Chmurka,ale dlaczego...........?

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam
Od pewnego czasu przy mocniejszym przegazowaniu,autko puszcza mi niekiedy chmurke dymku,ale jest to dym czarny i nie wiem dlaczego?Gdyby byl niebieski wskazywało by na zużyte uszczelniacze,ale na to nie wskazuje bo oleju mi praktycznie nie bierze(o.5-0,7l na 10000km).Dodam,iż regulowałem gaźnik na benzynie uniwersalnej, a teraz cały czas jeżdzę na bezołowiówce,nie wiem czy to coś ma z tym wspolnego, ale niektórzy twierdzą że ma,a jeżeli nie ma, to jaka może być jescze przyczyna........?
Z gory dzięki .Łada samara 1.3 92r 250 kkm.
Pozdrawaim
Jarek
 
 
Regulacja gaznika powinna wystarczyc...
Pozdr OSS
  
 
Jarek???a uszczelniacze robiłeś juz????
Ja miałem to samo po 150kkm , a widze,ze ty masz juz 250 tysiecy. Może warto by je zmienić bo to tez moze byc przyczyną "dawania lekkiego niebieskiego dymku". Pamietam ,zę u mnie objawiało sie to puszczaniem takiego własnie "dymku" po szybkiej zmianie biegów na wysokich obrotach, i po dodaniu gazu gdy dłuzej stałem na woplnych obrotach. Po wymianie uszczelniaczy - dymek ustapił
  
 
Kurde - nie wiem jak ja ten Twój post czytałem ( nadmienię,że jestem trzeźwy- choc pewnie nikt mi nie uwierzy po przeczytaniu mojej odpowiedzi na post JArka)
Jesli dymek jest czarny - to faktycznie moze masz zbyt bogata mieszankę
Przepraszam
  
 
Spoko Pawel, nic sie nie stalo.Dzięki Panowie, jutro podjadę na regulacje to sie okaże.
P.SUszczelniacze zmieniałem przy przebiegu 160tyś,tak więc maja przejechane 90 tyś,ale jestem pewien że są ok,bo dymek tak jak pisałem jest czarny a i zużycia oleju nie zauważyłem
Pozdrawiam
Jarek
 
 
A probowales zmienic paliwo?Z innej stacji albo lac olowiowke?Brat mial kiedysz problemy z maluchem,przychal,kaslal, i nie za bardzo mial ochote na wspolprace.Potem wlalem troche denaturatu (nasza wódka ma niebieski kolor!) i sie poprawilo.Po zdjeciu gaznika w komorze plywakowej plywaly takie krople denaturatu jakby to byla rtęć.Woda w paliwie!A moze na tej stacji gosc oszczedza i leje olej opalowy albo inne swinstwo?
  
 
Witajcie. Faktem jest że paliwo na stacjach może być chrzczone i od niego wiele zależy. Drewno jak się pali to leci bialy dym, a jak się palą opony TO DAJĄ CZARNY DYM. Lepiej sprawdźcie czy wy nie jeździcie LOKOMOTYWĄ.
  
 
Racja - to tez moze byc przyczyna. Zresztą po ostatnich nagonkach na stacje , które chcrzciły benzynke nie ma sie co dziwić ,ze nawet nasze ładzianki głupieja
  
 
Nie panowie,raczej staram sie tankować na renomowanych stacjach.Nie leje uniwersalnej,bo na tej benzynce auto dostaje mi samozaplonu, niewiadomo dlaczego,pomimo dobrze ustawionego zaplonu.A poza tym,może to tylko złucenie, ale na bezolowiowce lepiej mi chodzi.
Pozdro
Jarek
 
 
A moze pierscionki?
Ale najpierw bym poregulował
  
 
czarny dymek wskazuje na zbyt bogata mieszanke paliwowo-powietrzna krotko mowiac autko dostaje wiecej paliwka niz moze spalic a nie zauwazyles ostatnio zwiekszonego zuzycia paliwa
  
 

Stoi na stacji lokomotywa
Która ma jeździć na biopaliwach
Powinna jechać, ale nie może
Bo to po pierwsze wypada drożej
Po drugie z powodu jakiś przekrętów
W kraju brak kilku biokomponentów
Lecz choćby przyszło uczonych tysiąc
I każdy gotów nie tylko przysiąc
Ale i dowieść w uczonych pracach
Że ta ustawa się nie opłaca
Tak ją uchwalą nasi posłowie
Co Mają kłopot z olejem w głowie
  
 
Brawo! Nic dodać nic ująć - do czego się nie zabiora - to afera . Coż rząd kolezków z SLD chce sie chyba ustaieć na przyszłośc i "szykuje" sobie odpowiednie ustawy(dzisiejsza afera).