Proszę o pomoc proble przy odpalaniu bmw e34 2.4 td

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
witam wszystkich bardzo serdecznie może tu znajde pomoc na moje problemy z moją bmw problem wygląda następująco od jakiegoś czasu przy odpalaniu auta (ale nie zawsze) nie świeci sie kontrolka wtrysku ona się żaży ale po paru razach włączania zapłonu świeci się dobrze i można odpalić (niekiedy zgaśnie po 2 sekundach) i muszę próbować jeszcze raz jak nie zgaśnie juź chodzi bez zastrzeżeń w książce obsługi pojazdu pisze że to może być woda w filtrze paliwa ale nie wiem jak się do tego zabrać a wiem że jak pojade do mechanika wymyślą takie rzeczy że szok po odpaleniu obroty wszystko ok czekam na odpowiedz jeśli ktoś miał podobny problem z góry dzięki seba z gdyni
  
 
Witam,
Sebek243, Po przekreceniu kluczyka w stacyjce do pozycji "zaplon" napiecie podawane jest do przekaznika (w puszce z bezpiecznikami, pod maska silnika) na uzwojenie cewki i ta powoduje zalonczenie obwodu napiecia na swiece grzejne oraz podaje napiecie do zarowki w desce rozdzielczej informujac, ze swiece sa grzane.
Jesli masz lekko zarzaca sie zarowke to oznacza to, ze nie ma dobrego kontaktu elektrycznego w przekazniku i prad nie przeplywa swobodnie miedzy zlaczonymi przewodami a jedyni przeskakuje iskra miedzy nimi - przepalajacy sie przekaznik (bedzie charakterystycznie smierdzial spalonym kablem). Za czas grzania swiec odpowiada juz inny uklad ale twierdzisz, ze jezeli "zarowka" jasno swieci (przekaznik zlaczyl styki przewodow a nie jedynie je do siebie zblizyl) to wszystko jest ok. W takim ukladzie doradzalbym wizyte u elektryka i sprawdzenie przekaznika.

Pozdrawiam,
Jacek
  
 
witam u mnie spotkałem się z podobnym problemem okazało się że silnik gubi masę dorobiłem nowy kabel i problem sam sie roząwiązał