektromagnesie. Jezeli chcecie sprawdzic sam silnik, podajecie grubym przewodem plus na styk elektromagnesu podlaczony do silnika rozrusznika. Cala filozofia.