[MK4] Tylne głośniki

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witajcie.

Jak montowane są głośniki w tylnych boczkach w starym MK4? Rozstaw śrub jest dość nietypowy, bo obejmuje praktycznie całe plastikowe boczki.

W moim egzemplarzu instalacja audio jest fabryczna, brak natomiast głośników. A półki rozwalać nie zamierzam.

Jakie tam głośniki wchodzą fabrycznie? 10tki? 13tki?

Pozdrawiam.
  
 
Czy nikt z kolegów nie wie?

Może ktoś z Was ma MK4 w wysokiej wersji wyposażenia? Tam zapewne zamontowane będą głośniki z tyłu - potrzebowałbym zdjęcie jak to wygląda.

Pozdrawiam!
  
 
Powiedz jaki widzisz sens wkładania głośników na tył ?
  
 
Z tyłu, przynajmniej u mnie są elipsy 4x6'' albo 5x7". W każdym razie nietypowe, musisz zmierzyć. Ja zrobiłem dystanse z MDFu i mam zamontowane 13"
  
 
Ano sens taki, że przy samych głośnikach z przodu gra to....no nie skłamię, jak powiem że nieciekawie.

Basu jest praktycznie zero - a wszystko dlatego, że przednia zabudowa w Escorcie jest trochę nieprzemyślana. Tylne głośniki dopełniają troszkę scenę dźwiękową, i uzupełniają w bas (może niezbyt mocny, ale o wiele lepszy niż same przody)

Rozstawy śrub z tyłu pasują pod jakieś elipsy, kwestia tylko jakie?
Spróbuję jutro zmierzyć odległość między gwintami.
  
 
Ja mimo wszystko polecam dobry separowany zestaw z przodu i skrzynia basowa w bagażniku. Moim zdaniem efekt lepszy niż jak mam podłączone głośniki z tyłu.
  
 
Naprawdę zestaw odseparowany z przodu dobrze gra?
Z tego co widzę, obudowa jest tam fatalna, i głośnik właściwie pracuje "free air" - co sprawia że basu jest naprawdę niewiele...

No i trzynastki to maksimum co można zmieścić.
  
 
Przygotuj dobrze drzwi pod 16 nastki pod wzmacniaczem a jeszcze się zdziwisz że nie masz suba w bagażniku a tak pomiata :]