Regeneracja lub czyszczenie wtryskiwaczy keihin od PRINSA

  
Sortuj wg daty:
rosnąco malejąco
Witam mam bmw 2000 6cyl. z instalacja Prinsa. Od kilku dni auto ni jeździ na lpg poj. na serwis i sie okazało że na 99% mam zatkane wtryskiwacze gazowe no i mechanik powiedział ze trzeba bedzie zalożyć nowe no i tu się zrobiło nieciekawie bo jeden wtrysk to 200zł razy 6 to mamy 1200zł troche mnie przytkało ale do sedna sprawy czy znacie może jakiś warsztat (DOBRY WARSZTAT) w którym CZYZCZĄ lub REGENERUJĄ WTRYSKIWACZE?!?! czy wogóle da się je wyczyścić za pomoc z góry dziękuję
  
 
na każdym forum gazowym pisze gość o nicku bdb zachwalając swoje usługi czyszcenia wtryskiwaczy prins, deklarując że robi to najlepiej w naszej galaktyce a co najmniej w europie
http://prinsczyszczenie.pl/
sprawdź czy to nie lipa

[ wiadomość edytowana przez: hydrol dnia 2009-10-17 18:01:25 ]
  
 
polecam tą firme z czystym sumieniem. korzystam z ich usług.
  
 
Cytat:
2009-10-16 23:41:22, wojciech76666 pisze:
czy znacie może jakiś warsztat (DOBRY WARSZTAT) w którym CZYZCZĄ lub REGENERUJĄ WTRYSKIWACZE?!?!

W Wawie masz niezłą i tanią firmę. Miałem problem z 2 samochodami i telefonicznie uzyskałem info że mogę podjechać to gość rzuci okiem. W jednym był walnięty parownik, natomiast w drugim wtryskiwacze. Gość konkretny i już telefonicznie postawił dobrą diagnozę. Widać uczciwy i nie wymienia co popadnie jak w większości warsztatów. Poza tym widać że ma wiedze teoretyczną i praktyczną. Przejechałem na wtryskach około 5k km od wymiany i wszystko jest ok. Zapomniałem stronkę, numer na kom. dla zainteresowanych 509 879 642. Można też wytargować jakiś rabacik za wystawienie opini
  
 
W wawie jest firma www.poterek.com zajmują się regeneracją BRC i PRINS a. Jest sporą konkurencją dla BDB i ma niezłe ceny Polecam bo jako jedyni chyba dają gwarancję pisemną, co sprawdziłem na własnej skórze, na szczęście nie musiałem z niej do tej pory korzystać ale zawsze to jakieś zabezpieczenie. Po 20 tyś i wymianie filtrów z instalalacją i wtryskami wszystko OK. Polecam bo na moim ML'u V8 zaoszczędziłem krocie na tej regeneracji. Na początku się wahałem ale teraz nie żałuję ani grosza, Pozdro
  
 
bladyk7, www. to nie firma tylko adres strony internetowej, pod którą może się kryć firma bądź jakiś naciągacz, ale nie o tym... Napisz jakie miałeś objawy, że stwierdziłeś, że to wtryski. Ja mam bmw z silnikiem 2,8l, zamontowana instalacja prins i mam taki objaw, że przy pierwszym przechodzeniu na lpg, a czasami drugim wyrzuca mi z powrotem na pb, a później jest wszystko ok.
Co to może być, czy to wtryski
  
 
Witam
Twoje objawy wskazują na problemy z reduktorem
Najlepiej podpiąć się w pierwszej kolejności pod gniazdko serwisowe i odczytać błędy, które zapisały się w programie prinsa- powinny być nr.321 lub 322, jeżeli coś z ciśnieniem na reduktorze.
Jeżeli będziesz miał któryś z tych błędów, to zacznij od czyszczenia reduktora, które możesz wykonać sam.
Jeżeli membrany (membrana-reduktor nowego typu) będą dobre, bez "wżerek", możesz włożyć te same, jeżeli będą uszkodzone konieczny będzie komplet naprawczy.
  
 
podpięcie pod kompa kosztuje, czy muszę to robić
  
 
lepiej tak, bo natychmiast można dowiedzieć się, gdzie szukać usterki, ale jak chcesz zaoszczędzić, to czyszczenie reduktora możesz wykonać sam, będzie Cię to kosztowało trochę czasu i pracy
ważne abyś nie kręcił śrubą do regulacji ciśnienia w reduktorze, w większości przypadków po czyszczeniu jest takie samo jakie było przed i złożył go identycznie ( tłoczek, sprężyny, iglica, prowadnica iglicy, membrany)
zwróć uwagę na kanał biegnący od elektrozaworu do tłoczka, jeżeli są tam jakieś złogi to trzeba je usunąć, nie usunięte spowodują, że przejedziesz kilka tysięcy km i znowu będziesz musiał rozbierać reduktor
dobrze odpowietrz układ chłodzenia i uzupełnij płyn
wskazana profilaktyczna kontrola ciśnienia lpg, ale to możesz wykonać manometrem
  
 
w czwartek czyszczę reduktor, zobaczymy z jakim skutkiem
  
 
Karku9 u mnie objawy były nieco inne. Przy przełączaniu z benzyny na gaz szarpał i sytuacja z czasem stawała się coraz bardziej uciążliwa. Ostanio auto już na 2 wtryski całkowicie nie ciągło i straciło na mocy. Właściciel firmy www.poterek.com polecił wykonać mi kilka testów w tym jeden popularny z zaciskaniem wężyków, dużo można poczytać na jego stronce. A co do wiarygodności firmy to z polecenia ją poznałem. Spotkałem się z właścicielem osobiście bo nie za bardzo wierzyłem osobiście w skuteczność. Właściciel sprawia wrażenie bardzo kulturalnej osoby o ogromnej wiedzy, po krótkiej gadce postanowił, że pomoże mi zdemontować listwy i nie wziął za to ani grosza dodatkowej kasy!!! co na warszawie to unikat. Po zamontowaniu listwy odrazu było widać efekt Jak masz problem przedzwoń do niego, koleś jest dość otwarty, może pomoże. Pozdro
  
 
Wszedłem na polecaną przez ciebie stronę i jestem trochę zaskoczony.
Nie ma nazwy firmy (czy to w ogóle firma,NIP, regon), adres.W wyszukiwarce znalazłem dwie osoby Michał Poterek-firma budowlana w Rykach i F.H.U.P. iNTERNET w Rakszawie, chyba chodzi o tą drugą, bo w innym wątku o instalacji prins jest ta miejscowość.
Pisałeś o gwarancji, nie ma warunków tej gwarancji na stronie, jest coś o "gwarancji wieczystej", a ta mi się źle kojarzy, poczytaj o warunkach takich gwarancji, skoro jest wszystko ok to dlaczego nie ma na stronie jej treści.
Jak wszedłem w galerię, to przy jednej fotce zaniemówiłem.
Ponieważ mam bmw zwróciłem większą uwagę na fotkę spod maski bmw, gdzie jest założony dodatkowy filtr fazy lotnej.
Ja mam założony przed oryginalnym filtrem prinsa, a tam jest za , tuż przed listwą wtryskiwaczy. Moim zdaniem to fuszera, bo czujnik ciśnienia i temperatury gazu czyta coś innego, a na wtryskach jest mniejsze, zdławione przez dodatkowy filtr.
Wychodzi na to, że auto jeździ na ubogiej mieszance (mniejsze ciśnienie=mniejszy wydatek) mogą się wypalić zawory i gniazda zaworowe, ale to nie mój problem.
Mam nadzieję, że wyczyszczę reduktor i będzie wszystko ok, a czyszczenie wtrysków mnie ominie.
Jutro czyszczenie u kolegi w garażu, napisze jak poszło.
  
 
Cytat:
2010-10-06 21:56:08, karku9 pisze:
Wszedłem na polecaną przez ciebie stronę i jestem trochę zaskoczony. Pisałeś o gwarancji, nie ma warunków tej gwarancji na stronie, jest coś o "gwarancji wieczystej", a ta mi się źle kojarzy, poczytaj o warunkach takich gwarancji, skoro jest wszystko ok to dlaczego nie ma na stronie jej treści.

Z gwarancją wszystko jest OK w wymaganiach musisz tylko podesłać fotki po zainstalowaniu listwy do samochodu i potem co 15 tyś km przesłać zdjęcie licznika i wymienionych filtrów, stąd te fotki na stronce jest też moja. A co do czujnika to Pan Poterek mnie o tym uprzedził heh czujnik u mnie jest za listwą wiec wszystko jest OK . Auto dostałem od teścia, któremu dałem do przetestowania, bo on zrobił na nim 300tyś. km wiec wiedział jak chodzi i jego zdaniem chodzi jak żyleta. Dziwi mnie fakt że z reduktorem sobie nie poradziłeś bo widzę że coś kumasz jak np. z tym czujnikiem. Ja sam wymieniałem membranę z zestawu naprawczego i wszystko poszło jak z płatka . Zyczę powodzenia, pozdro
  
 
o przepływach wiem bardzo dużo, bo pracuję w wentylacji
jeszcze kilka wieczorów na forach o tematyce lpg i mogę zatrudnić się jako konsultant
niecałe 3 godz. i cała operacja czyszczenia reduktora wykonana
jak go rozebrałem, wiedziałem, że to będzie przyczyna
w środku było dużo ciemnobrązowej lepkiej mazi, a element w kształcie igły, tylko grubszy, był pokryty czymś czarnym, co blokowało jego ruchy
wszystko, prócz elementów gumowych umyłem acetonem i przedmuchałem
pierwsze przejście z pb na lpg idealne, zobaczę jeszcze jutro, po postoju i chłodnej nocy jak przejdzie rano, ale myślę, że bedzie ok
czyszczenie wtrysków mnie omineło
dzięki wszystkim za pomoc i pozdrawiam
  
 
Po weekendzie planuje odeslac swoje Keihiny do czyszczenia i teraz pytanie - do kogo? Wielowies nie daje zadnej gwarancji i ma cene uzalezniona od tego ile brudu wyleci ?? Ale za to na forum ich chwala. Warszawka ma stala cene i daje gwarancje. Ma ktos jakies doswiadczenie z warszawka? Ktos moze polecic ??
  
 
Jak wiemy, posty na forach oraz opinie na alleg. mogą być prawdziwe, bądź fikcyjne, więc i prawda różna.
Na stronie głównej firmy BDB MAZIARZ ELŻBIETA (prinsczyszczenie.pl) umieszczone są adresy firm, realnie istniejących (nie wirtualnie), gdzie telefonując można uzyskać opinię, nt.jakości usług jakie firma wykonuje, np. u jednego z przedstawicieli prins-a na Polskę - L.T.A. POLONIA z Kielc lub kilkudziesięciu innych (nie przeszkadza im brak udzielanej gwarancji na usługę, gdyż wiedzą, że nikt nie jest w stanie zapewnić dobrej jakości paliwa lpg, systematyczności wymiany filtrów fazy lotnej, zagwarantować, że wcześniej nikt nie ingerował we wtryskiwacz, do czego czasami przyznają się klienci, co dopiero określić rzeczywisty przebieg wtryskiwacza, a wiadomo, że producent przewiduje jego ograniczoną żywotnoś).
Cena usługi nie stanowi problemu, na dzień dzisiejszy jest to maksymalnie 35zł za 1szt.+VAT, ale w przypadku mniejszego zanieczyszczenia wtryskiwacza, co skutkuje jego szybszym wyczyszczeniem oraz użyciem mniejszej ilości "materiałów" (wynika to z systemu czyszczenia) cena może zejść do 28zł za szt.+VAT.
Ważne jest to, że proces czyszczenia wtryskiwaczy kontrolowany jest pomiarem wydajności, dzięki czemu klienci otrzymują wtryskiwacze, które będą prawidłowo pracować w samochodzie.
Te oraz inne informacje można przeczytać na stronie internetowej firmy bądź uzyskać telefonicznie.
Ponieważ firmą zainteresowal się portal o tematyce lpg (gazeo.pl), w najbliższy wtorek, tj.02.11.10r., ukaże się na jego stonach artykuł o firmie BDB i jej usługach (które rozszerza o wtryskiwacze innych producentów, po testach, które prowadziła w ostatnich miesiącach).
Na koniec należy sobie zadać pytanie:Czy napisany post jest zgodny z prawdą?
Pozdrawiam
  
 
Osobiście z całą pewnością moge polecic firme BDB.
Pozdrawiam
  
 
Zapraszam do lektury artykułu pt. "Czyszczenie wtryskiwaczy gazowych"- źródło:gazeo.pl, zakładka "aktualności" lub "mam gaz"
Wiedzy nigdy nie za dużo.
Pozdrawiam
  
 
Polecam firmę BDB z Wielowsi

Wtryskiwacze Keihin wysłałem w czwartek - a we wtorek już wróciły oczyszczone. Bardzo dobrze zapakowane, za pobraniem ok 175 zł za 4 szt.

Po czyszczeniu pracują bardzo cicho i równo - to pierwsze wrażenie.
Przed czyszczeniem jeden wtrysk był wyraźnie głośniejszy.