Radio 4x25 + głośniki 150W - można tak??

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam!

Mam juz dosyc halasu w aucie i do starego radia SONY, chce dolozyc takie glosniki na tylna polke, aby jakos radio milo gralo:


Dane techniczne

Bedzie to wspolpracowac bez efektow ubocznych dla instalacji elektrycznej auta?? W zawodach nie mam zamiaru startowac

Glosniczki wydaja mi sie fajne jak za cene 75pln

Czekam na Wasze opinie
  
 
one napewno nie mają 150 w ciągłej tylko może tyle szczytowej(chwilowej) radio je uciagnie bez problemu ale daj je w orginalne miejsca i nie niszcz półki
  
 
Cytat:
2009-10-06 21:04:35, essi1616v pisze:
daj je w orginalne miejsca i nie niszcz półki



Do przodu mam zamiar zamontowac 10cm z tylu, aby miec "scene stereo"

Oryginalne miejsca montazowe z tylu w podparciu polki (po lekturze calego dzialu) nie podchodza do tego wymiaru, a tego plastiku nie mam zamiaru dewastowac. Polka lata na dziurach to ja dociaze
  
 
działać to będzie na bank

co do tego czy te głośniczki są fajne, to miałbym inne zdanie... lepiej znajdź jakieś firmowe 50-ki w tej lub podobnej cenie


[ wiadomość edytowana przez: Wuipe dnia 2009-10-06 21:38:16 ]
  
 
Cytat:
2009-10-06 21:37:34, Wuipe pisze:
co do tego czy te głośniczki są fajne, to miałbym inne zdanie...



chetnie poznam Twoje zdanie...

A co powiecie o tych??MacAudio

Albo jakas propozycja do "stowki" za komplet


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-10-06 22:56:28 ]
  
 
Te będą za silne do radia , takie to jedynie pod piecyk jakiś mały
  
 
jezeli szukasz czegos w rozsadnych pieniadzach z miare dobra jakoscia pod samo radio moge osobiscie polecic cos takiego KLIK

a idealnym rozwiazanie jest cos takiego KLIK ale to juz troszke ponad 100 PLN

z odpowiednimi adapterami mozna je zastosowac rowniez na tyle w miejsce oryginalow. Posiadam u siebie na przodzie i za te pieniadze gra to bardzo fajnie.



[ wiadomość edytowana przez: srvrserver dnia 2009-10-07 09:08:34 ]
  
 
srvrserver glosniki, ktore pokazales to padaczki sa, mialem kieeedys blaupunkty i graly gorzej niz oryginaly. Odloz troszke wieksza kase i kup sobie chociarzby te Helixy, juz cos bedzie lepiej: -KLIK-
  
 
adaptery na tyl KLIK
  
 
Cytat:
2009-10-07 09:13:58, mefis22 pisze:
srvrserver glosniki, ktore pokazales to padaczki sa, mialem kieeedys blaupunkty i graly gorzej niz oryginaly. Odloz troszke wieksza kase i kup sobie chociarzby te Helixy, juz cos bedzie lepiej: -KLIK-



kolego w porownaniu do Helixow to pewnie wypadaja slabo, jednak nie wiem czy zauwazyles ze kolega nie buduje bog wie jakiego car audio. Poza tym dysponuje okreslonymi funduszami. Jestem ciekaw jakie miales te blaupunkty skoro uwazasz ze to padaczki. Mnie zestaw odseparowany na przodzie ktory przedstawilem w zupelnosci wystarcza do odtwarzaniawysokich i srednich tonow...
  
 
Za taką kwotę to nie wiem czy zagra coś lepiej od standardów
  
 
Cytat:
2009-10-07 09:13:58, mefis22 pisze:
Odloz troszke wieksza kase i kup sobie chociarzby te Helixy



Poczulem sie jak w sklepie u dobrego handlowca, chcial wydac 100pln a wydal 250, ale doceniam ta dobra rade

Kwestia nie jest to, ze chce glosniki za 100 bo na takie za 200 mnie nie stac i musialbym odkladac, tylko chce wydac nie wiecej niz "stowke" z uwagi na to ile spedzam czasu w samochodzie, jakie mam auto (duzy halas w kabinie) i jakie radio bedzie napedzac ta konfiguracje, nie oplaca mi sie inwestowac kasy w lepszy towar (sprzet bedzie marnowal sie).

To tak samo jak do starego silnika w tragicznym stanie wlewalbym olej za 200pln, ktory juz nic nie zmieni Szukam najlepszego "oleju" do 100pln

Cytat:
2009-10-07 09:27:50, Szczurek1986 pisze:
Za taką kwotę to nie wiem czy zagra coś lepiej od standardów



Jak nie wiesz to nie pisz - oczywiscie zart, rozumiem wypowiedz

[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-10-07 09:45:09 ]
  
 
Cytat:
2009-10-07 09:27:50, Szczurek1986 pisze:
Za taką kwotę to nie wiem czy zagra coś lepiej od standardów



standart ma przeciez 13cm i 20W i jest glosnkiem bez gwizdka, wiec teoretycznie kazdy proponowany tutaj zestaw powinien zagrac lepiej. Pytanie tylko o ile lepiej...
  
 
Cytat:
2009-10-07 09:52:21, srvrserver pisze:
standart ma przeciez 13cm i 20W i jest glosnkiem bez gwizdka, wiec teoretycznie kazdy proponowany tutaj zestaw powinien zagrac lepiej. Pytanie tylko o ile lepiej...


Teoretycznie....
Poza tym radio ma jakieś 4x10W, a kolega w dodatku chce założyć głośniki z tyłu

Do autora:
Zakładanie głośników na tył mija się zupełnie z celem, ale to Twój wybór, rada ode mnie jest taka, kup sobie obojętnie jakie głośniki z przedziału 10-100zł, kieruj sie tylko wyglądem bo dźwięk prezentować będzie się dokładnie tak samo z konstrukcji za 10zł i za 100zł a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że ten przedział można wydłużyć do 200zł.
Aha, i jeszcze taka mała uwaga, głośniki z tego przedziału kupujesz góra na miesiąc, no może dwa, potem zagrają identycznie jak seria, o ile będą w stanie kilkunastoletniej serii dorównac.

Moja rada:
Te sto złotych przeznacz na wygłuszenie przodu, gwarantuje że granie będzie lepsze na oryginalnych fordowskich papierówkach niż nowym nabytku bez wygłuszenia drzwi.
Zresztą zrobisz jak zechcesz i raczej stawiam na to że "wyrzucisz" tą stówkę na nowe głośniki.
  
 
Cytat:
2009-10-07 11:35:53, Suchii pisze:
Teoretycznie.... Poza tym radio ma jakieś 4x10W, a kolega w dodatku chce założyć głośniki z tyłu Do autora: Zakładanie głośników na tył mija się zupełnie z celem, ale to Twój wybór, rada ode mnie jest taka, kup sobie obojętnie jakie głośniki z przedziału 10-100zł, kieruj sie tylko wyglądem bo dźwięk prezentować będzie się dokładnie tak samo z konstrukcji za 10zł i za 100zł a nawet pokusiłbym się o stwierdzenie że ten przedział można wydłużyć do 200zł. Aha, i jeszcze taka mała uwaga, głośniki z tego przedziału kupujesz góra na miesiąc, no może dwa, potem zagrają identycznie jak seria, o ile będą w stanie kilkunastoletniej serii dorównac. Moja rada: Te sto złotych przeznacz na wygłuszenie przodu, gwarantuje że granie będzie lepsze na oryginalnych fordowskich papierówkach niż nowym nabytku bez wygłuszenia drzwi. Zresztą zrobisz jak zechcesz i raczej stawiam na to że "wyrzucisz" tą stówkę na nowe głośniki.



W tej chwili mam z tylu glosniki 10cm "no name", ktore graja ale jak zrobie glosniej to jakos mecza sie i w ogole odbieraja tak plasko jak ta pozytywka od kartki z komunii Dlatego idac ta droga chcialem wrzucic wieksze glosniki, wiekszej mocy, aby graly czysciej i troche pelniej jak podkrece glosnosc i to wszystko.

Obecnie 2 z przodu i 2 z tylu tworza fajny efekt tylko jest slaba jakosc dzwieku, jakosc rozmowy telefonicznej
W takim razie uwazasz ze nie ma to sensu, nic nie osiagne przez nowy zakup??

Po poprzednim wlascicielu zostalo mi cos takiego i jak to ma grać??


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-10-07 14:12:23 ]
  
 
Moim zdaniem spodziewasz się za dużo bo tych głośniczkach 10 cm to tylko 10 cm owszem 10 cm też potrafią zagrać ale to są wielkie koszta :] Tak jak napisał poprzedni kupisz nowe głośniki w takiej cenie pograją chwilę. U siebie miałem wygłuszone drzwi ale także nowe głośniki więc nie mogę nic powiedzieć jak będą grały seryjne głośniki w wygłuszonych drzwiach ale na pewno lepiej niż bez głuszenia. Zależy jeszcze w jakim masz stanie te standardowe głośniki.
  
 
Powiem Ci Kolego tylko tyle - Żal i rozpacz. Tak "profesjonalnie" zamontowanego systemu audio to ja chyba dawno (o ile nie nigdy) nie widziałem. Powiem ci tyle - Wszystko, ale to zdecydowanie wszystko co założysz w miejsce "tego czegoś" zagra lepiej. Jak wpakujesz tam 6x9 to będziesz musiał lekko zmodernizować tylne boczki - ale wszystko się da zrobić. Jeśli jesteś zainteresowany to mam gdzieś oryginalne głośniki w tylne boczki - pasują beż żadnych przeróbek i zagrają na 10000000% lepiej od tego czegoś co tam wozisz.
  
 
Cytat:
2009-10-07 15:10:34, Pre100n pisze:
Powiem Ci Kolego tylko tyle - Żal i rozpacz. Tak "profesjonalnie" zamontowanego systemu audio to ja chyba dawno (o ile nie nigdy) nie widziałem. Powiem ci tyle - Wszystko, ale to zdecydowanie wszystko co założysz w miejsce "tego czegoś" zagra lepiej. Jak wpakujesz tam 6x9 to będziesz musiał lekko zmodernizować tylne boczki - ale wszystko się da zrobić. Jeśli jesteś zainteresowany to mam gdzieś oryginalne głośniki w tylne boczki - pasują beż żadnych przeróbek i zagrają na 10000000% lepiej od tego czegoś co tam wozisz.



Rozbawilem sie Twoim zalamaniem moim sprzetem

Podjalem decyzje i kupilem takie glosniki:Magnat Edition 162 Koszt: 109PLN wiec mysle ze korzystnie.

Mialy byc "jajka", ale wzialem okragle, aby moc przelozyc je do innego auta w przyszlosci...jutro montaz


[ wiadomość edytowana przez: luckyboy dnia 2009-10-07 19:15:06 ]
  
 
Jak będziesz zadowolony z tych głośników to będzie bajeczka
  
 
Zamontowalem dzis glosniki - w polce jak wszyscy odradzali

Graja bardzo fajnie, z bagazika wydobywa sie mily bass, pomimo ze radio ma 4x25W - czytajac to tez bym sie usmial, bo skad ma byc bass z takiej mocy, ale nie dla kazdego bass oznacza drganie doniczek na parapecie w oknach okolicznych domow. Fakt jest taki, ze jak ustawia sie poziom glosnosci dla siebie, a nie dla wszystkich okolicznych osiedli/wsi, to gra to przyzwoicie i wystarczy 10W sinus na kanal

Podsumowanie:

Sluchajac rad niektorych kolegow z forum, ktorzy mi odradzali zakup glosnikow w przedziale 0-200pln twierdzac ze to zlom, albo twierdzili, ze racje bytu maja tylko "Helixy", popelnilbym blad i traktowalem to od razu z przymruzeniem oka, bo tak podpowiadalo mi doswiadczenie zyciowe. Jestem ciekaw czy wszyscy w kraju maja tylko "wypas" w autach??

Wychodzilo na to, ze w samochodzie mozna miec tylko sprzet za kilka tysiecy, aby moc posluchac "impreski z radiem eska" w drodze na weekendowy wypad Ewentualnie jedyne co w chodzi jeszcze w gre to jeszcze "Helixy", bo reszta to siara i lepiej w ogole nie sluchac radia

Majac przecietne oczekiwania co do jakosci dzwieku i ograniczony budzet na glosniki do okolo 100pln (ze wzgledu na stosunek jakosci auta i zestawu audio), zapewniam ze mozna byc zadowolonym z wyboru jakiego dokonalem, w tym przypadku z produktu "MAGNAT'a".

Jezeli slucha sie normalnie muzyki w samochodzie(normalnie=aby slyszal dobrze kierujacy, a nie wszyscy w okolicy), to nawet wystarczy spokojnie stare radio SONY, ktore moze i ma po 4x10W sinus w porywach, ale przy ustawieniu na 50%, gwarantuje wystarczajacy poziom glosnosci i jakosci.

Odniose sie takze do negatywnych opinii dotyczacych montazu glosnikow w tylnej polce:

w przypadku gdy ktos tworzy zaawansowany i profesjonalny system CAR-AUDIO i ma lepsze doswiadczenia z umiejscowieniem glosnikow to jestem w stanie to zrozumiec. Jednak w przypadku tworzenia zestawu nazwe to "domowym sposobem", montowanie glosnikow "nad bagaznikiem" jest jak najbardziej sensowne. Z moich obserwacji wynika ze w bagazniku tworzy sie wiecej bassu niz stac na to glosniki, a soprany dobrze odbijaja sie od szyby. Wystarczy ze na faderze podam 25% mocy na przod i jest wystarczajacy "efekt stereo", jak zwal tak zwal

Na koniec dodam ze jezeli ktos stanie przed podobnym dylematem, niech nie waha sie zainwestowac w tanie glosniki, bo jak juz koledzy pisali w niewygluszonym aucie lepsze glosniki nie dadza lepszego efektu.

Pozdrawiam wszystkich i dzieki za dyskusje Jak komus sie cos cisnie na jezyk po przeczytaniu tego belkotu, to niech sie loguje i smialo na mnie "smaruje"