Spryskiwacze szyb

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam ! HenBas.
Mam nadzieję że się uda wpisać na nowe forum. Próbuję ......
  
 
A co mialo by sie nie udac? Widzisz jak szybko posty sie pokazuja? hehe Witaj!

A nawiazujac do spryskiwaczy bo w sumie po to tu wlazlem, zastanawiam sie czy nie wymienic oryginalnych na takie, ktore pryskaja 2 strumieniami.

Dziewczyny Ptaszyny

[ wiadomość edytowana przez: Ptaszyna dnia 2002-09-17 11:42:55 ]
  
 
A po co się rozdrabniać? Nie lepiej od razu zrobić tak jak jest n.p. w Peugeocie 405? Spryskiwacze umieszczone są na ramieniu wycieraczki, po cztery sztuki na każdym. Rozwiązanie niezłe, ale niezłe też jest zużycie płynu...
  
 
Myslalem o czyms takim ale podpatrzylem w starym poldku za prezeproszeniem...

Chyba jednak wole zwykle podwojne.
  
 


Ptaszyna! Chcesz wymienić oryginały na dwustrumieniowe? Przecież oryginały są dwustrumieniowe (bynajmniej w moim samochodzie)

PODSTRONKA KLUBOWA - GALERIE
  
 
Witam ponownie ! HenBas.
Miałem już wysyłać post na ww temat, ale coś się zablokowało.
Chodzi mi o tzw. czujnik poziomu płynu w zbiorniczku (?).
Kiedy spinam przewody nad pompką ze spryskiwaczy to mam zwarcie i wywala mi bezpiecznik wycieraczek, natomiast "fonntanna" na zegarach ciągle świeci. Rozłączyłem więc te druty, ale nie lubię jak coś nie działa. Czy mieliście z tym problem ?
Pozdrawiam !
  
 
Nie wiem, czy dobrze rozumiem: spinasz bezpośrednio ze sobą same przewody czy może podłączasz czujnik poziomu płynu?
  
 
Jak go kupiłem to te przewody były rozpięte, więc ciekawy co to -złączyłem (konektorki w plastyku, zadne gołe przewody). Wydawoło mi się że to właśnie czujnik, teraz już nie wiem.
Hej.
  
 
To nie tak. Espero przeważnie nie ma czujnika a jedynie instalację do niego. Czujnik można dopasować od Nexii (około 20-30zł) trochę go skrócić, posklejać i podłączyć... Dokładniejszy opis masz na stronie MaćkaGT. Ogólnie jest to prosta rzecz do wykonania.
  
 
No gdybym mial oryginalnie 2 strumieniowe to bym nie zmienial na nieoryginalne 2 strumieniowe chyba, ze nieoryginalne dwustrumieniowe byly by lepsze od oryginalnych dwustrumieniowych...
Hmmm, ciekaw jestem zkad Wy biezecie ceny tych czujnikow, u mnie w Lodzi doslownie nigdzie takiego znalezc nie mozna, oczywiscie moga specjalnie dla mie sprowadzic ale za okolo 55zl.
  
 
Masz LPG? Masz. Cena u Ciebie - 55 zł. Cena w W-wie około 25. W dwie strony masz 200 km, czyli około 18,40 zł. 18,40+25=43,40.

Jesteś do przodu 11,60 zł!!!
  
 
Cytat:
2002-09-17 14:44:34, Meehau pisze:
To nie tak. Espero przeważnie nie ma czujnika a jedynie instalację do niego. Czujnik można dopasować od Nexii (około 20-30zł) trochę go skrócić, posklejać i podłączyć... Dokładniejszy opis masz na stronie MaćkaGT. Ogólnie jest to prosta rzecz do wykonania.


Meehau sprecyzuj proszę co rozumiesz pod pojęciem "przeważnie"?? tzn. niektóre wersje czy jak? Ja u siebie mam czujnik ( nawet działa ) i nic nie przerabiałem, (może poprzednik choć bardzo wątpię)
A tak przy okazji jak już jesteśmy przy spryskiwaczach: u mnie jak chcę sobie przeczyścić szybkę to wycieracki zdążą wykonać na suchej (i brudnej) szybie pełny cykl zanim płyn ją zwilży też tak macie czy u mnie jakiś zaworek popuszcza??
Pozdrawiam G
  
 
Na Allegro widzialem kiedys cos, co szumnie nazwano komputerkiem czy mikroprocesorowym sterownikiem...
Wpina sie to pomiedzy stycznik (badz przekaznik jak wola niektorzy) od sterowania wycieraczkami i efekt daje to taki, ze wycieraczki poczekaja chwile by plyn mogl doleciec do szyby.
  
 
Grzegorz: dokładnie tak jak napisałeś. Może nie tyle, co różne wersje, ale różne egzemplarze. Mój jest z 1996 roku i nie miałem czujnika. Inni nie mieli w modelach z 1999, więc nie ma reguły, że miały to albo starsze albo nowsze roczniki.
  
 
Meehau, do ZOO na Pradze mam 149km, wiem bo mieszkalem na Ratuszowej 7/9 przez 2 lata tak wiec robi sie juz 300km.
Jak znam zycie to i tak taniej niz 39.90 nie dostane.
Wez pod uwage zuzycie oleju i filtrow.
A gdybym nawet mial zaoszczedzic 11zl ale stracic na to 3 - 4 godziny to tez mi sie nie oplaca!
  
 
Witam. HenBas.
No to widzę, że jestem słaby elektryk. Dobrze, że nic nie zepsułem. Dzięki za wyjaśnienie sprawy. Teraz zanim coś zrobię to najpierw Was zapytam
Cześć.